Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sklápěcí postele: Ideální řešení pro malý byt

27. červen 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

V malém bytě je mnohdy problémem umístit veškerý nábytek tak, aby zbylo dostatek místa na pohyb. Pokud i Vy máte malý byt, který však má dostatečně vysoké stropy, může se nedostatek prostoru vynahradit tím, že použijeme například v ložnici sklápěcí postele.

Reklama

Sklápěcí postel, nebo chcete-li sklopná postel, je výborným nápadem, který se hodí právě do malých ložnic. Pokud bychom do naší maličké ložnice umístili klasickou postel, nezbýval by nám prakticky žádný prostor pro další nábytek a pro pohyb. Sklápěcí postel je zabudována tak, že pokud ji nepoužíváme, jednoduše ji zvedneme a zaklapneme do nábytku (skříně).

Výběr sklopné postele

Mnohdy se zcela zbytečně traduje, že sklopné postele jsou pro každodenní používání nevhodné. Není to však pravda, i sklápěcí postele mohou umožnit plnohodnotný spánek. Přes den ( po sklopení) pak mohou tvořit kompaktní ladění s ostatním nábytkem, aniž by zbytečně zabíraly prostor. Sklápěcí postele se dají pořídit jak ve variantě pro jednu osobu, tak i jako dvojlůžko. Při výběru je dobré zvolit takovou sklápěcí postel, do níž půjdou použít libovolné matrace a rošty. V každém případě dbejme na to, aby úspora prostor nebyla na úkor kvalitního spánku, to znamená, že sklopná postel musí být dostatečně velká a dlouhá vzhledem k naší postavě.

Montáž sklápěcí postele

Uchycení sklápěcí postele se provádí většinou přímo do podlahy pomocí šroubů. Použity jsou pak pružiny do spodního dílu a sklopného rámu. Hlavní rám je nasazen na spodní díl postele. Druhou možností, jak uchytit sklopnou postel, je využití kotvícího kříže, který bude připevněn ke zdi.

Vyklápění postele je možné nechat udělat buď na výšku či na šířku lehací plochy. Vyklápění na výšku je praktičtější, je však možné zejména v místnostech, kde jsou vyšší stropy.

Montáž sklápěcí postele je poměrně jednoduchou záležitostí. Skříně sklopné postele bývají proto dodávány v rozloženém stavu a je k nim přidán návod na montáž. Většina prodejců sklopných postelí však nabízí i samotnou montáž výrobku.

Sklopné postele dokáží být nejen praktické, ale i velmi pohledné. I proto se po letech mnoho majitelů bytů k tomuto typu postelí vrací.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

Meteostanice: Malý, avšak užitečný pomocník a rádce v domácnosti

K předpovědi počasí se již nemusíte jen dívat na televizní stanici nebo do novin. Již pěknou řásku let se dají pořídit v obchodech s elektronikou domácí meteostanice, které slouží především k předpovědi počasí a také ke zjištění aktuálních klimatických podmínek, které venku panují. Moderní meteostan…

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.


Rakytník: Ideální pomocník při boji s chřipkou

Rakytník: Ideální pomocník při boji s chřipkou

V těchto měsících se zvyšuje počet nemocných a těm, kteří se chtějí chřipkovému onemocnění vyhnout, nezbývá nic jiného než posílit svou imunitu. Důležitý je především vitamín C, kterého má tělo během zimních měsíců často nedostatek. Kromě citrónů se doporučuje rakytník. Že jste o něm ještě neslyšeli…

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.


Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.