Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nové trendy v bytovém designu: rustikální styl i inspirace 60. léty

26. září 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Pro oživení svých domů či bytů nemusíme vždy realizovat nákladnou rekonstrukci. Mnohdy stačí pouze zakoupit nové doplňky, vymalovat či pořídit si moderní tapetu. Změna bytu k nepoznání může díky tomu proběhnout během několika málo hodin. O tom, jaké trendy se v současné době ve světě objevují, nyní zjistíte v Hornbachu, který ve spolupráci s uznávanými designéry představil nejžhavější trendy pro podzim a zimu letošního roku.

Reklama

Díky zcela odlišným čtyřem směrům nalezne inspiraci v nových trendech téměř každý. Vesnický styl, romantické světlé tóny, barevné a hravé místnosti či městský design inspirovaný 70. a 80. léty nabízí neskonalé možnosti pro každý interiér.

CITY CHALET

Venkovský styl si vždy nacházel své milovníky i ve městech. Nyní se také do interiéru vedle rustikálních dezénů v podobě dřeva či neopracovaného kamení dostávají nové vzory. Vše by mělo být propracované a nápadité. Kombinace hrubosti s jemností tvoří moderní prostory. Vše doplňuje skotská kostka, tlusté kožešiny, hrubé háčkované vzory, zimní modrá barva a silné fošny jako obklady stěn.

Lidé by se při zvolení tohoto stylu neměli bát ani neobvyklých vzorů ze světa fauny: „Design tapet jako imitace hadí kůže na stěnách nevzbuzuje pouze exotický ráz místnosti, ale je zároveň elegantním kontrastem k textilu, hebkým kobercům a dřevu,“ radí Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

V interiéru se lze spolehnout na stavebně biologický a ekologický materiál. V prostoru se budete cítit útulně, díky použití klidných a teplých barev. Vše je doplněno neopracovanými trámy, károvanými látkami a k tomu příjemné teplo otevřeného krbu.

Styl City Chalet se nehodí pouze do obývacích prostor, in jsou v tomto stylu i koupelny a kuchyně, prkenné stoly, lavice, kožené polštáře či tmavé vany v lidech evokují pohodlí a teplo domova.

COLOUR POWER

Naprostým kontrastem k City Chalet je styl Colour Power. Kombinace zářivých hravých barev Vás naplní energií. Vyzařuje z ní optimismus i síla mládí. Barevné, nápadité a tak trochu bláznivé dekory tapet rozjasní každý prostor.

Tento styl je velice variabilní, použitím několika doplňků můžete změnit celý byt. Barvy působí velice dynamicky a přináší do každého prostoru hravost. Hlavní barevné odstíny se skládají ze základních barev červené, žluté a modré doplněné o odvozené barvy, kterými je například fialová, zelená a bílá. Díky jasným odstínům jsou jednotlivé barvy vzájemně kombinovatelné.

„Při zařizování bytu v tomto stylu je důležité myslet i na klidovou zónu. Ta nemusí být veliká, ale alespoň část pokoje by měla být v bílé, kde by bylo možné si odpočinout před příliš velkou kombinací barev,“ dodává Helena Ševčíková.

HOUSE OF COMFORT

Světlé klidné tóny s důrazem na ženskou krásu a lehkost. To je styl House of Comfort.

Charakterizují ho jemné světlé barvy, kombinace smetanové se šedou, které ze sebe vyzařují luxus a harmonii.

Tento styl skvěle doplňují dlouhé jemné závěsy, osvětlení a lampy, které se stávají skvělým doplňkem interiéru. Nábytek postupuje do pozadí a hlavní roli hraje světlo. To dává vápenným barvám sílu. Světla cíleně osvětlují jednotlivé části místnosti a hrají si se zvýrazněním a stíny. Stěny se skládají ze směsí surových neupravených kamenných zdí, zdrsněných vápenných omítek a citlivě vzorovaných tapet v matném provedení.

„House of Comfort je vhodný jak pro malé byty, ale i velký rodinný dům. Díky správnému nastavení světla lze v prostoru zviditelnit místa, která jsou pro nás důležitá. Tento styl dodá člověku vnitřní klid a pohodlí,“ říká Helena Ševčíková ze společnosti Hornbach.

MODERN TIMES

20. století je již několik let za námi, styl Modern times Vám zasílá srdečné pozdravy z jeho druhé poloviny a vybírá si jen to nejlepší z bytového designu. Velké a výrazné dekory na obkladech a tapetách, dekoracích či podlahách připomínají 70. a 80. léta. Pastelové barvy nás zase přivádí do 60. Let. Vše je jednoduché a přesto funkční.

Italské cik-cak vzory, abstraktní díla či indonéské látky Ikat v pastelových, křídově měkkých a částečně jemně zakalených barvách jsou jednoduché a přináší pocit radosti a štěstí. Tak zvaný retro styl se v dnešní době vedle domácností dostává i do módy a umění.

Inspirace a nápady v Hornbachu

Více informací o těchto stylech naleznete na webové stránce www.hornbach.cz/svetbydleni. Také v hobbymarketu Hornbach je pro zákazníky připraven katalog, kde jsou všechny trendy letošního podzimu a zimy také podrobně představeny.

Tisková zpráva Hornbach.cz

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Styl bydlení podle kuchyňské desky

Kuchyně, to je místo, kde každá z nás tráví hodně času. Proto chceme, aby měla styl, byla krásná na oko, a samozřejmě to nejdůležitější, musí být především praktická. Existuje mnoho typů kuchyní a každá žena si musí vybrat ten svůj.


Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Tepelná čerpadla představují moderní styl vytápění

Pořízení tepelného čerpadla je sice oproti elektrickým nebo plynovým kotlům dražší, v provozních nákladech se vám to ale brzy vrátí a z dlouhodobého hlediska jde dokonce o výhodnou investici. Tepelná čerpadla představují moderní a efektivní alternativu vytápění, která se vám bude líbit.

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek.


Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán: Spojení tradice s moderními trendy

Porcelán je už řadu let součástí našich domácností minimálně v podobě talířů a hrnků. Ve spojení se současnými trendy a moderním designem může pak být nejen vhodným vybavením do kuchyně, ale i stylovým bytovým doplňkem. Co všechno si můžeme pořídit do kuchyně nebo do bytu?