Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na výběr podlahové krytiny v bytě?

17. březen 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Pokud se pouštíte do rekonstrukce bytu, nebo zařizujete zcela nové bydlení, pak zcela jistě přijde na řadu otázka, jaké podlahové krytiny pro jednotlivé místnosti zvolíme. Dá se očekávat bouřlivá diskuze v rodině, neboť každý na to bude mít odlišný názor.

Reklama

Oblíbené druhy podlahy

Je však pravdou, že některé druhy podlah jsou obecně více oblíbené než ostatní. Zcela mimo módu i oblibu jsou klasická linolea, která se dnes v moderním bytě a domě už jen velmi těžko objeví a když, tak jen ve spížích či komorách. Velmi oblíbené jsou naopak dřevěné podlahy a laminátové plovoucí podlahy.

Oba dva druhy zmíněných podlah jsou již na první pohled velmi příjemné. Pokud zvolíme u dřevěné i laminátové podlahy dobrý materiál, pak budeme mít jistotu, že nám podlahy vydrží mnoho let i při velké zátěži.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy jsou vyráběny z tradičních dřevin, jakými jsou borovice, smrk či třešeň, pořídit si však můžeme také například podlahy z kanadského javoru, teakového dřeva a mnoha dalších dřevin. Každé dřevo dává podlaze jiné vlastnosti, nicméně obecně se dá tvrdit, že kvalitní dřevěné podlahy jsou asi vůbec nejzajímavější a nejlepší podlahovou krytinou.

Laminátové podlahy

Laminátové plovoucí podlahy mají oproti klasickým dřevěným jednu zásadní výhodu, neboť se dají pořídit až o polovinu levněji. A právě cena může být rozhodujícím faktorem, proč upřednostníme laminátové podlahy před dřevěnými. Jako náplast si však můžeme zvolit barvu a styl laminátové podlahy, které budou kopírovat vlastnosti dřeva a na první pohled si tak člověk bude myslet, že jde po klasické dřevěné podlaze. Laminátové podlahy se navíc mnohem lépe udržují v čistotě.

Prodej a pokládka podlahy

Plovoucí podlahy a dřevěné podlahy je možné pořídit i na internetu, kde je jejich cena oproti kamennému obchodu mnohem příznivější a navíc se dá zajistit kromě nákupu a dopravy také pokládka podlahy.

foto: htpodlahy.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Výběr střešní krytiny: Životnost je na prvním místě

Rekonstruujete střechu nebo stavíte dům a vybíráte střešní tašky? Kvalitní střešní krytina je předpokladem pro dostatečnou ochranu domu a jeho tepelnou izolaci. Jak vybrat správnou střešní krytinu a na co dát pozor při výběru střešních tašek?

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?


Podlahové vytápění je nehlučné, úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Podlahové vytápění je nehlučné,  úsporné a s pozitivním vlivem pro zdraví

Opravdu dobře zabudované vytápění přinese vašemu bydlení slušný komfort. Vytvoří příjemné vnitřní mikroklima. Podstatou je totiž rovnoměrné rozložení teploty po celé ploše místnosti.

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Prach v bytě: 6 tipů, jak s ním skoncovat

Zvýšená prašnost v bytě může mít pro neblahé důsledky pro vaše zdraví. S prachem je proto potřeba zatočit. Existuje celá řada způsobů.


Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Plíseň v bytě: Jak zabránit jejímu vzniku

Tvorba plísní v bytě naznačuje, že zde není vše v pořádku z hygienického hlediska, případně v domácnosti máte přílišnou vlhkost, která tvorbě plísní vydatně napomáhá. Abyste zabránili tvorbě plísní v koupelně, kuchyni nebo i dalších místnostech, je důležité dbát na důkladnou prevenci. V následujícíc…

Okapové systémy a jejich výběr

Okapové systémy a jejich výběr

Zima dokáže na domě udělat velkou paseku. Platí to i o okapech. Pakliže jsme nezvolili vhodný typ okapu, nebo byl špatně instalovaný, pak na jaře musíme přistoupit k jeho výměně. V následujícím článku se dozvíte o tom, jak vybírat okapový systém a jaké typy okapů se dnes prodávají.