Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Srovnání podlahových krytin

28. leden 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Vybíráte-li si do domácnosti, do kanceláře či jiných prostor podlahu, pak vězte, že máte z čeho vybírat. Prodejci dnes nabízejí poměrně velké množství podlahových krytin. Pojďme si tedy shrnout nejběžnější podlahové krytiny, které se používají. Vyrábějí se z několika druhů materiálu mohou tak být laminátové, dřevěné, korkové či z marmolea.

Reklama

Laminátové krytiny

Laminátové podlahy jsou jakousi imitací kvalitnějších dřevěných podlahových krytin. Při výběru je důležité, aby laminát byl potažen ochrannou vrstvou, která zajišťuje větší odolnost vůči poškození. Kvalitnější laminátové podlahy svými vlastnostmi dosahují charakteristiky klasických dřevěných plovoucích podlah. Lze je pořídit v různých dekoracích a barevných provedeních, nejoblíbenějšími jsou laminátové podlahy, které mají klasický dřevěný vzor. Údržba laminátové podlahy je velice snadná, navíc se laminát snadno instaluje.

Dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy se skládají z několika vrstev. První vrstvu tvoří vlastní dřevina, obvykle dub, buk či javor. Pod ní se pak nachází nosná vrstva z laťovky, poslední část tvoří vrstva z dřevotřísky, která zabraňuje zkroucení podlahové krytiny. U dřevěné plovoucí podlahy je výhodou to, že se v případě opotřebení dá obrousit, případně nahradit novými částmi. I po mnoha letech tak může dřevěná plovoucí podlaha vypadat jako nová.

Korkové podlahy

Korková podlahová krytina sice patří mezi dražší varianty, nicméně hodí se do bytu zejména proto, že má vynikající vlastnosti. Korek je totiž vysoce odolný vůči opotřebení, skvěle také izoluje hluk, nedeformuje se a je ekologický. Kvalitně provedená korková podlaha může vydržet až kolem úctyhodných 40 let.

PVC podlahy

Podlahové krytiny z PVC patří mezi levnější varianty a hodí se zejména do místností, které jsou často využívané. Vzhledově však ani tato krytina nemusí být nezajímavá, v dnešní době jsou i PVC často vyráběny v různých imitacích dřeva, korku či třeba přírodních kamenů. Nevýhodou PVC podlah je jistě to, že jakmile jednou dojde k jejich porušení, pak je nelze renovovat a bude potřeba celé linoleum vyměnit. Mezi zákazníky je velmi oblíbené zejména přírodní linoleum, tedy marmoleum.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Druhy střešních krytin: Pálená taška nebo jiná volba?

Stavíte dům a přemýšlíte o tom, jakou zvolíte střešní krytinu? Pak je důležité vzít v potaz několik aspektů při výběru, zdaleka ne každá střešní krytina bude pro Váš dům vhodná. Záleží nejen na tvaru střechy, ale také například na prostředí, v němž dům stojí.

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Srovnání cen dodavatele plynu a elektřiny

Na trhu v České republice existují již desítky společností, které se zabývají dodávkami elektřiny či plynu. Využijte srovnání cen plynu i elektřiny a podle toho si vybírejte nového dodavatele. Většina lidí bude volit podle poměru nejlepší ceny a nabí


Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Srovnání nadzemních a zapuštěných bazénů

Při výběru zahradních bazénů je potřeba brát v potaz nejen jejich tvar, tedy to, zda se bude jednat o klasické čtvercové nebo třeba moderní oválné bazény, ale také jejich umístění a způsob montáže. V zásadě máte dvě možnosti – zvolit buď nadzemní neb

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Srovnání bydlení: nové pasivní domy versus starší stavby

Bydlení ve starších domech, které byly postaveny třeba i před čtyřiceti lety, má sice své kouzlo, neboť zde rodiny mají své sídlo již po několik generací, nicméně z hlediska komfortu a hlavně nákladů toto bydlení nemusí být tak atraktivní ve srovnání s moderními nízkoenergetickými a pasivními domy.


Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Úspora energie: Tepelná čerpadla a fotovoltaické elektrárny - srovnání

Ceny energií rok od roka rostou, což se negativně projevuje na výši našich faktur. Jestliže vytápíte elektrickým nebo plynovým kotlem, je jasné, že zaplatíte víc, než skutečně musíte. Jak snížit váš účet za energie? Řešením je tepelné čerpadlo nebo fotovoltaická elektrárna.

Úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr? Srovnání produktů

Úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr? Srovnání produktů

Plánujete koupi domu, bytu, či jeho rekonstrukci? Přemýšlíte, zda si vzít hypotéku, úvěr ze stavebního spoření, či překlenovací úvěr? Podívejte se spolu s námi na hlavní výhody úvěru ze stavebního spoření.