Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vytvořte si úložné prostory v malém bytě

21. květen 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Co je malé, to je milé, říká se. Platit to může i o bytu, pokud ho vkusně zařídíte. Největším problémem v malých bytech bývají úložné prostory. Stačí ale několik nápadů a i s nízkým finančním obnosem můžete vše elegantně vyřešit.

Reklama

Nejdůležitějším pravidlem v malém bytě je, že je třeba využít každé místo. Ovšem pozor. Často nemusí jít o místo viditelné. Možná máte v předsíni starou skříň, která je nepraktická – nezaplňuje prostor až ke stropu, uvnitř je nevhodně členěná.

roto nejprve udělejte revizi – zkontrolujte nejen viditelné, ale také různě skryté prostory a možnosti. Když už v tom budete, udělejte inventuru vašich věcí a vše nepotřebné nemilosrdně vyhoďte, odneste na dobročinné účely nebo darujte známým.

Police, krabice, šuplíky

Z estetického hlediska není vhodné, aby byly všechny stěny vašeho malého bytu od shora dolů pokryty poličkami nebo skříněmi. To by vytvořilo dojem skladiště, nikoli bytu. Vyčleňte si proto místo na úložné prostory a ty vhodně kombinujte se vzdušnějším prostorem. Například v obýváku budete mít stěnu na knihy, vedle bude jakási „proluka“, kam umístíte křeslo a lampu. Záleží na vašich potřebách a prioritách.

Dnes je možné pořídit police velice levně. Policové skříně působí vzdušně, prodávají se v různých barevných provedeních, což také pomůže byt oživit. Kombinace vhodných barev totiž umí s prostorem zázraky. Pozornost věnujte i naplnění okének police – drobné předměty schovejte do krabic. Uvidíte, kolik věcí se tam vejde. Navíc vše bude působit upraveně. Abyste nemuseli za krabice utrácet, vyrobte si je doma sami. Pořiďte si několik kartonových krabic, polepte je barevným papírem nebo látkou.

Velmi výhodné jsou také postele s úložným prostorem, kam se vejdou například lůžkoviny. Pokud máte postel bez úložného prostoru, nechte si na zakázku vyrobit posuvný šuplík, který bude pasovat přesně pod vaši postel. Získáte tak zajímavý prostor navíc.

Místo šetřete i v koupelně

Malý byt často znamená i malou koupelnu. Přitom se do ní musí vejít tolik věcí. Pod umyvadlo si rozhodně pořiďte skříňku, kam schováte zásobu mýdla i další koupelnové nezbytnosti. Výhodné jsou také různé závěsné textilní úložné prostory. Jsou velice skladné a vejdou se do nich například ručníky.

V koupelně by vám také neměly chybět odkládací poličky nebo závěsná skříňka, kam schováte kartáček a pastu. Jestliže už se vám do koupelny nevejde koš na prádlo, postavte ho vhodně do předsíně a vyberte takový, který zároveň poslouží jako sedátko. Zpříjemní vám tak obouvání bot.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.


Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Tvorba plísní v bytě naznačuje, že zde není vše v pořádku z hygienického hlediska, případně v domácnosti máte přílišnou vlhkost, která tvorbě plísní vydatně napomáhá. Abyste zabránili tvorbě plísní v koupelně, kuchyni nebo i dalších místnostech, je důležité dbát na důkladnou prevenci. V následujícíc…

Zahradní domek: dobrý úložný prostor

Zahradní domek: dobrý úložný prostor

Zahradní domky jsou čím dál více oblíbené a tvoří tak nedílnou součást okolí našich domů. Proč tomu tak je? Odpovědí je několik. Nabízí totiž například možnost získání nového úložného prostoru.


Vlhkost vzduchu v domě

Vlhkost vzduchu v domě

Mnoho lidí trpí dýchacími obtížemi, bolestmi v krku, případně pak také záněty v očích apod. Může to být způsobeno několika faktory. Často však tento problém má spojitost s tím, že mají doma špatnou vlhkost vzduchu.

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.