Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Provázkové záclony: Netradiční výzdoba do oken

7. červenec 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Záclony do oken jsou nedílnou součástí většiny českých domácností. Dříve jsme se setkávali převážně s klasikou v podobě bílých záclon, které byly vyrobeny z přírodních materiálů, zejména bavlny nebo lnu. Takovéto záclony však mírně řečeno nudí. Máte i vy takový pocit a rádi byste okna své domácnosti obohatili něčím jiným, originálnějším? Pak zvolte provázkové záclony.

Reklama

Provázková záclony nejsou nudné

Provázkové záclony jsou specifickou variantou těchto stínících prvků, které se podobně jako například malované záclony stále častěji objevují v českých bytech a rodinných domech.

Není divu, působí totiž velmi příjemně. Splňují jednu ze svých hlavních funkcí, kdy mají zastínit průchod světla a zároveň také zamezit nevítaným pohledům kolemjdoucích, kteří se rádi dívají skrz okna lidem do bytu.

Potěší i jejich odolnost

Hlavním důvodem, proč zvolit právě provázkové záclony, je však estetické hledisko. Nejsou vyrobeny z jednoho kusu látky, jak je tomu běžné v případě klasických bavlněných nebo polyesterových záclon. Jsou tvořeny svazky provázků, které pak dohromady tvoří celek.

Pakliže máte pocit, že je tento typ záclon do bytu sice hezký, nicméně značně nepraktický, neboť se provázky snadno roztřepí, opak je pravdou. Kvalitně vyrobené provázkové záclony mají minimálně stejnou životnost jako klasické záclony.

Snadná údržba i uchycení

Výhodou je, že provázkové ( někdy také nazývané jako šňůrkové) záclony se dají snadno prát i v automatické pračce. Není tak potřeba je prát ručně. Snadné je také jejich uchycení do oken, lze je pověsit klasicky na záclonovou tyč, k zavěšení se používají také žabky.

Provázková záclona může nahradit síť proti hmyzu

Ještě jednu zvláštnost lze vyzdvihnout u provázkových záclon. Do jisté míry díky svému zpracování mohou nahradit sítě proti hmyzu. Pakliže vás během léta otravuje hmyz, který nalétá dovnitř domu, provázkové záclony tento problém mohou odstranit.

Hodí se do všech místností

Závěrem si řekněme, že záclony v provázkové variantě jsou vhodné do všech místností. Tím, že jsou vyráběny z kvalitního polyesteru, hodí se například i do koupelny, tedy místnosti, kde panuje zvýšená vlhkost. Skvělým řešením jsou ale také do obývacích pokojů, kde je třeba zvlášť klást důraz na estetické hledisko, neboť jak známo, obývací pokoj nám slouží i k vítání návštěv.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

kristová

neděle, 9. květen 2021
16:30

Prosím je možné poslat vzorník na provázkové záclony. Děkuji K,


Napsal: kristová [Odpovědět]


Čtěte také...

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Velikonoční výzdoba na poslední chvíli

Nejkrásnější svátky jara – Velikonoce – klepou pomalu na dveře. Ještě jste nestihli připravit sváteční velikonoční výzdobu? Nezoufejte! S našimi tipy to zvládne během chvilky a vykouzlíte krásnou dekoraci za babku.

Záclony vhodné do kuchyně

Záclony vhodné do kuchyně

Při výběru kuchyňské záclony do okna je třeba myslet nejen na estetické hledisko. Tato místnost je totiž vzhledem ke svému účelu dosti specifická, což krom jiného znamená, že ne všechny záclony se sem hodí.


Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Jak prát záclony, aby vám co nejdéle vydržely v původním vzhledu?

Praní záclon nepatří zrovna mezi oblíbené domácí práce. Naštěstí tuto činnost není potřeba provádět tak často. Záclony byste měli měnit zhruba po jednom až dvou měsících.

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…


Výzdoba okenního parapetu v zimním období

Výzdoba okenního parapetu v zimním období

Zatímco v jarních či letních měsících si většina z nás vyzdobí okenní parapety květinami, v chladnějším období, které panuje právě nyní, je pohled na venkovní parapety před okny mnohde výrazně smutnější, doslova totiž zejí prázdnotou. To je jistě škoda, vždyť i v zimě se dají okenní parapety vyzdobi…

Jak na stínění střešních oken?

Jak na stínění střešních oken?

Střešní okna jsou specifická v tom, že je u nich náročnější způsob realizace. Kromě samotné konstrukce je ale složitější také instalace stínících prvků.