Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Potahy sedacích souprav

16. červenec 2010 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Důležitým aspektem pro to, aby sedací soupravy zapadly do celkového interiéru místnosti a zároveň byly pohodlné, je jejich potah. Pokud totiž sebevíc kvalitní sedací souprava nebude mít pěkný a zároveň dostatečně funkční potah, pak celá investice do tohoto výrobku přijde prakticky vniveč. I proto je třeba při výběru potahů dbát na to, aby byl nejen oku lahodící, ale zároveň aby byl dostatečně pevný a odolný proti případnému opotřebování a mechanickému poškození.

Reklama

Výrobci uvádí na trh řadu sedacích souprav s různými potahy. Ty se tedy dají pořídit rovnou společně s nákupem sedačky, ale lze je také dokoupit zvlášť, což je výhodné zejména tehdy, když starý potah již nesplňuje výše zmíněné základní předpoklady, je tedy poškozený častým kontaktem či jinými nepříznivými faktory.

Každý druh potahu má svoje specifika, na které bychom se při výběru měli zaměřit a dostatečně se o nich informovat u prodejců. Záleží také na tom, jak často a intenzivně je třeba potahy na sedací soupravy čistit. Kvalita jednotlivých druhů potahů jde přitom ruku v ruce s cenou, za kterou se dají potahy pořídit. Výrobci dokonce často uvádějí i různé kvalitativní stupnice, podle kterých je pak výběr potahů usnadněn.

Existují v podstatě tři základní typy potahů na sedací soupravy do interiéru. Nejčastějším bývá látkový potah, dále se pak rovněž poměrně často setkáme s potahem vyrobeným z kůže, pořídit si lze rovněž i potahy ze speciální látky alcantara, která je tvořena z mikrovláken polyesteru, bavlny a polyuretanu.

Více informací o jednotlivých typech potahů na sedací soupravy a jejich cenovou relaci se dozvíte příští týden.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.