Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jaký materiál vybrat pro povlečení?

17. říjen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Chcete v noci spát jako v „bavlnce“? Pak byste měli vědět, jaké materiály jsou vhodné pro povlečení, které hraje z hlediska komfortu spánku významnou roli.

Reklama

Povlečení z bavlny

Klasikou je samozřejmě povlečení z bavlny. Bavlna je na dotyk příjemným materiálem, který má i dobré absorpční schopnosti. Dokáže také příjemně hřát během zimních měsíců, jinak je ale vhodné pro celoroční využití. Povlečení ze 100% bavlny rovněž dlouho vydrží, pokud se o něj náležitě staráte a provádíte jeho pravidelné praní. Výhodou je, že nejde o nijak drahý materiál, lůžkoviny z čisté bavlny patří k cenově nejdostupnějším.

Egyptská bavlna s luxusním designem

Bavlna se vyrábí v mnoha variantách. Pakliže narazíte například na povlečení z egyptské bavlny, znamená to, že je vyráběno ze zvlášť jemného materiálu a speciální metodou. Díky tomu působí už na první pohled velmi luxusně, je mimořádně hebké a jemné. Je však také logické, že egyptská bavlna vyjde trochu dráž.

Bavlněný satén s lesklou úpravou

Další možností je povlečení z bavlněného saténu. To je vyráběno z nejkvalitnější bavlny. Ve výsledku má díky speciální úpravě charakteristicky lesklý povrch. Zároveň je až překvapivě pevné. Pro mnohé z vás je u saténového povlečení velkou předností tom, že se nemusí žehlit.

Krepové povlečení vás zahřeje

Žehlení se netýká ani krepového povlečení. To je rovněž vyráběno ze 100% bavlny, ovšem jiným způsobem. Výsledná podoba kombinuje hladkou část se zvrásněnou. Krepové povlečení je vysoce prodyšné, měkké a také pružné, což zvyšuje jeho odolnost vůči potrhání. Kromě toho skvěle hřeje.

Všechny výše uvedené druhy i povlečení z dalších materiálů vám nabízí prodejce Dante. Pokud si domů chcete pořídit stylové a kvalitní povlečení, pak jej zakoupíte zde, a to za příznivé ceny. Na výběr je celá škála barevných variant, povlečení zde pořídíte také do dětských ložnic.

Foto: dante.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jaký je nejvýhodnější materiál pro zateplení domu?

Většina tepelných izolací je dlouhodobě na vzestupu. Češi se postupně učí šetřit na energiích a zjišťují, že zateplení jim přináší řadu výhod. Nejvýhodnějším materiálem (a také nejpoužívanějším) je pěnový polystyren, tzv. EPS, který je v poměru cena a kvalita jednoznačně lídrem.

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.


Linoleum: Přírodní materiál vede

Linoleum: Přírodní materiál vede

Jedním z dalších typů podlah, jež si získali mezi Čechy oblibu, je linoleum. Jedná se o přírodní materiál, který patří mezi nejlevnější podlahové krytiny vůbec. Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody linolea? Linoleum (tzv. marmoleum) je vyrobeno z přírodního materiálu, což jistě ocení nejeden zákazník…

Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé egyptské bavlny Vám poskytne dokonalý komfort. Dopřejte svému tělu ty nejkvalitnější materiály povlečení a vyberte si některý z nádherných vzorů bavlněného povlečení.


Kolik stojí v průměru zateplení rodinného domu a jaká část z této sumy je za izolační materiál?

Kvalitní zateplovací systém tzv, ETICS stojí v průměru kolem 1 000 až 1 400 Kč/m2, když budete počítat veškeré práce a technické vybavení, tj. pronájem lešení, kotvení systému apod. Podíl samotného izolačního materiálu je přitom asi 10-15 % ceny.

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní ložní povlečení podpoří spokojený spánek

Kvalitní spánek je pro každého z nás naprosto nepostradatelnou podmínkou k tomu, abychom si pravidelně odpočinuli a zregenerovali síly do dalších aktivit pracovních i svátečních dnů. Velice důležitým specifikem je i to, jak se v posteli cítíme.