Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Zahradní nábytek: pohodlí a snadná údržba především

26. červenec 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Chcete si pořídit do zahrady ke svému domku zahradní nábytek, abyste si mohli vychutnávat v klidu slunné dny a kochat se pohledem na květenu? Chcete, aby byl materiál nábytku odolný, ale zároveň i líbivý na pohled? Podívejte se, jaké možnosti se vám nabízejí.

Reklama

Pokud si chcete pořídit zahradní nábytek, mějte na paměti, že by měl být především pohodlný, odolný a snadný na údržbu. Z možností, které současný trh nabízí, jsou nejžádanější dřevěné materiály, umělý ratan či hliník.

Dřevěný nábytek je velmi odolný

Nejrozšířenějším typem dřeva pro výrobu nábytku je tropické či z drsného prostředí za polárním kruhem. Obě varianty mají mnohé výhody:

  • odolnost vůči škůdcům
  • odolnost proti vlhkosti
  • odolnost proti hnilobám
  • odolnost proti chemickým látkám
  • odolnost proti ohni
  • odolnost proti kyselinám

Zahradní nábytek se vyrábí obvykle z teakového dřeva, které je velmi odolné. Tato dřevina má původ v jihovýchodní Asii v oblasti monzunových lesů. Má krásnou tmavou barvu a působí velmi hřejivě.

Oblíbeným materiálem je odolný durian, který pochází z Malajsie. I on nabízí zajímavý barevný odstín a navíc je za přijatelnou pořizovací cenu.

A co mocná síla eukalyptu? I z něho se vyrábí zahradní nábytek. Tato australská dřevina má dobrý vliv na dýchací ústrojí a je velmi tvrdá.

Můžete si pořídit i nábytek ze severské borovice. Jeho výhodou je přizpůsobivost zdejším klimatickým podmínkám.

Umělý ratan se dobře udržuje

Již v minulosti byl velmi populární ratanový nábytek. Ten ale byl z pravé dřeviny a byl náročnější na údržbu a nebyl tak odolný vůči klimatickým výkyvům. Nyní ho nahradil identicky vypadající ratan umělý. Nábytek z tohoto materiálu se vyrábí v mnoha barevných a tvarových provedeních. Směle odolává venkovním podmínkám, neloupe se, nepraská a ani nebledne.

Hliník – studený a strohý materiál?

Důvěřujete spíš kovovým materiálům? Líbí se vám jejich barva a lehkost konstrukce? Pak si vyberte nábytek z hliníku, lépe řečeno z duralu. Je to slitina mědi a hliníku a vyniká tvrdostí a pevností. Je velmi lehký a takový nábytek můžete snadno přenášet kamkoliv.

Nábytek si zaslouží péči

Abyste mohli trávit příjemné chvíle při užívání zahradního nábytku co nejdéle, nezapomeňte se o něho náležitě starat. Zjistíte-li, že jeho povrch je zmatnělý a snadno nasakuje vodu, ošetřete jej speciálním olejem.

Pokud je nábytek v kovovém provedení, nevyžaduje žádnou zvláštní péči. V takovém případě pouze před sezónou zkontrolujte dostatečné dotažení šroubů.

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

R2

pondělí, 6. květen 2013
22:27

A jen pro doplnění velmi pěkného a přínosného článku dodám tip k nákupu zahradního nábytku: http://www.nabytek-elegance.cz


Napsal: R2 [Odpovědět]


Čtěte také...

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!

Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…


Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Zahradní pergoly: Vybíráme vhodné zahradní dřeviny

Aby zahradní pergoly poskytovaly dostatek pohodlí při posezení během pěkných slunečných dní a zároveň také zapadaly do celkové koncepce zahrady, je dobré je osadit různými dekorativními rostlinami.

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Údržba trávy po zimě: Na co si dát pozor

Přestože letošní zima rozhodně nebyla nějak extrémní, i tak mohlo zimní počasí zanechat stopy na trávníku vaší zahrady. S příchodem jara tak trávě určitě nezapomeňte věnovat zvýšenou péči. Možná bude třeba nahradit některá problematický místa pomocí


Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Pěstování a údržba trávníku: Rady od profesionálů

Rovně střižený, souměrný a profesionálně upravený trávník je chloubou zahrady. Toužíte také po anglickém trávníku, ale zatím pořád bojujete s českým plevelem? Jak trávník pěstovat a jak ho udržovat? Nechte si poradit od profesionálů.

Podzimní údržba zahrady

Podzimní údržba zahrady

Léto je za námi a je třeba se připravit na chladnější počasí a změnu klimatu. Stejně tak se dostávají do pohotovosti všichni zahrádkáři a majitelé zahrad, neboť před příchodem zimy pro ně nastává mnoho práce. Ne každý se při podzimní úpravě zahrady rozhodne využít služeb profesionálů, kteří toto maj…