Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Záclony a závěsy módní záležitostí

12. červenec 2010 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Pokud si při čtení tohoto článku vybavíte těžký bavlněný kostkovaný závěs, který mívala vaše babička v obýváku, zapomeňte na něj. Rozmanitost, nápaditost a styl dorazily i do této oblasti.

Reklama

Žaluzie versus záclony a závěsy

Pokud nechcete, aby vám sousedi večer nahlíželi do obýváku, kuchyně nebo dokonce do ložnice, je nutné vymyslet, jak okna co nejlépe zakrýt. Nejčastěji volenou variantou jsou žaluzie, které večer jednoduše zatáhnete a odeženete tak zraky všech kolemjdoucích. Můžete si vybrat z široké palety barev a sladit je tak s interiérem pokoje.

Pokud se rozhodnete pro žaluzie, neznamená to, že si nemůžete pořídit záclony a závěs. Ba naopak. Můžete si zvolit záclonu z průhledného nebo poloprůhledného materiálu. Na výběr máte záclony různých délek, barev a vzorů. To samé se týká závěsů, které v tomto případě zastávají pouze estetickou úlohu.

Ti, kteří se rozhodnou žaluzie nepořizovat, mají na výběr z nepřeberného množství rozmanitých záclon a žaluzií. Nejoblíbenější jsou v současné době tkané a pletené záclony s moderními dekoračními vzory. Zákazník si může záclonu či závěs vybrat i na základě toho, s jakou intenzitou propouštějí světlo do místnosti.

Moderní záclony: Jaký typ záclony vybrat?

V případě, že máte moderně zařízený dům, doporučujeme volit spíše hladké vzdušné záclony, nebo záclony s jednoduchými liniemi, které byt provzdušní a nepůsobí rušivě. Základ klasických jednoduchých záclon tvoří nejčastěji smetanový či bílý voil, průsvitná organza či síťovina. Naopak, pokud je interiér bytu zařízený tradičně, je vhodné jej doplnit o záclony a závěsy s vyšívanými vzory.

Délka záclony: jak zvolit?

Také se trápíte otázkou, zda pořídit záclonu, která se bude dotýkat země, nebo naopak záclonu, která skončí těsně pod parapetem okna? Máme jednoduchou radu. Pokud se pod okny nachází radiátory, rozhodně zvolte kratší variantu. Záclony a závěsy, které sahají až k zemi a překrývají radiátor, zabraňují přívodu tepla do pokoje. Vyhřívání bytu by se vám tak mohlo podražit.

V případě, že toužíte po dlouhé zácloně a závěsech, doporučujeme pořídit kratší i delší variantu a střídat dle ročních období. Nejenže ušetříte za topení a budete spokojení, navíc váš byt nebude jednotvárný. Bude se proměňovat společně s letním obdobím.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Marcela

neděle, 19. květen 2019
22:04

Já se si vybrala krásné závěsy díky článkuhttps://www.mk-rolety.cz/proc-budete-100-milovat-blackout-zavesy/ , takže všem, kdo váhají s výběrem, bych doporučila si ho také přečíst ;) Závěsy jsou z opravdu kvalitního materiálu a nepropustí žádné světlo.


Napsal: Marcela [Odpovědět]


Čtěte také...

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…

Zóna krásy: Módní magazín hlavně pro ženy

Zóna krásy: Módní magazín hlavně pro ženy

Co dělat doma o dlouhých zimních večerech? Zapomeňte chvíli na předvánoční úklid a pečení cukroví! Co si třeba pohodlně sednout, otevřít si láhev vína a přečíst si nějaký pěkný magazín pro ženy? Třeba o módě a životním stylu…


Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Hledáte nějaké zajímavé rady a tipy na zařizování bytu? Pak vězte, že jste na správném místě. Tentokrát vám poradíme, jak vylepšit vzhled interiéru vaší domácnosti tak, aby nevypadal příliš fádně a zastarale.


Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Jak prát záclony,  aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Praní záclon nepatří zrovna mezi oblíbené domácí práce. Naštěstí tuto činnost není potřeba provádět tak často. Záclony byste měli měnit zhruba po jednom až dvou měsících.

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!