Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Pružinová matrace: Vlastnosti a využití

14. červenec 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 2

Kvalitu spánku ovlivňuje spousta faktorů. Důležitou roli hraje krom jiného také matrace. V obchodech jsou dnes k dostání matrace z mnoha moderních materiálů. Přesto většina z nás stále vsází na klasiku, kterou představují pružinové matrace.

Reklama

Nevýhoda pružinové matrace

Výběr pružinové matrace ale není vždy správnou volbou.

Hned na začátku si řekněme, že pakliže v posteli máte polohovatelný rošt, na obyčejnou pružinovou matraci zapomeňte. Ta totiž potřebuje pevnou podložku nebo rošt, jinak nedodává tělu dostatečnou oporu a spaní na ní nebude zrovna příjemnou záležitostí.

Lze ale říci, že jinak jsou tyto matrace vhodné pro všechny typy postelí. Dokonce jsou vhodné na spací patro.

Velkou roli v kvalitě hraje pevnost pružin

Jinak se ovšem pružinové matrace, pokud není příliš stará, vyhýbat rozhodně nemusíte. Pružiny však musí být vyrobeny z dostatečně pevného a silného drátu. Jedině tak je zajištěna jejich hlavní vlastnost, tedy to, že mají dokonalou pružnost po celé své délce.

Alternativa- taštičková matrace

Variantou ke klasické pružinové matraci, která má jen jeden pružinový blok, jsou takzvané taštičkové matrace. Ty jsou rozděleny do několika částí, kde se nacházejí jemnější pružinky. Tyto matrace jsou pak ještě více odolnější nežli běžné pružinové.

Používejte ochranný povlak

Závěrem lze dodat, že v případě použití pružinové matrace se vždy doporučuje ochranný povlak, který zajistí, že se matrace tak rychle nepošpiní. Méně se v ní budou množit roztoči či různé mikroby. I tak je ale nutné čas od času matraci nechat vyčistit.

-par-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Lenka

středa, 9. leden 2019
21:26

My máme taky pružinovou matraci zhttps://www.studiomatrace.cz/ a nemůžeme si na ni stěžovat. Předtím jsme měli pěnovou matraci a ta mi tolik nevyhovovala. Pružinová matrace je pro mě o dost pohodlnější.


Napsal: Lenka [Odpovědět]

Valentyn77x

neděle, 24. květen 2020
22:06

To já jsem spala na pružinové matraci 20 let a už s tímto typem matrace nechci mít nic společného, protože mi příjde, že právě pružiny stojí za tím, že mě teď tak moc bolí záda. Koupila jsem si proto raději z http://www.vesna.cz/matrace dvě latexové matrace a ty mi vyhovují daleko víc.


Napsal: Valentyn77x [Odpovědět]


Čtěte také...

Vlastnosti indukčního vařiče

Vlastnosti indukčního vařiče

Indukční vařiče se vyskytují stále častěji nahrazují klasické elektrické či plynové sporáky. Jedná se o moderní kuchyňské spotřebiče, které využívají indukčního ohřevu. V cívce, která je z měděného drátu, vzniká působením elektrického proudu magnetické pole, které působí na dno hrnců či pánví, v nic…

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

Betonová střešní krytina: Vlastnosti betonových tašek

V tuzemsku se při realizaci a renovaci střechy, respektive její pokládce, hojně používají betonové střešní tašky. Tento tradiční materiál má své přednosti i nedostatky. Vyhodnocení kladů a záporů betonové střešní krytiny je potřeba zvážit ve chvíli,


Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Kuchyňská váha: Závěsné a stolní váhy do kuchyně, jejich výběr a vlastnosti

Při vaření není každý z nás obdarován schopností naměřit jednotlivé ingredience „od oka“. Na to je potřeba mít dostatek praxe. Zejména ti z vás, kteří s vařením a pečením teprve začínají, tak určitě budou potřebovat pomocníka v podobě kuchyňské váhy.

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Využití polystyrenu ve stavebnictví: Nejen ekologická izolace

Pěnový polystyren, tzv. EPS, patří v rámci tepelně izolačních výrobků mezi nejekologičtější materiály. Vyplývá to ze zprávy BRE1, která se zabývala ekologickým dopadem stavebních materiálů a mezi nimi i izolací na životní prostředí. EPS v ní dosáhl nejvyššího možného ratingu A+. Pěnový polystyre…


Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Rekonstrukce bytu: Sádrokarton a možnosti jeho využití

Pokud jste se rozhodli, že se pustíte do rekonstrukce Vašeho bytu, pak určitě přemýšlíte o materiálech, které budou pro zrenovování jednotlivých místností nejlepší. Zejména v panelových domech se pro rekonstrukci hodí sádrokartonové desky. Jedná se o speciální desky, které jsou vyrobeny ze sádry a r…

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Trend dnešní doby: Matrace pro zdravý a kvalitní spánek

Také jste se ráno probudili celý rozlámaní, bolela vás hlava a vaše záda byla celá ztuhlá? A přitom by stačilo tak málo a váš spánek by se mohl stát kvalitním a především zdravým. Jak? To se dozvíte v mém dnešním článku.