Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Sedací soupravy z kůže: Dostupný luxus

24. únor 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Při koupi sedací soupravy byste měli v prvé řadě dbát na kvalitu materiálu, ze kterého je souprava vyrobena. Mezi ty nejkvalitnější a zároveň nejelegantnější se řadí kožené sedací soupravy. Že jsou drahé? Omyl! V současné době se jedná o dostupný luxus.

Reklama

Dominantou každého obývacího pokoje je sedací souprava, a proto byste si při jejím výběru měli dát obzvlášť záležet. Pokud se rozhodnete pořídit novou sedací soupravu, měli byste nejprve promyslet, jaké rozměry a tvar by měla sedačka mít. Dále je samozřejmě důležitý design a barevný tón. Sedací souprava, která se bude vyjímat v prostorné kanceláři, se nemusí hodit do malého panelákového bytu.

Jakmile budete mít představu o tvaru a rozměrech sedací soupravy, můžete se zaměřit na potahový materiál. Nejoblíbenější jsou látkové a kožené sedací soupravy. Pokud máte zájem o kvalitní sedací soupravu, která vám vydrží i několik desetiletí, rozhodně se vyplatí investovat a pořídit koženou sedací soupravu. Ačkoli jsou finančně náročnější než sedací soupravy s látkovým potahem, rozhodně se tato investice vyplatí.

Kožené sedací soupravy: kvalita a elegance

Kožené sedací soupravy se vyznačují kvalitou, elegancí a vysokou životností. Navíc jsou oproti látkovým sedacím soupravám daleko lépe udržovatelné. Již dávno neplatí, že by se jednalo o nedostupný luxus. Kvalitní koženou sedací soupravu můžete sehnat za velmi příjemnou cenu. Váš obývací pokoj získá novou dominantu, na kterou budete moci být pyšní.

Při výběru kožené sedací soupravy je důležité dbát na kvalitu kůže, ze které je sedačka vyrobena a také na jejím zpracování. Existuje několik typů kožených potahů na sedací soupravy rozdělených dle kvality jednotlivých vrstev. Méně kvalitní jsou potahy z kůže, která je oddělena od spodní vrstvy, tzv. štěpenka. Další typem koženého potahu je tzv. nabuk, kůže zbroušená z líce. Tento kožený potah časem získává nový nádech a vzhled.

Autor: Martina Nováková

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Hanuska

čtvrtek, 23. září 2021
10:26

Ahoj, my doma máme také krásnou koženou sedací soupravu, ale nejsem z ní úplně nadšená. Sice je omyvatelná, to je velká výhoda, ale v létě se na ní člověk lepí a v zimě studí... :-/ Nakoupila jsem ale spoustu dek, přehozů a polštářků, takže se vždy do něčeho obalím! :D


Napsal: Hanuska [Odpovědět]


Čtěte také...

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

Americká chladnička: Zbytečný luxus nebo užitečný spotřebič do kuchyně?

V kuchyni působí velmi pěkně, mají nezaměnitelný vzhled a svým majitelům nabízejí mnoho užitečných funkcí. O čem je řeč? No přeci o amerických chladničkách.

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…


Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.


Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé egyptské bavlny Vám poskytne dokonalý komfort. Dopřejte svému tělu ty nejkvalitnější materiály povlečení a vyberte si některý z nádherných vzorů bavlněného povlečení.

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Tepelná čerpadla Vaillant ušetří náklady

Vytápění interiéru je pro každého majitele objektu velmi důležité. Jednat se může jak o klasické rodinné domy, tak i o průmyslové objekty, anebo domy bytové. Řešení celého systému vytápění je většinou založeno buď na klasickém plynovém kotli, ...