Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr sedací soupravy: Jak pečovat o koženou sedačku?

22. únor 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Sedací souprava představuje neopominutelnou součást obývacího pokoje. Veškerá rodinná setkání se odehrávají právě zde. Nejen z tohoto důvodu musí sedací souprava splňovat funkční i estetická kritéria. Jen tak budete s vybranou soupravou spokojeni.

Reklama

Při koupi sedací soupravy byste nejprve měli zvážit, co od výrobku očekáváte, a k jakým účelům bude sloužit. Teprve na základě zvážení všech podstatných faktorů se rozhodnout. Rozhodně se vyplatí vyšší investice do nové kvalitní soupravy, která může vašemu obývacímu pokoji dominovat i několik desítek let.

Mezi soupravy, které se vyznačují kvalitou, elegancí a určitým luxusem, patří rozhodně kožené sedací soupravy. Aby byly kožené sedačky opravdu kvalitní, musí být velmi kvalitní i kůže, ze které jsou vyrobeny. Prodejce by vám měl být vždy schopný sdělit informaci, z jak kvalitní kůže je sedací souprava vyrobena.

Platí, že čím kvalitnější kůže je na potah použita, tím méně práce budete mít s její údržbou. Péče o koženou sedačku je vesměs velmi jednoduchá. Stačí ji čas od času vysát pomocí vysavače s malým nástavcem. Drobné zašpinění pak odstraníte pomocí navlhčeného hadříku. Nepoužívejte však žádné chemické přípravky, mohly by narušit strukturu kůže.

Čím dál větší oblibě se těší rohové sedací soupravy, které se vyznačují především svou praktičností. Rohové sedačky mohou mít různé tvary, materiál i velikost. Pro klasické domácnosti jsou nejvhodnější sedačky, na které se vejde od dvou do sedmi osob. Naopak do reprezentativních místností, kanceláří, či prostornějších domácností, se pořizují větší rohové soupravy, na které se může vejít až dvanáct osob. Rohové sedačky můžete pořídit také v koženém provedení a propojit tak praktičnost, eleganci i kvalitu.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.


Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?


Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.