Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Nedostatek místa vyřeší posuvné dveře do interiéru

16. březen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Žijete-li v malé domácnosti, určitě dobře znáte ten pocit, že zde někdy doslova není k hnutí. Ve chvíli, kdy v jednotlivých místnostech není dostatek místa pro volný pohyb, je potřeba interiér nějak způsobit, abyste problém vyřešili. V opačném případě se doma nikdy nebudete cítit komfortně. Problém s nedostatkem místa do značné míry vyřeší vhodné posuvné dveře.

Reklama

Prostor u dveří bude možné využít

Proč by právě posuvné dveře měly být tím prvkem, který přispěje k tomu, že v místnosti bude najednou více prostoru? Jednoduše z toho důvodu, že posuvné dveře při pohybu nezajíždějí dovnitř místnosti jako klasické křídlové dveře. Posunují se totiž ke zdi, případně přímo do v ní zabudované příčky.

To znamená, že rázem vzniká volný prostor v přímé blízkosti dveří. Jde minimálně o dva metry čtvereční, které tímto prvkem získáte navíc.

Zajímavý interiérový prvek

Posuvné dveře jsou jistě dobrým řešením, a to nejen z hlediska úspory místa. Pokud například zvolíte skleněné dveře z kalené skla, získáte i velmi pěkný prvek z hlediska interiérového designu. I takový detail, jakým jsou vstupní dveře do místnosti, ji může náramně obohatit.

Dveřní klín – praktický doplněk do „italské“ domácnosti

Pokud problém s nedostatkem místa neřešíte a doma vám místnosti oddělují klasické dveře, pak pro vás mám jeden tip, který zamezí zbytečnému bouchání dveří. Abyste se neustále nemuseli nervovat ve chvíli, kdy někdo z členů vaší rodiny praští s dveřmi a ozve se rána, stačí si pořídit jednoduchý dveřní klín. Ten poslouží jako zarážka, dveře pak nepůjde svévolně přibouchnout. I takovýto detail přispěje k lepší pohodě ve vaší domácnosti.

Ať už řešíte nedostatek místa v domácnosti, nebo ji jen chcete neustále zdokonalovat, je určitě dobré si všímat právě i takových detailů, jako jsou interiérové dveře a doplňky k nim. Jedině tak bude váš domov působit celistvě a vytvoříte z něj místo, kam se budete za každých okolností rádi vracet.

-par-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Ludmila

pátek, 13. září 2019
13:32

My máme také malý byt a díky http://www.pwinterier.cz/ ho máme krásně zařízený. Jsem ráda, že jsme se na tuto firmu nakonec obrátili, protože se nám díky lepšímu uspořádání nábytku do bytu vešlo mnohem více věci.


Napsal: Ludmila [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Přemýšlíte o tom, že si do domácnosti pořídíte posuvné dveře, avšak nevíte, jak náročná bude jejich montáž, případně co je k nim potřeba pořídit? Pak vám pomůžeme osvětlit jejich princip, výhody a také to, jakým způsobem se ukotvují.

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.


Spolehlivé vchodové dveře

Spolehlivé vchodové dveře

Vchodové dveře jsou vizitka každého domu a jejich řešení může mít různé podoby. Podívejme se blíže co očekávat od plastových a co od dřevěných vchodových dveří.

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Kliky ke dveřím: Jaký typ zvolit pro vchodové a interiérové dveře?

Při zařizování domácnosti je dobré hledět i na různé drobné detaily. Například takové kliky ke dveřím dokážou přispět k celkovému sladění interiéru i exteriéru vaší domácnosti. Mnozí z vás si jistě říkají, že je jedno, jaký typ kliky zvolíte, vždyť j


Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…