Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr šatní skříně

4. březen 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Na odkládání oblečení je dobré mít doma k dispozici kvalitní a dostatečně prostornou šatní skříň. Právě velikost je jedním z hlavních kritérií, které bychom při výběru šatní skříně v obchodě měli zohlednit.

Reklama

Rozměry skříně

U skříně na oblečení přitom volíme velikost nejen dle prostoru, který pro skříň máme v pokoji, ale také dle toho, jaké oblečení do skříně budeme chtít ukládat. Pro odkládání šatů, bund a kabátů se samozřejmě hodí vyšší skříň, pro odkládání mikin, triček a dalšího oblečení klidně zvolme i nižší šatní skříň. Ve velkých místnostech, kde je dostatek prostoru, můžeme zvolit i skříně atypických rozměrů a velikostí. Pakliže nechceme kupovat sériově vyrobené skříně, které jsou k dostání velkoobchodech a v nákupních centrech, pak si můžeme nechat skříň vyrobit přímo na míru od specializované firmy. Zde je ale nutné počítat s vyšší pořizovací cenou.

Materiál

Z materiálů, z nichž jsou dnes šatní skříně vyráběny, se těší již dlouhodobě velké oblibě dřevo. Často si také lidé do domácnosti pořizují šatní skříně, které jsou kombinací několika materiálů. Dřevěný nábytek tak může být například obohacen o skleněné či třeba kovové části. V případě, že chceme mít šatní skříň maximálně funkční, můžeme zvolit typ, kdy jedna část dveří je využita jako zrcadlo. Tyto skříně jsou velmi oblíbené v menších prostorách, dochází zde k optickému zvětšení celé místnosti.

Typy dveří u šatních skříní

Na dveře šatních skříní se nyní podívejme podrobněji. V obchodech nalezneme skříně s různými typy dveří. Každý systém dveří má své výhody i nevýhody:

Skládací dveře - u tohoto typu se dveře skládají ke stranám skříně. Člověk tak má snadný přístup k celému vnitřku skříně. Výhodou je, že tento typ dveří nevyžaduje žádný velký prostor před samotnou skříní.

Otočné dveře - jsou asi nejvyužívanějším typem. Je ale u nich potřeba počítat s dostatkem prostoru před skříní tak, abychom dveře mohli bez potíží naplno otevřít a mít tak bezproblémový přístup do celé šatní skříně.

Posuvné dveře - moderní šatní skříně využívají posuvný typ dveří. Hodí se do prostor, kde před skříní není dostatek místa. Dveře jsou umístěny v kolejnicích, jednoduchým tahem se nám otevře celý vnitřek skříně.

Cena za šatní skříně

Šatní skříně jsou k dostání v mnoha širokých cenových relacích. Nejjednodušší skříně se dají pořídit od pár set korun, za prostorné skříně s posuvným otevíráním pak můžeme zaplatit klidně i dvacet tisíc korun. Záleží samozřejmě i na tom, zda si koupíme sériově vyrobenou šatní skříň, nebo dáme přednost skříni vyrobené přímo na míru.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petra2258

pondělí, 3. prosinec 2018
21:00

My jsme si pořizovali šatní skříň do ložnice na míru. Chtěla jsem využít veškerý prostor, který tam máme, aby byla skříň velká. Ráda kupuji oblečení z
https://www.onlinesekac.cz/ kde mají velký výběr pěkného oblečení.


Napsal: Petra2258 [Odpovědět]


Čtěte také...

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.


Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?

Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …


Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Při obměně stávajících dveřních systémů ve vašem rodinném domě nebo bytě byste si měli nejprve pořádně promyslet, co od nových prvků očekávat. Hlavní roli by měla hrát kvalita. Samozřejmostí je dnes i stylové provedení, které nepůsobí kontraproduktiv