Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Látkové sedací soupravy: Výhody a nevýhody v porovnání s koženými sedačkami

26. červenec 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Sedací soupravy se vyrábějí v různých provedeních. Hlavním hlediskem, na které je potřeba brát zřetel při výběru sedačky, je materiál. Jeho kvalita ovlivňuje životnost nábytku i pohodlí, které vám dopřeje.

Reklama

Čím vybavit obývací pokoj, aby byl tím pravým místem k odpočinku a poskytl vám dostatečné pohodlí? Jednou z hlavních věcí, která by rozhodně neměla chybět v žádném obýváku, je prostorná sedací souprava.

Ta slouží k posezení, případně i k polehávání. Absence sedačky by zapříčinila to, že byste v místnosti neměli místo, kam se pohodlně usadit a lenošit.

Látkové soupravy jsou cenově nejdostupnější

Klasikou jsou látkové sedací soupravy. Ty patří mezi levnější varianty. Látkové materiály přeci jen nestojí tolik jako například kůže. Mnoho lidí je volí nejen kvůli příznivějším cenám, ale také z toho důvodu, že jsou jim příjemnější na dotyk.

Obecně je sice za luxusnější a pohodlnější považována kůže, nicméně ne každému může kontakt s koženou sedačkou vyhovovat. Úplně nejhorší je, když zvolíte sedací soupravu, která je pouhou imitací kůže.

Takovýto materiál je obvykle nepříliš kvalitní a není ani moc příjemný. V tomto případě je určitě lepší investovat do látkové sedací soupravy.

Sedačky s látkovou úpravou dobře sají a dají se snadno čistit

U sedací soupravy z látkového materiálu lze vysledovat ještě jednu zásadní výhodu. Dokáže totiž lépe sát pot a vlhkost, což nelze říci o kožených sedačkách. Navíc se i poměrně snadno čistí.

Při velkém znečištění se dají použít průmyslové čistící stroje, které ze sedací soupravy spolehlivě „vytáhnou“ všechny nečistoty a zbaví je skvrn.

Kde pořídíte kvalitní sedací soupravy do obývacího pokoje

Přemýšlíte, kde by se dala pořídit pěkná látková sedačka do obývacího pokoje? Pěkné sedací soupravy najdete na tomto linku. Jedná se o obchod, který prodává sedačky z odolných materiálů, díky nimž vám tento typ nábytku vydrží po mnoho let.

Aby sedací souprava a další nábytek, který máte v obývacím pokoji, dostatečně vynikl, využijte v interiéru také kvalitní osvětlení. Doporučuji například svítidla Massive z eshopu profisvietidla.sk.

Foto: albero.sk

-lod-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Plovoucí podlahy: Výhody a nevýhody

Podlahy ve vašem bytě jsou již zastaralé a vy přemýšlíte o modernějším stylu? Chcete rychlé a nenáročné řešení? Zkuste plovoucí podlahy, moderní trend dnešní doby. Dnes vám přiblížím,jaké jsou jejich hlavní výhody a nevýhody.

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Mobilní domy: Výhody a nevýhody

Chcete se přestěhovat z malého bytu do vlastního domku, ale nedisponujete tak velkým kapitálem, abyste si ho mohli dovolit? Nechcete se kvůli hypotékám zadlužit? Zajímavou alternativu nabízejí mobilní domy. A jaké mají výhody a nevýhody?


Parkety: Výhody a nevýhody

Parkety: Výhody a nevýhody

Jedním z nejpoužívanějších typů podlah z masivního dřeva jsou parkety, jejichž použití má v České republice dlouholetou tradici. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody parket?

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Provětrávaná fasáda: Výhody a nevýhody

Zateplování domu se stalo v současné době nezbytností: ceny tepla rok od roku rostou a nezateplenými zdmi domů uniká drahocenné teplo. Zateplení fasády s sebou nepřináší pouze úspory tepla, ale často také problémy s kondenzací vody a vlhkostí, zvláště pak u starších domů. Jak zateplit dům a vyhnout …


Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.