Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme žaluzie do oken

5. listopad 2010 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Žaluzie do oken jsou potřebné pro to, abychom ochránili náš byt či dům, respektive jejich interiér, před nežádoucími vlivy, jakými jsou déšť, vítr či přílišné světlo. Žaluzie se hodí zejména k oknům, která jsou po většinu dne na slunečné straně. Zabrání tak tomu, že v letních měsících bude slunce pražit do místnosti a vytvářet tak takřka nedýchatelné prostředí.

Reklama

Jaké máme typy žaluzií do oken

Existuje několik typů žaluzií do oken, a to dle materiálu a dle toho, jakým způsobem jsou vedeny jednotlivé lamely žaluzie. Pokud si tedy budeme do oken žaluzie pořizovat, je třeba si rozmyslet, zda budeme chtít vertikální žaluzie nebo horizontální žaluzie. Jak již jistě z názvu dovodíte, zatímco vertikální žaluzie mají vedeny lamely svisla, horizontální žaluzie je mají ve vodorovné poloze. Z hlediska četnosti užívání stojí za zmínku, že horizontální žaluzie jsou přeci jen využívanější, a to zejména v domácnostech. V kancelářských a jiných nebytových prostorech se pak využívají spíše vertikální žaluzie.

Plastové i dřevěné žaluzie

Žaluzie třídíme i dle materiálu. Záleží přitom na celkovém designu oken, pakliže máme plastová okna, bude vhodnější k nim zvolit spíše plastové žaluzie, které jsou navíc velmi lehké, snáze se udržují a mají vysokou odolnost. Ti z nás, kteří mají raději přírodní materiály, si mohou zvolit dřevěné žaluzie, které jsou velmi odolné proti větru. Kromě těchto dvou typů je možné pořídit i látkové žaluzie, u kterých je však potřeba počítat s náročnější údržbou.

Žaluzie lze nainstalovat jak do interiéru tak jako předokenní ochranu oken. Venkovní žaluzie jsou určeny právě jako ochrana před nepřízní počasí, okna nejsou tolik vystavena vlivu deště, větru a slunečního záření, které je poškozuje a snižuje jejich kvalitu.

Žaluzie do oken se sice používají spíše u rodinných domů (zejména pokud se budeme bavit o venkovních žaluziích ), nicméně jistou oblibu si našli i u majitelů bytových jednotek. I vzhledem k tomu, že vertikální i horizontální žaluzie lze pořídit v mnoha variacích, barevných a materiálových provedeních, je při jejich výběru dobré se poradit s odborníky, kteří s nimi mají dlouholeté zkušenosti.

Čtěte také: Moderní záclony a závěsy

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Integrované žaluzie: Nejmodernější druh žaluzií do oken

Za poslední novinku mezi stínícími prvky do domácnosti, které mají zamezit pronikání světla a slunečních paprsků do interiéru domu, lze označit takzvané integrované žaluzie. Ty mají oproti klasickým interiérovým i venkovním žaluziím několik nezanedbatelných výhod, které z nich při pořízení dělají vs…

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Žaluzie venkovní a vnitřní: Praktický doplněk do domácnosti i kanceláře

Potřebujete do vašeho bytu či kanceláře kvalitní žaluzie, které účinně zabrání pronikání slunečních paprsků? Vybírat můžete ze široké nabídky. Podívejte se na ni spolu s námi!


Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Žaluzie a rolety: Jak na výběr a čištění

Čas od času je příjemné nechat do bytu dopadat sluneční paprsky. Někdy se ovšem potřebujeme vyspat a uvítáme tmu, jindy zase potřebujeme soukromí. Řešením jsou žaluzie a okenní rolety. Podívejte se, jak vybrat ty správné!

Jak na stínění střešních oken?

Jak na stínění střešních oken?

Střešní okna jsou specifická v tom, že je u nich náročnější způsob realizace. Kromě samotné konstrukce je ale složitější také instalace stínících prvků.


Zateplení oken - důležité body a výhody

Zateplení oken  - důležité body a výhody

Zateplení oken je podstatnou částí rekonstrukce bydlení. Pokud majitel domu používá nekvalitní okna, která jsou nedostatečně zaizolována, nemají kvalitní dvojskla, pak dochází k vysokým tepelným ztrátám, které způsobují výrazné zvýšení finančních nákladů na provoz celého domu nebo bytu.

Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Přesklení oken: Ušetříte tisíce korun za vytápění

Okna jsou kritickou součástí každého domu. Jde totiž o místo, kterým uniká největší množství tepla – tedy i peněz. Abyste ušetřili, nemusíte hned vyměňovat celá okna. Velká část energie se totiž ztrácí přes skla oken. Proto je velmi účinné jejich přesklení!