Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Mahagon- dřevina pro výrobu luxusního nábytku

27. únor 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Dřevěný nábytek patří jednoznačně mezi nejoblíbenější. Oproti jiným materiálům má dřevo lepší vzhled, kvalitu a působí mnohem přirozeněji nežli plast, ocel atd. kromě tuzemských dřevin se pro výrobu dřevěného nábytku používají i exotické dřeviny, které jsou odolnější, trvanlivější a působí luxusnějším dojmem. Je však také pravdou, že nábytek z exotických dřevin je obvykle v obchodech dražší než nábytek z běžných evropských dřevin. Mezi nejpůsobivější dřevinu, která se pro výrobu domácího a zahradního nábytku používá, patří bezesporu mahagon.

Reklama

Kde roste mahagon

Mahagon je tropickou dřevinou, která roste v tropických deštných pralesech. Pravý mahagon dosahuje výšek až třiceti metrů a roste zejména ve Střední Americe. Známý je také Africký mahagon, který se nachází hlavně na západě kontinentu a na Madagaskaru.

Vzhled a vlastnosti mahagonového dřeva

Mahagonové dřevo má typickou červenohnědou barvu. Při řezu jsou na první pohled patrné stejnoměrné lesklé póry. Trvanlivost této dřeviny je dána i vysokým obsahem třísloviny. Dřevo je velmi odolné a tvrdé. Kromě nábytku se používá i pro výrobu mnoha jiných produktů, například pro výrobu kytar, dříve se mahagon používal také při stavbě lodí.

Mahagonový nábytek je luxusní. Nádherně se leskne, což jen podtrhuje jeho atraktivnost. V obchodech lze zakoupit robustní mahagonové stoly, skříně, ale i židle či lavičky jako zahradní nábytek. Nábytek z pravého mahagonu patří mezi poměrně drahé zboží, svému majiteli se však odmění výjimečným vzhledem, vysokou trvanlivostí a dlouhověkostí. Interiér domu či bytu bude díky mahagonovému nábytku nesmírně obohacen.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.

Využijte solární energie

Využijte solární energie

Energie získávaná ze slunečního svitu je ideální vzhledem k tomu, že ji můžete získávat zcela zadarmo. Pakliže máte obavy, že by pro váš dům nebyla tato investice dobrá už jen proto, že u vás málo svítí sluníčko a tudíž byste získávali málo nebo dokonce žádnou energii, pak jsou vaše obavy ne zcela n…


Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!


Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Nejen v dílnách a skladech, ale i v domácnosti se nám mohou výborně hodit různé regály a police. Například v garáži, kde je potřeba uskladnit pneumatiky a další doplňky pro automobil, se dají ke stěnám nainstalovat kovové regály, do nichž se komfortně všechny tyto věci vejdou a díky tomu pak budeme …

Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…