Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Konferenční stolek: 5 rad pro výběr stolku do obývacího pokoje

14. září 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Součástí obývacího pokoje není pouze sedací souprava, obývací stěna či křesla. Neměl by zde chybět ani konferenční stolek. Ten slouží jako místo pro odkládání různých drobných předmětů, například televizního ovladače, tiskovin apod. Zároveň jej využijete také k odkládání nápojů a pochutin, které si dopřáváte během posezení v sedačce a odpočinku po náročném dni. Při výběru konferenčního stolku je dobré se řídit následujícími radami.

Reklama

1. Vzhled

Vzhled hraje při výběru konferenčního stolku jistě velmi důležitou roli. Především je nutné jej přizpůsobit ostatnímu nábytku tak, aby nebyl příliš velký, případně naopak v prostoru nezanikl. Důležitá je také volba materiálu. Moderní konferenční stolky jsou dnes převážně vyráběny ze skla, případně z kombinace skla a dřeva či jeho imitací.

2. Rozměry

Konferenční stolky musí mít výšku určenou podle výšky sedacího nábytku, v jehož blízkosti budou. Platí přitom, že výška stolku by měla být zhruba ve stejné úrovni jako kolena osoby, která sedí na sedačce.

Díky tomu budete mít pohodlný přístup k ploše stolku, což usnadní kontakt s předměty, které na něm budete mít vyskládané. Při pohybu v okolí stolku se vám tak nestane, že by se vám rozlila vaše oblíbená zrnková káva, kterou jste si zalili vodou do hrníčku.

3. Tvar stolku

Pokud patříte ke konzervativním lidem, pak nejspíše dáte přednost klasickému obdélníkovému stolku. Pokud to ale umožňují dispozice místnosti a také tvar sedací soupravy, která ohraničuje území, kde se bude konferenční stolek nacházet, nebojte se pořídit si stolek v kruhovém tvaru.

Do moderních domácností, kde je kladen důraz na design, pak lze použít také stolky s atypickými tvary.

4. Odkládací plocha

Konferenční stolky mohou mít pouze hlavní odkládací plochu na povrchu. Pokud však chcete více místa pro noviny, dokumenty a další věci, zvolte typ konferenčního stolku, který bude nabízet i další odkládací plochy v jeho vnitřku.

Je to nejen praktické, ale i elegantní řešení. Věci se vám tak nebudou volně povalovat na horní desce stolu, vše bude působit uspořádanějším dojmem.

5. Kde koupit konferenční stolek

Konferenční stolek do obývacího pokoje dnes bez problémů zakoupíte v internetových obchodech. Velmi pěkné jsou třeba stolky z eshopu katalognabytku.sk. Zde jsou k dostání v dřevěném i skleněném provedení, v různých velikostech a tvarech a rovněž i v mnoha cenových relacích.

Nezapomeňte, že konferenční stolek je výraznou součástí obývacího pokoje. Při jeho výběru si tak dejte záležet.

Foto: katalognabytku.sk

Komerční sdělení

-lod-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Estetické doplňky do obývacího pokoje

Prostor obývacího pokoje je místem, kde nejen odpočíváme po náročném pracovním dnu, slouží také k přijímání návštěv, které do naší domácnosti zavítají. Abychom se zde my i případná návštěva cítili dobře, je dobré se zaměřit nejen na praktické vybavení ( nábytek, pohovky a křesla atd.), ale také na r…

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.


Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

Sítě proti hmyzu - výběr a montáž

V letních měsících nás může v domácnosti trápit velký výskyt hmyzu. Mouchy, včely, vosy či různí brouci a pavouci si razí cestu do našeho domu, kde nás pak obtěžují. Zabránit tomu můžeme tím, že na okna či dveře instalujeme sítě proti hmyzu.

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně snů: Výběr usnadní kuchyňský návrhář

Kuchyně je srdcem každého domu. Aby bylo možné v kuchyni připravovat dobré pokrmy, mělo by se nám v ní dobře pracovat. Už dávno jsou pryč doby, kdy byly k dostání dva tři druhy kuchyňských linek. Nabídka kuchyní je dnes více než široká. A nastává tak jiný problém – jak vybrat kuchyni snů?


Výběr titanového nádobí je široký

Výběr titanového nádobí je široký

Připálené jídlo a nezdravé smažení se díky titanovému nádobí stává minulostí. A jaká nabídka se v současné době objevuje na trhu? Výběr je poměrně široký! K dostání jsou titanové hrnce, pekáče i pánve. Titanové nádobí je velmi kvalitní nádobí zhotovené ze zdravotně nezávadné slitiny Siluminu. Silné …

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.