Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Výběr konferenčního stolku do obývacího pokoje či pracovny

12. únor 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Kromě klasického jídelního stolu, který patří do kuchyně či do místnosti, kdy jíme, si při zařizování bytu pořizujeme také konferenční stolek do obývacího pokoje či do pracovny. Jeho výběr rozhodně nepodceňujme, vždyť právě u něho budeme zasedat s ostatními členy domácnosti a hostit případné návštěvy. Nevzhledný, malý či naopak nepřiměřeně velký konferenční stůl, který by navíc byl vyroben z nevhodného materiálu, by rozhodně celkovému dojmu interiéru nepřidal.

Reklama

Konferenční stůl tvoří jednu z dominant pokoje

Konferenční stolek má v místnosti typu obývací pokoj naprosto nezastupitelnou roli. Jen si představme, že bychom museli svoji kávu, zákusek či například ovládání na televizor nebo noviny odkládat někam na poličku či dokonce na zem. Tato představa je takřka nemyslitelná, tudíž je přítomnost konferenčního stolku v bytě opravdovou nutností.

Tvar, velikost, barva a materiál konferenčního stolku

Výběr konferenčního stolku by měl počínat zvolením správného tvaru a velikosti. Je přitom dobré mít na mysli celkový prostor, do něhož budeme konferenční stolek umisťovat. Má sice tvořit jednu z dominant pokoje, neměl by však zabírat třeba polovinu místnosti. Důležitá je také velikost odkládacího prostoru a jeho výška, kterou bychom měli volit například dle výšky sedaček či židlí, které u stolku budeme mít. Při výběru stolku se nemusíme nutně omezovat na základní čtvercové či obdélníkové tvary, v některých místnostech může velmi dobře vypadat kulatý či oválný konferenční stolek. V neposlední řadě si vyberme barvu a samozřejmě i materiál. Nelze říct jednoznačně, že se například dřevěný konferenční stolek hodí do všech místností. V moderních bytech a domech se uplatní kupříkladu kombinace dřeva se sklem. Stolek se skleněným odkládacím prostorem může být velmi zajímavou variantou.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Prostor obývacího pokoje je místem, kde nejen odpočíváme po náročném pracovním dnu, slouží také k přijímání návštěv, které do naší domácnosti zavítají. Abychom se zde my i případná návštěva cítili dobře, je dobré se zaměřit nejen na praktické vybavení ( nábytek, pohovky a křesla atd.), ale také na r…

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.


Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?


Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.