Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Skleněný stůl: ano či ne?

8. říjen 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Uvažujete o koupi skleněného stolu, anebo už doma jeden kousek máte? Skleněné stoly mají své přednosti, ale také nedostatky. Jaké, to se dočtete v následujícím článku.

Reklama

Skleněný stůl je designově velmi pohledný, ale už nesplňuje takové nároky na praktičnost. Každý by se tedy před jeho koupí měl rozmyslet, zda bude skleněný stůl do dané domácnosti tím pravým ořechovým.

Design skleněného stolu je lákavý

Sklo je vzdušným a elegantním materiálem. Hodí se takřka do jakéhokoliv interiéru a dá se kombinovat prakticky se vším. Navíc je možné si vybrat z různých provedení – sklo čiré, matné i barevné. Skleněný stům může být opravdu povedeným doplňkem do kuchyně, jídelny i obýváku.

Čtěte také: Použití skla v moderním interiéru

Neutajíte šmouhy ani škrábance

Skleněný stůl je poněkud náročnější na údržbu. Pokud jste tedy perfekcionista, který chce mít stůl vždy tip ťop, raději zvolte jiný méně náročný povrch. A když se Vám podaří udělat někde škrábanec, ze skla už jej nijak neodstraníte, kdežto dřevo lze přebrousit.

Připravte se na hlučnější stolování

Sklo nadělá ve srovnání se dřevem nebo plastem samozřejmě více hluku, takže uslyšíte každé položení sklenky, talíře, zvuk příboru dětí atp. Cinkání může obtěžovat ostatní členy domácnosti zejména v noci.

Nepříjemný chlad a oslnění

Při posezení u stolu se přirozeně dotýkáme rukama o desku stolu. V případě skleněného stolu nebude takové opření moc příjemné, protože povrch studí. Je to sice zdánlivá maličkost, ale někomu prostě vadí. Je třeba rovněž vhodně vyřešit otázku osvětlení a umístění stolu. Sklo totiž odráží světlo a může způsobit nepříjemné oslnění.

Pozor na ostré hrany skla

Jestliže má skleněný stůl hranatý tvar, představuje poměrně velké nebezpečí obzvláště pro děti.

Sklo obdivované i zatracované

Záleží na konkrétních zvyklostech v každé domácnosti – někde může být skleněný stůl dobrou volbou, jinde právě naopak. A pokud se do vaší domácnosti skleněný stůl nehodí, nabízí se celá řada krásných dřevěných stolů v moderním designu.

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak vybrat jídelní stůl?

Jak vybrat jídelní stůl?

Středobodem prakticky každé kuchyně je jídelní stůl. Zde se k obědu či večeři schází celá rodina, aby si pochutnala na jídle, které připravil jeden z jejích členů. Jak vybrat ten správný jídelní stůl?

Jak prostřít sváteční stůl?

Jak prostřít sváteční stůl?

Až nastane Štědrý večer, usedne celá rodina k jednomu stolu a bude si užívat příjemné chvilky a náležitě hodovat. Pro mnohé rodiny jsou právě Vánoce jedinými chvílemi, kdy se sejdou opravdu všichni její členové u jednoho stolu.


Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Nejkrásnější svátky jara – Velikonoce – klepou pomalu na dveře. Ještě jste nestihli připravit sváteční velikonoční výzdobu? Nezoufejte! S našimi tipy to zvládne během chvilky a vykouzlíte krásnou dekoraci za babku.

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

Pásové brusky jsou velkým pomocníkem v řemeslnictví i v domácích dílnách

V průmyslné a řemeslné výrobě se často řeší problém, kdy je potřeba určitý materiál obrousit tak, aby byl jeho povrch co nejhladší. Své o tom ví například truhláři, kteří pracují se dřevem. Proto je třeba si pořídit brusky, které dokáží tuto záležitost velmi rychle a efektivně vyřešit.


Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí.