Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak postupovat při montáži dveřního kování?

11. září 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Kování je nezbytnou součástí vstupních dveří, obvykle bývá také u většiny interiérových dveří. Umožňuje je zamykat pomocí klíče, navíc působí také jako estetický doplněk. Na montáž kování nemusíte být žádnými profesionálními řemeslníky, postup je celkem jednoduchý.

Reklama

Výběr kování

Před tím, než se pustíte do práce, je samozřejmě nutné si pořídit vhodné dveřní kování. Bude-li použito pro vstupní dveře, doporučuji zvolit kvalitní bezpečnostní kování, které spadá do vyšší bezpečnostní třídy, tedy minimálně 2. či 3.

Navrtání otvorů a montáž

Ze dveří nejprve vyjměte staré kování. Poté si vezměte štítek a přiložte jej ke klice. Spojte je pomocí čtyřhranu a vsuňte do zámku. Ujistíte se tak, že vše dobře sedí na svém místě. Následně si na štítku označte všechna místa, kde budou otvory pro šroubky a pomocí vrtačky je provrtejte. Pak už jen stačí dveřní kování připevnit pomocí spojovacího materiálu a máte hotovo. Kliku ještě upevníte pomocí imbusu.

Závěrečné ozkoušení

Po dokončení práce si kliku spolu se zámkem důkladně prozkoušejte, abyste zjistili, že je dveřní kování funkční a nestalo se vám tak, že při příchodu domů nebudete moci pootočit zámkem, nebo že vám naopak při odchodu nezůstane v ruce klika.

Při montáži, a to zejména v průběhu navrtávání otvorů, pracuje opatrně tak, aby nedošlo k narušení kování, respektive jeho původního vzhledu.

Prakticky stejný postup je i v případě rozetového kování. Rozdíl spočívá jen v tom, že u něho není použit jeden štítek, rozetové kování tvoří dvě oddělené části pro kliku a zámek.

Jak postupovat při montáži dveřního kování?
Jak postupovat při montáži dveřního kování?

Kdy je lepší přenechat montáž kování na odbornících?

Jak vidíte, montáž kování na dveře je velice jednoduchá. V případě, že si s ní nebudete vědět rady, raději se obraťte na odborníky. Zejména u vstupních dveří musí být kování usazeno pevně tak, aby bylo zabráněno jeho případnému poškození ze strany zlodějů. Instalaci speciálního bezpečnostního kování, které může mít ještě doplňkové prvky, raději přenechejte profesionálům vždy. S výběrem vhodného kování vám rádi poradí v každém kvalitním obchodě, a to i v internetovém.

Pro nákup špičkového dveřního kování, tradičního štítového i moderního rozetového, doporučuji navštívit internetový obchod kovani-design.cz, v němž najdete celou řadu produktů za příznivé ceny.

Foto: kovani-design.cz

Komerční sdělení

-hol-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Péče o okna: 1. část - co provést s okny po montáži

Venku se již teploty po ránu dostávají pod bod mrazu. Před příchodem zimy je důležité zkontrolovat, zda jsou okna v naší domácnosti v pořádku. Právě skrz ně totiž může během chladného období unikat výrazné množství tepla, což rapidně může zvýšit spotřebu energií v bytě či domě. V následujících dvou …

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

V čem tkví kouzlo rozetového kování?

Efektní řešení pro interiérové dveře v domácnosti představuje takzvané rozetové kování. Jeho kouzlo spočívá v atraktivním designu, který jej výrazně odlišuje od klasických klik.


Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Přesazování pokojových rostlin: Jak postupovat?

Podzim a jaro jsou dvě období vhodná pro přesazování pokojových rostlin. Ne vždy je nutné ale rostliny přesazovat. Rostliny může bez nutnosti přesazení udržovat svěží určitý přípravek.

Jak postupovat při malování bytu

Jak postupovat při malování bytu

Chystáte se malovat byt a nevíte si rady, jaký zvolit správný postup? Malování pokojů zvládne každý, jen je třeba se řádně připravit a prostudovat si následující kroky.


Roubování okurek: Jak postupovat

Roubování okurek: Jak postupovat

Při pěstování okurek se zahrádkáři potýkají s problémem, kdy rostliny a plody napadají škůdci. Výtěžnost pak není tak vysoká. Abychom zabránili výskytu škůdců a chorob na okurkách, je vhodné provést jejich roubování. Chemické přípravky, které lze rovněž použít, totiž obvykle nejsou tak účinné.

Jak postupovat při koupi bydlení

Jak postupovat při koupi bydlení

Pořízení nového bydlení je jedním z nejvíce zásadních kroků, které během svého života většina z nás udělá. Nový domov je jakýmsi přelomem. Počítáte samozřejmě s tím, že v něm budete žít po celý život, minimálně pak po dlouhá léta. Z tohoto důvodu je