Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vybíráme rozkládací sedací soupravy

9. únor 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Oblíbeným druhem sedacích souprava do domácností jsou rozkládací sedací soupravy, které kromě základní funkce, tedy možnosti příjemného a komfortního posezení, umožňují také využít tohoto kusu nábytku pro ležení.

Reklama

Na rozkládací sedací soupravu lze uložit návštěvy

Pokud v naší domácnosti čas od času přespí nějaká návštěva a my přitom nemáme dostatek postelí, kam bychom je uložili, je rozkládací sedací souprava ideálním řešením, kam hosty uložit.

Důležité jsou správné rozměry

Každá sedací souprava, tedy i rozkládací, má samozřejmě prvotně sloužit k sezení v obývacím pokoji. Při výběru takovéto sedací soupravy je důležité, abychom zvolili správnou velikost a rozměry. Sedačka by měla v každém případě umožňovat pohodlný posed tak, aby nohy byly na podlaze celými chodidly. Pokud tomu tak není, dochází i při sezení ke zbytečnému namáhání těla a to si tak nedokáže patřičně odpočinout.

Pokud zvolíme variantu rozkládací sedací soupravy, pak je rovněž podstatné to, aby rozložená sedací souprava pokud možno měla délku alespoň na průměrně vysokého člověka. Přestože se od rozkládacích sedacích souprav nedá očekávat, že plnohodnotně nahradí postel, i tak by měly splňovat určitá minimální kritéria na pohodlí ležícího člověka.

Vyřešíme problém s nedostatkem místa

Máme-li malý byt, může rozkládací sedací souprava vhodně vyřešit problém se spaním a nedostatkem prostoru pro běžnou postel. Díky rozkládací sedací soupravě lze ušetřit spoustu místa, ale také získat nezanedbatelný a dobře přístupný úložný prostor navíc.

Praktičnost je největší devizou rozkládacích sedacích souprav. Dejme si však pozor na to, aby po rozložení byl prostor pro spaní dostatečně celistvý a umožňoval tak zdravý spánek.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…


Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Venkovní dlažba: Vybíráme vhodný typ pro pokládku

Majitelé rodinných domů a zahrad si často lámou hlavou s tím, co by na vzhledu objektu ještě zlepšili, co na pozemku chybí. Mnoho lidí přitom při takovémto uvažování často opomíjí vliv venkovní dlažby na celkovém designu bezprostředního okolí domu. Venkovní dlažba může být totiž prvním prvkem, při k…

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Vybíráme garážová vrata: Porovnání typů

Ke každému domu patří pořádná garáž, kam schováte auto i sebe, když potřebujete něco nutně kutit. A žádná garáž se neobejde bez kvalitních garážových vrat. Jak je vybrat, aby dobře sloužily?


Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Vybíráme kvalitní mrazáky do domu i do bytu

Nepochybně velmi důležitým vybavením do domácnosti je mraznička. Díky mrazáku můžeme uchovávat potraviny i několik měsíců. Při výběru mrazáku bychom si měli ujasnit, jaký požadujeme jeho objem a rozměry. Důležitým kritériem při výběru by pak kromě ceny měla být také jeho kvalita a zejména spotřeba e…

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Vybíráme elektrické kladivo. Pro jaké se rozhodnout?

Bourací a vrtací kladiva. Nenahraditelní pomocníci profesionálních řemeslníků i amatérských kutilů, stejně jako stavebních firem. V porovnání s příklepovými vrtačkami je práce s nimi výrazně jednodušší, zejména při vrtání do tvrdých stavebních materiálů.