Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Rekonstrukce koupelny – výběr barev: Jaké jsou aktuální trendy

5. březen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Součástí komplexní modernizace bydlení jsou také rekonstrukce koupelen. Ještě před tím, než se pustíte do renovace vaší koupelny, je potřeba zvážit výběr barev a také to, jaké materiály do ní bude nejlepší zvolit. Při úvahách je dobré se řídit moderními trendy.

Reklama

Jednobarevné provedení stěn je nudné

Moderní trendy v interiéru koupelny velí jednoznačně volit pestré barvy. Koupelna už zdaleka dle mnohých architektů nemá být místností, v níž jsou stěny jednobarevné. Působí to dosti fádně a také nudně. Zapomeňte na obyčejné bílé obklady. Daleko zajímavěji vypadá koupelna ve chvíli, kdy doslova hraje barvami.

Výběr barev do bytu, respektive pro stěny a podlahy jednotlivých místností, má být proveden tak, aby odpovídal významu daného prostoru a jeho funkci. Není ale nutné se držet zaběhlých tradic, nebojte se zkoušet nové varianty.

Prim hrají teplé barvy

V případě koupelny velmi příjemně působí teplé barvy, zejména červená, žlutá či oranžová. Ty lze případně kombinovat třeba s černou. Dosáhnete tak toho, že renovovaná koupelna bude působit daleko útulněji, lidštěji. V případě, že máte malou koupelnu, pak ji mohou pestřejší barvy nejen prozářit, ale také přispět k optickému zvětšení prostoru.

Barvy a vhodně zvolený nábytek opticky zvětší prostor koupelny

To ostatně platí také pro materiály do koupelny. Když například využijete zrcadlový či skleněný nábytek, dojde k tomu, že i malá koupelna bude rázem vypadat mnohem větší. Zrcadlový nábytek je tak ideální volbou třeba pro koupelny v panelových bytech, které obecně trpí nedostatkem prostoru.

I samotný nábytek do koupelny doporučuji barevně sladit se stěnami a podlahou tak, aby celá místnost působila celistvě. Proto je vhodné si nábytek pořídit až na základě toho, jaké barvy a materiály do koupelny zvolíte.

-fin-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

donlabuznik

středa, 21. listopad 2018
11:57

My jsme nedávno koupelnu rekonstruovali podle návrhů z https://rekonstrukce.cz/rekonstrukce/koupelny Nějak jsme moc neřešili, jaké jsou aktuální trendy, spíše nás zajímalo, aby se nám daný návrh prostě líbil a vyhovoval našim každodením potřebám. Přecejen v koupelně člověk dělá spoustu důležitých věcí, takže musí na sto procent vše vyhovovat.


Napsal: donlabuznik [Odpovědět]


Čtěte také...

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice a ledničky: Jaké jsou trendy a novinky?

Lednice patří k neodmyslitelným pomocníkům v současných domácnostech. Užívají se nepřetržitě, tím pádem se od nich vyžaduje vysoká funkčnost. Ledničky se dále vybírají podle velikosti a pozadu nezůstává ani design, který nejlépe zapadá do konkrétní místnosti, kde umístíte vaši ledničku.


Aktuální trendy v zahradě

Aktuální trendy v zahradě

Zahrada už dávno není jen místem, které by vám sloužilo k pěstování okrasných i užitkových rostlin, zeleniny a ovoce. Pakliže disponujete dostatečně prostornou zahradou, můžete z ní vytvořit oázu klidu, kde si budete moci odpočinout vždy, když se budete cítit unaveni. Zahrada také dobře poslouží ve …

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…


Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Konečně jste se dočkali své vytoužené rekonstrukce staré a nevzhledné koupelny, která pouze hyzdila moderní vizáž Vašeho nadčasového bytu? S vervou a nadšením jste se pustili do bourání prohnilého jádra s vidinou rychlé výstavby a brzkého užívání koupelny? Potom jste určitě během tohoto procesu nara…

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

V každém bytě či domě se najde místo, kde by obklady přímo vyjímaly. Zkuste si jen představit, jak krásně by mohla vypadat vaše koupelna, kdyby byla obložena kvalitními velkoformátovými obklady! Nebo toaleta, kuchyně či chodba... Možností je opravdu nepřeberně a fantazii se meze nekladou!