Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Použití skla v moderním interiéru

26. duben 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

V mnoha moderních domech a bytech se dnes setkáme s trendem, kdy je hojně využíváno sklo jako běžný materiál. Spousta lidí si stále myslí, že sklo je jen jakousi křehkou ozdobou a najde uplatnění tak maximálně v podobě zrcadel, lustrů a podobných drobných záležitostí.

Reklama

Sklo působí luxusním dojmem

Opak je však pravdou, sklo se dá vskutku využít v mnoha variantách po celém domě. Moderní interiér by se tak použití skla rozhodně neměl obávat. Sklo působí velmi luxusním dojmem a přitom jednotlivé stavební prvky a komponenty bytu, které jsou tvořeny převážně ze skla, nejsou nijak výrazně finančně náročnější, než pokud bychom použili jiný materiál, který však nebude působit tak příjemně a luxusně.

Skleněné dveře

A kde se nečastěji může sklo v domě objevit? V první řadě se jedná o různé skleněné dveře. Klasická skleněná výplň dveří u mnoha lidí vzbuzuje doslova postrach. Pokud však budeme používat tyto dveře s rozumem a běžnou razancí, není se třeba obávat, že by se sklo každý druhý týden „vysypalo“. je možné navíc použít různá tvrzená skla, která jsou mnohem odolnější vůči poškození.

Výbornou záležitostí je použití skla například v situaci, kdy máme ložnici spojenou s koupelnou. Skleněné posuvné dveře pak oddělí oba dva prostory od sebe a navíc vše působí velmi kompaktně.

Skleněné zábradlí

V neposlední řadě je možné použít sklo například pro zábradlí. V kombinaci s kovem působí skleněné zábradlí velmi příjemně. I zde platí, že se není třeba obávat malé bezpečnosti, při použití kvalitního tvrzeného skla bude zábradlí velmi stabilní.

Snadná údržba

Otázkou je, jak složitá bude údržba skleněných materiálů a nábytku v domácnosti. Je však pravdou, že sklo se dá poměrně snadno udržovat, nečistoty se dají snadno odstranit setřením pomocí suchého hadříku, je možné také využít klasické přípravky na okna apod. Sklo má zároveň tu výhodu, že v porovnání s jinými materiály nehrozí různé oprýskání.

Jak snížit hlučnost

Pokud využijeme hodně skla v interiéru, je dobré počítat s tím, že bude potřeba místnost více odhlučnit. To se provede jednoduše pomocí různých sádrokartonových podhledů, výborným tlumicím prvkem jsou rovněž různé textilie - závěsy, záclony či třeba také textilní sedací soupravy, koberce.

Sklo prosvítí celý interiér

Velkou předností použití skla v moderním interiéru je světlo. Sklo totiž dostane světlo i do míst, kde by při použití jiných materiálů bylo šero. Celý prostor interiéru tak působí mnohem světlejším dojmem.

Nebojme se při rekonstrukci či zařizování interiéru použít moderní prvky, jakým je například sklo.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Palubky: Kde je vhodné jejich použití?

Mezi nejpoužívanější typy podlah z dřeva patří v současné době palubky, jejichž obliba v České republice neustále stoupá. Nejenže se dají využít jako podlahová krytina, používají se čím dál častěji i jako obklady, a to jak vnitřní, tak venkovní. A proč právě palubky? Jaké je jejich využití a jaké js…

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Americké brusinky: Použití v kuchyni

Věděli jste o tom, že se dají americké brusinky využít v kuchyni několika způsoby? Nejznámější jsou čerstvé a sušené brusinky, své místo v kuchyni nachází i brusinkové želé, omáčka či brusinkový prášek.


Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Gabionové konstrukce a jejich použití v zahradě

Ke zpevnění svahu na zahradě si můžeme vypomoci umístěním gabionových konstrukcí. Gabionové konstrukce jsou samonosné drátěné koše, které jsou vyplněny kamením. Jejich umístěním dosáhneme větší stability svahu, gabiony také staticky spolupůsobí s terénem.

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…


Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

Pochůzné sklo: Využití v domě

Ve stále větším počtu rodinných domů se využívá sklo nejen do oken či dveří, ale tvoří například také schodiště nebo zábradlí, případně i celou podlahu. Jak je možné, že takové sklo vydrží nápor lidské chůze a nerozbije se?