Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vrže vám postel? Co se s tím dá dělat

24. říjen 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Vrzající postel je poměrně častým jevem, s nímž se jistě i nyní potýkají mnozí z vás. Je otravné, když při každém pohybu v posteli musíte poslouchat, jak jí vržou nohy či dokonce celá konstrukce. Jak ale omezit vrzání postele?

Reklama

Kontrola nohou postele

Častou příčinou vrzající postele je její špatné postavení na zemi. Pokud vám postel vrže, zkontrolujte nejprve podložku. Vadit může například stočený koberec. Pokud máte postel na rovné podložce a stejně nohy vržou, zkuste pod ně dá papír. Nohy se tak vyrovnají a vrzání ustane.

Vrzání způsobuje také nevhodná matrace

Vrzání postele může být způsobeno i špatně zvolenou matrací. Zde je nutné zkontrolovat, zda má matrace skutečně vhodnou velikost. Pokud je větší, dochází k tlaku na konstrukci postele, což mimo jiné způsobí právě její vrzání.

Nová postel to jistí

Pokud nic nepomáhá, je na místě uvažovat nad výměnou postele. Přednost pak dejte ideálně posteli z masivního dřeva. Pokud zvolíte postel s tenkou konstrukcí, snadno se rozvrže už po pár měsících a vy budete stejný problém řešit znovu.

Při péči o postel nezapomeňte na ložní prádlo. Pro dokonalý komfort perte ložní povlečení alespoň 1x měsíčně, aby se v něm zbytečně nemnožili škůdci.

Nemáte dostatek místa ve chvíli, kdy u vás přenocuje návštěva, nebo ji nechcete uložit na rozvrzanou postel, která již dosluhuje. Pak si pořiďte nafukovací matrace pro návštěvy. Ty v případě, že návštěva odejde, jednoduše složíte a uschováte do skříně či do garáže, aby vám doma nepřekážela.

Vrzající postele je opravdu nepříjemná, a to i pro ostatní členy rodiny. Pokud sebe i je nechcete vrzáním každou noc budit, zkuste výše uvedené postupy, případně si rovnou pořiďte novou postel, která tento neduh mít nebude.

-par-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Co dělat v boji s moly

Co dělat v boji s moly

Velké starosti v mnoha domácnostech dělají moli. Jde o drobný hmyz, který dokáže nadělat poměrně velkou paseku. Jeho přítomnost je známkou toho, že v domácnosti je špatně uklizeno. Molům totiž velmi prospívá, je-li v bytě či domě příliš prachu a nepořádku.

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.


Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

Oprava plovoucí podlahy: II. Co dělat při větším poškození

V minulém díle jsme si nastínili, jak se pomocí vosku zbavit drobných rýh a škrábanců. Dnes se zaměříme na větší poškození, které se u plovoucí podlahy mohou objevit.

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě

Letní péče o trávník: 5 tipů, co dělat s trávou na zahradě I v letním období je třeba se starat o trávník na zahradě. V červenci či srpnu obvykle venku panují vysoké teploty. Nedostatečná péče o trávník může mít za následek jeho seschnutí.


Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Praní záclon nepatří zrovna mezi oblíbené domácí práce. Naštěstí tuto činnost není potřeba provádět tak často. Záclony byste měli měnit zhruba po jednom až dvou měsících.

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.