Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Proutěný nábytek: Své místo si najde na chalupě i v rodinném domě

28. červenec 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Přírodní materiály si opět nacházejí cestu do českých domácností. Ještě před několika lety to skoro vypadalo, že nábytku ze dřeva již odzvonilo, interiéry se plnily kovem, plastem a dalšími materiály. Dnes už je přeci jen vidět jiný trend. Dokazuje to i rostoucí poptávka po klasickém proutěném nábytku.

Reklama

Proutěný nábytek má své kouzlo. Výborně se hodí na chatu nebo chalupu, kde trávíme volné chvíle. Útulně však působí také v běžné domácnosti, kde se dá umístit do interiéru i jako zahradní nábytek.

Proutěný nábytek přináší některé výhody. Především má kompaktní vzhled, pokud je tedy vyroben v dostatečné kvalitě. Nemá žádné ostré hrany, takže je i bezpečný a zároveň velmi pohodlný.

Přednost lze v proutěném nábytku spatřovat také v jeho lehkosti. Proutěné křeslo či židle působí svěže, dají se snadno přemisťovat. V neposlední řadě pak působí mimořádně esteticky.

Na tomto typu nábytku lze ocenit také snadnou údržbu. Není třeba žádné zvláštní péče, prach či nečistoty lze z proutěných židliček jednoduše setřít pomocí vlhkého hadříku, není nutné používat žádné speciální čistící prostředky.

Hlavní výhody proutěného nábytku

  • lehkost
  • pěkný design
  • příjemné tvary
  • snadná údržba
  • příznivá cena

Z proutí může být téměř vše

Z proutí lze v obchodech pořídit prakticky jakýkoliv druh nábytku. Kromě židliček a křesel, které jsou nejvíce vyhledávaným proutěným nábytkem, si můžeme domů či na zahradu pořídit také proutěný stolek, nebo případně i různé drobné doplňky, jako jsou podnosy a tácy, ošatky, stojany na květiny. Jako vybavení koupelny se pak jistě hodí proutěný koš na prádlo.

Proutěný nábytek právem zažívá recesi. Díky svému designu, lehkosti a eleganci se hodí do domácností, v nichž chceme vytvořit skutečně útulné místo. Přírodních materiálů zkrátka nikdy není dost.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vlhkost vzduchu v domě

Vlhkost vzduchu v domě

Mnoho lidí trpí dýchacími obtížemi, bolestmi v krku, případně pak také záněty v očích apod. Může to být způsobeno několika faktory. Často však tento problém má spojitost s tím, že mají doma špatnou vlhkost vzduchu.

Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?


Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Pro práci na domě si pořiďme pásovou pilu na kov

Domácí kutilové, kteří si rádi na svém domě všechno opravují sami, se určitě čas od času dostanou do potíží s tím, pomocí čeho nařezat kovové předměty tak, aby provedené řezy byly co nejvíce přesné a zároveň hladké. S ručními pilkami na železo toho určitě nedocílí a je tak možná lepší se poohlédnout…

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl


TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

TZ: Nové aplikace pro mobilní telefony: Dopřejte si plnou kontrolu tepelné pohody ve vašem domě

Mobilní telefon spadá do desítky nejvýznamnějších vynálezů 20. století. Avšak moderní doba plná nových technologických inovací posunuje tento dnes již „malý“ zázrak zase kupředu. Všichni preferujeme rychlost a efektivitu, proto současné mobilní telefony již neslouží jen k přenosu hlasu. Jsou obohace…

Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Praktické bytové doplňky a vkusný nábytek, který rozzáří vaši domácnost

Aby se z vaší domácnosti stalo útulné místo, je potřeba ji náležitě vybavit. A to nejen vkusným a stylovým nábytkem, ale také různými drobnými či většími doplňky a dekoracemi, které místnostem dodají tu pravou atmosféru. Celou řadu potřeb do domácnos