Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Misková umyvadla do koupelny

29. březen 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Nedílnou součástí koupelen jsou umyvadla. Přestože ve většině domácností jsou používána klasická umyvadla, která se liší jen dle tvarů a velikostí, dají se dnes pořídit i moderní a designově vytříbená umyvadla, která jsou nejen plně funkční, ale dokáží také celý prostor koupelny náležitě obohatit.

Reklama

Misková umyvadla jsou známa po staletí

V poslední době roste popularita takzvaných miskových umyvadel. Ta jsou usazená na deskách. Už na první pohled působí netradičním dojmem. Jejich historie je sice velmi dlouhá, nicméně v minulosti bývala, možná právě kvůli svému vzhledu, dosti opomíjena. Misková umyvadla se v dřívějších dobách běžně vyskytovala v koupelnách na zámcích a v luxusních sídlech, sloužila prakticky k očistě celého těla.

U miskových umyvadel se baterie instaluje nejčastěji do stěny. Pakliže se rozhodneme pro využitého tohoto moderního typu umyvadla, je potřeba počítat s dostatkem prostoru, zapomenout nesmíme ani na odkládací prostor v jeho okolí.

Materiály, z nichž se misková umyvadla vyrábějí

Zatímco běžná umyvadla se obvykle vyrábějí z tradičních materiálů, u miskových umyvadel se můžeme setkat s výrobky, které využívají zcela jiné materiály. Kromě klasické keramiky si tak lze pořídit misková umyvadla, která jsou vyrobena třeba z nerezové oceli, tvrzeného skla, litých plastů, výjimkou není ani miskové umyvadlo vyrobené z přírodního kamene či různých exotických dřevin.

Sklo

Velmi elegantně působí zejména skleněná miskový umyvadla. Sklo, které je pro jejich výrobu využito, je mnohem odolnější nežli klasické sklo. Alternativou může být i pískované sklo. Skleněná misková umyvadla jsou pak často lemována různými malbami a dekoracemi. Velkou výhodou je to, že jsou snadno omyvatelná.

Nerezová ocel

Pakliže dáváte přednost raději tomu, aby umyvadlo dlouho vydrželo, pak je lepší zvolit spíše jiné materiály. Mezi nejběžnější patří nerezová ocel. Tu lze rovněž kombinovat právě třeba se sklem. U ocelových umyvadel si však musíme uvědomit, že jejich údržba bude náročnější. Na nerezové oceli se totiž snadno vytvářejí flíčky od kapek a stopy po usazeninách.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Nataša

čtvrtek, 30. květen 2019
19:30

My máme v koupelně klasické umyvadlo s chromovanou vodovodní baterií, kterou jsme kupovali z https://www.levna-koupelna.cz/7-kategorie-40-vodovodni-baterie . Koupelnu máme zařízenou v klasickém stylu. Nechtěla jsem žádnou modernu.


Napsal: Nataša [Odpovědět]


Čtěte také...

Fotogalerie koupelen a wc: Tisíc inspirací koupelny SIKO

Fotogalerie koupelen a wc: Tisíc inspirací koupelny SIKO

Společnost SIKO KOUPELNY spouští 1. září unikátní projekt Galerie tisíce inspirací. Webová stránka bude sloužit všem, kdo si zařizují či rekonstruují koupelnu a chtějí se inspirovat nejmodernějšími trendy v koupelnovém vybavení. Na adrese koupelnova-galerie.cz si zájemci mohou prohlížet množství viz…

Designová koupelna: Využijte podomítkové baterie pro designový vzhled koupelny

Designová koupelna: Využijte podomítkové baterie pro designový vzhled koupelny

Nabídka vodovodních baterií je ohromující. Výrobci i prodejci koupelnového vybavení se předhánějí v designu i technologických „vychytávkách“. Co ale dělat, když sháníte baterii, která nijak nenaruší celkový vzhled koupelny, je nenápadná, minimalistická, designově čistá a přitom maximálně funkční?


Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Rekonstrukce koupelny si žádá také nové rozvody vody

Konečně jste se dočkali své vytoužené rekonstrukce staré a nevzhledné koupelny, která pouze hyzdila moderní vizáž Vašeho nadčasového bytu? S vervou a nadšením jste se pustili do bourání prohnilého jádra s vidinou rychlé výstavby a brzkého užívání koupelny? Potom jste určitě během tohoto procesu nara…

Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny: Používané stupnice

Jak vybrat obklady a dlažby do koupelny: Používané stupnice

Keramické dlažby a obklady, které hodláte využít při realizaci či rekonstrukci koupelny, případně i dalších prostor v domácnosti, je potřeba vybírat nejen podle jejich vzhledu, ale hlavně podle vlastností.


Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

Obklady do koupelny: Jaké povrchové úpravy a rozměry zvolit?

V každém bytě či domě se najde místo, kde by obklady přímo vyjímaly. Zkuste si jen představit, jak krásně by mohla vypadat vaše koupelna, kdyby byla obložena kvalitními velkoformátovými obklady! Nebo toaleta, kuchyně či chodba... Možností je opravdu nepřeberně a fantazii se meze nekladou!