Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vybrat sedací soupravu a jaké aspekty vzít při výběru v potaz, abyste mohli v obýváku nerušeně lenošit?

29. prosinec 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 5

Abyste doma mohli po večerech v klidu odpočívat, sledovat televizi nebo jen tak lenošit, je dobré si pořídit kvalitní a pohodlnou sedací soupravu do obýváku. Při jejím výběru v obchodě je třeba vzít v úvahu několik věcí. V tomto článku se zaměřím na ty nejdůležitější.

Tvar a velikost sedačky závisí na typu místnosti

Pokud si kupujete novou sedačku do obýváku, je nutné se zamyslet především nad tím, jaké by měla mít rozměry a tvar. Co se týče velikosti, do značné míry záleží na prostoru, který pokoj nabízí.

Sedací souprava má sice být jednou z dominant pokoje, nesmí zde ale příliš překážet a zamezovat volnému pohybu po místnosti. V menším bytě, například v paneláku, bych proto doporučoval zvážit třeba výběr rohové sedací soupravy, která se dá umně umístit ke stěnám místnosti. Střed pokoje pak zůstane volný pro konferenční stolek a stále zde budete mít dost místa, abyste o nábytek pokaždé nezavadili.

Velikost sedací soupravy ovlivňuje také to, kolik osob ve vaší domácnosti bydlí. Počítejte s tím, že se po večerech bude chtít usadit celá rodina, nemyslete proto jen na sebe a své pohodlí.

Materiál sedačky ovlivní její životnost

Sedačka má vydržet klidně i 10 a více let. Z tohoto hlediska je podstatné, z jakých materiálů bude vyrobena. Pozor si dejte hlavně na svrchní materiály. K nejtrvanlivějším patří bezesporu kožené sedací soupravy. Kůže je vysoce odolná vůči poškození, dá se i snadno udržovat v čistotě, je hygienická a v neposlední řadě i příjemná při kontaktu s pokožkou.

Výběr podřiďte i tomu, zda doma máte děti a zvířata

Pokud máte doma děti či domácí zvířata, měli byste tomu rovněž podřídit výběr sedací soupravy. Děti na ni často něco vylijí a vysypou.

Proto bych volil opět spíše takový typ sedačky, který je odolný vůči poškození a dá se snadno udržovat. Kromě zmíněných kožených sedaček se hodí třeba sedací soupravy, které mají snímatelné potahy. V případě, že se zašpiní, jednoduše je sejmete, vložíte do pračky a vyperete.

Foto: nabytek-elegance.cz

Komerční sdělení

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Pavla

neděle, 6. srpen 2017
14:34

Pokud vybírat sedačku jak určitě by jsem volila látkovou. Látka může vydržet stejně jako kůže. Dobře se čistí a je pohodlná. Třeba hned tu první co mají tady:https://www.bevedo.cz/kategorie/rohove-sedaci-soupravy-01702/
Klasická rohová s polštářky.


Napsal: Pavla [Odpovědět]

Lenka

neděle, 27. leden 2019
06:59

My jsme sháněli starší sedací soupravu, aby nám ladila do interiéru a nikde jsme nemohli nic sehnat, všude mají samé moderní, které ani nejsou hezké a sedět se na tom taky nedá. Sedací soupravu jsme našli na
https://nabytek.biginzerce.cz/sedaci-soupravy-kresla/index-1.htm a je pro náš dům úplně ideální.


Napsal: Lenka [Odpovědět]

Ilona

středa, 20. únor 2019
07:11

My jsme hlavně museli vzít v potaz místo. Máme rohovou sedačku a na jednom konci jsou dveře do ložnice a na druhém jsou balkonové dveře, takže jsme potřebovali mít sedačku přesně mezi to. Celý obývací pokoj nám zařizoval http://www.pwinterier.cz/ a podařilo se jim sehnat sedačku, která nám do obýváku pasuje.


Napsal: Ilona [Odpovědět]

Ludmila

pondělí, 23. září 2019
14:03

My máme dvě malé děti, takže jsem chtěla koženou sedačku, která půjde dobře umýt. Každou chvíli je sedačka špinavá od nějakého jídla. Vybrali jsme rohovou sedačku z https://www.hmnabytek.cz/sedacky-kozene/ , na kterou se vejdeme pohodlně i s dětmi.


Napsal: Ludmila [Odpovědět]

Žaneta

pondělí, 10. červenec 2023
06:27

My jsme vybírali sedačku podle toho, aby se nám sem vešla. Nechtěla jsem, aby byla zbytečně malá, takže jsme hledali až jsme našli a sedačku objednali z https://www.finecase.cz/obyvaci-pokoj/ . Je taková tmavě šedá a dá se rozložit, takže když u nás chce někdo přespat, tak může a kupodivu se na sedačce spí dobře :-) . Taky už jsem to jednou zkoušela.


Napsal: Žaneta [Odpovědět]


Čtěte také...

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Koberce: Jaké máme možnosti při výběru podle materiálu a techniky výroby?

Pořizujete-li si nový koberec na podlahu, pak by vás mělo zajímat také to, jakým způsobem byl vyroben. Kvalita koberce se často pozná právě podle toho, zda je vyroben strojově nebo ručně a také dle toho, jaké z jakých materiálů je výrobce vytvořil. Mnohé zdánlivě pěkné koberce totiž mohou být vyrobe…

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

TZ: Jaké jsou nejnovější trendy v oblasti výběru kuchyňské desky?

Víte, která část kuchyně je nejvíce používaná a je nejvíce viditelná? Je jí pracovní deska. V něčem to je podobné jako s botami. Každý si jich všimne. Velmi drahý oblek v kombinaci s rozervanými křuskami neoslní, naopak krásné boty pozvednou i skromn


Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Aktuální trendy při výběru kuchyňských linek

Při vytváření kuchyně a kuchyňské sestavy bychom se měli držet některých základních kritérií. Moderní trendy při vytváření kuchyně kladou důraz zejména na prostor, v němž se kuchyňská linka bude nacházet, na uspořádání kuchyňské ( rozmístění jednotlivých částí a jejich velikosti), dále pak na osvětl…


3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

3D televize do domácnosti: Na co si dát pozor při výběru?

Televize se stala nedílnou součástí našich domovů. Černobíle obrazovky jsou již dávnou historií a ve většině moderních domácností vládnou velké ploché televizory. Technologický vývoj ovšem nejde zastavit, a proto si nyní i u vás doma můžete vychutnat film ve 3D. Podívejte se, jak vybrat 3D televizor…

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Nový byt: 3 nejdůležitější kritéria výběru

Rozhodli jste se právě učinit důležitý krok v životě a vybrat si nový byt, kde strávíte další roky svého života? Víte však, co je při výběru bytu nejdůležitější a jaká kritéria byste měli zohlednit?