Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Záclony do obýváku

28. listopad 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Chystáte se na nákup nových záclon, protože ty staré už pomalu dosluhují a nemají už příliš vábný vzhled? Při výběru je vhodné si rozmyslet, do jaké místnosti pořizovaná záclona bude patřit. Je totiž určitý rozdíl v tom, zda kupujete záclony do obýváku, ložnice či například do kuchyně. V dnešním článku si představíme, jaké druhy jsou vhodné pro obývací pokoj.

Reklama

Něco pro konzervativně smýšlející hospodyně

Nic nezkazíte tím, pokud zvolíte klasické bílé záclony z bavlny. Bílá barva je v tomto směru univerzální. Nečekejte ale, že dodá místnosti nějaký nový, svěží nádech.

Moderní trendy u záclon

Pokud sledujete moderní trendy u záclon, pak jistě víte, že se dají pořídit v mnoha barevných variantách. Do obýváku se nebojte dát záclony, potažmo i závěsy výraznějších barev.

Důležité je, aby dobře ladily s barvou stěn, případně i vybavením pokoje. Pokud máte stěny vymalované spíše do tmavších barev, je lepší zvolit záclony světlejších odstínů a naopak.

Kromě klasických střihů dnes odborníci doporučují zvolit i méně tradiční druhy. Působivé jsou kupříkladu voálové záclony. Jde o velmi lehké a průsvitné záclony, které jsou vyráběny z hladké bavlny, případně pak syntetických materiálů.

Dalším tipem jsou provázkové záclony do obýváku. Ty jsou tvořeny z řady provázků, které jsou od sebe odděleny. Záclony jsou díky tomu maximálně vzdušné. Navíc se skrz ně snadno dostanete k oknu, pokud jej potřebujete otevřít či naopak přivřít.

Do obýváku volte dlouhé záclony

Ať už zvolíte ten či onen typ záclony, je potřeba také zvolit vhodnou délku. Do obývacího pokoje se hodí spíše delší záclony, které sahají až k zemi. To je rozdíl oproti záclonám do kuchyně, které mají být naopak krátké.

Klasické záclony i moderní voály pořídíte u společnosti Dante. Obchod je nabízí zde. Čeká na vás bohatý sortiment zboží v mnoha dekorech a barevných provedeních.

Foto: dante.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Žaneta

neděle, 9. červenec 2023
21:43

My jsme měli záclony na oknech ještě do nedávna, ale už jsme je všechny postupně vyměnili za rolety den a noc v systému KOMPLET zhttps://www.zebra-shop.cz/rolety-den-a-noc-komplet/ , které se mi ze všech rolet zdály nejlepší. Viděla jsem je u kamarádky, takže jsem si je mohla prohlédnout na živo, tak jsem pak měla jednodušší rozhodování, jaké rolety si pořídíme :-) .


Napsal: Žaneta [Odpovědět]


Čtěte také...

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…

Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.


Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Praní záclon nepatří zrovna mezi oblíbené domácí práce. Naštěstí tuto činnost není potřeba provádět tak často. Záclony byste měli měnit zhruba po jednom až dvou měsících.

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.


Vánoční osvětlení domů i na zahradu

Vánoční osvětlení domů i na zahradu

K Vánocům zcela neodmyslitelně patří kouzelná atmosféra. Ideální je, když si můžeme vychutnávat bílé Vánoce na sněhu. Velký dojem však dokáže vytvořit také vánoční osvětlení. To lze použít nejen na vánoční stromeček, ale prakticky do celého interiéru (na záclony, okna, zdi atd.), výjimkou pak nejsou…

Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Bio krby: Oheň bez komínu a dřeva

Toužíte po živém ohni? Líbí se vám krby, ale bydlíte v panelovém domě a svůj sen po praskajícím ohni jste už vzdali? Horkou novinkou jsou bio krby, které nepotřebují komín ani dřevo a přesto v nich hoří oheň.