Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vyberte si módní tapety do bytu a buďte in!

1. červen 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Jak oživit vaše fádní bílé stěny? Nemusíte hned malovat a natírat. Stačí, pokud si vyberete vhodné a vkusné tapety do bytu a váš interiér se rázem promění. Jak je vybrat? Jaké vzory frčí? Jak tapety správně nalepit?

Reklama

Zdá se, že i v oblasti módních tapet na stěny lze rozlišovat mezi jejich přívrženci a odpůrci. Někoho prostě nedchnou, jinému přijdou příliš laciné a jaksi pouťové. Pravdou však je, že vkusné a správně vybrané tapety mohou udělat s interiérem vašeho bytu divy.

Kam se hodí tapety na stěny?

Jestliže máte interiér zařízený ve starobylém stylu, nebudou tapety tím pravým pro vás. Vedle houpacího křesla po babičce by vypadaly pravděpodobně velmi bláznivě. Ovšem proti gustu žádný dišputát…

Tapety do bytu se často vyznačují moderními abstraktními vzory, proto sednou především do moderního interiéru. Ten by rozhodně měl být spíše vzdušný a nikoli přeplácaný a přezdobený, protože samy tapety jsou výrazné. Skvěle se proto hodí do prostor, které nám přijdou jaksi prázdné.

Jak vybrat tapetu do bytu?

Když si do vyhledávače zadáte klíčová slova „tapety do bytu“, vyjede vám spoustu nabídek. Uvidíte, že vybírat je opravdu z čeho. V první řadě si rozmyslete, zda dáte přednost tapetě černobílé, jednobarevné nebo pestrobarevné.

Jestliže máte barevný nábytek, možná bude řešením právě tapeta černobílá, která se nebude s barevným zařízením bytu „tlouct“. Decentní nábytek v tmavých odstínech naopak snese barevnější tapetu. Toto ovšem není železné pravidlo – vhodná kombinace barev se vždy cení.

Důležitý je také vhodný výběr vzorů – kruhy, květiny, abstraktní vzory. Z toho všeho můžete vybírat. A pak je důležitá i jejich velikost. Pro velké prostory můžete zvolit větší vzory a naopak.

Jak se lepí tapety do bytu?

Tapety se vyrábí z různých materiálů – textilu, papíru, vinylu, vlies… Na stěnu se lepí pomocí speciálního tapetového lepidla. Můžete si ale pořídit i tapety samolepící. Jejich životnost je ale zpravidla nižší.

Zdroj fotografie: http://www.na-zed-tapety.cz

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Hledáte nějaké zajímavé rady a tipy na zařizování bytu? Pak vězte, že jste na správném místě. Tentokrát vám poradíme, jak vylepšit vzhled interiéru vaší domácnosti tak, aby nevypadal příliš fádně a zastarale.

Zóna krásy: Módní magazín hlavně pro ženy

Zóna krásy: Módní magazín hlavně pro ženy

Co dělat doma o dlouhých zimních večerech? Zapomeňte chvíli na předvánoční úklid a pečení cukroví! Co si třeba pohodlně sednout, otevřít si láhev vína a přečíst si nějaký pěkný magazín pro ženy? Třeba o módě a životním stylu…


Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Přehled izolačních materiálů: Vyberte ten správný

Zateplování domů je stále v kurzu. Každoročně rostou ceny tepla a možná i vy jste na jaře zjistili, že vám značně ubylo uhlí ve sklepu nebo jste spálili mnohem víc plynu. Řešením je zateplení fasády vašeho domu. Jaký izolační materiál ale zvolit?

Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

Vyberte si vanu, která vyhoví vašich představám

Vana je tím, co dominuje koupelně. Nejenže poskytuje prostor pro hygienu, ale je i místem relaxace po náročném pracovním dni. Na trhu je v současné době nepřeberné množství různých typů van, které se liší svým tvarem, barvou, funkcemi a dalšími parametry.


Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pronájem bytu: Na co nesmíte zapomenout?

Pokud se sháníte po novém pronájmu bytu, pak jistě uvítáte rady, které se týkají změny bydliště i toho, co je součástí smlouvy o pronájmu.