Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na výběr manželské postele? Hlavní roli hraje velikost

10. říjen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

V okamžiku, kdy si jako novomanželé zařizujete nový byt, přijde na řadu také otázka, jaké lůžko zvolit do ložnice. Je jasné, že chcete zvolit postel, v níž budete moci spát oba. Výběr manželské postele je nutné podřídit právě hlavně tomu, abyste v ní oba měli dostatek prostoru.

Reklama

Výběr dle velikosti

Při výběru lůžka hraje jeho velikost zásadní roli. Obecně platí, že musí být o něco delší nežli je výška vaší postavy. V případě manželské postele tak vyberte takový nábytek, který bude alespoň o 20-30 centimetrů delší, než je výška vyššího z vás, tedy zřejmě muže.

Co se týče šířky, u jednolůžkové varianty se doporučuje rozměr alespoň kolem 80 centimetrů. V případě manželské postele je pak za dostačující považována šířka minimálně 140 centimetrů. Čím širší postel bude, tím lépe.

Klasické rozměry manželských postelí, které se prodávají v obchodech, jsou 140x200 cm, 160x200, ale i kupříkladu 180x220 cm, což už je velmi prostorné letiště, na němž se v klidu a pohodlí vyspí i ti z vás, kteří mají přeci jen vyšší a robustnější postavy.

Výška postele

Svoji roli hraje také výška lůžka. Lůžková plocha musí být v ideálním případě alespoň 50 centimetrů nad zemí. Usnadňuje to pak vstávání z postele, kdy se nemusíte tak namáhat. Pro starší občany a invalidy bych však doporučil pořídit si postel, která má lehací prostor ještě výše.

Lůžka s výše nastavenou lehací plochou jsou často vybavena také úložným prostorem. Úložný prostor postele je praktickou záležitostí, kterou oceníte zejména tehdy, má-li vaše ložnice menší rozměry a je zde tak málo místa k umístění skříní a komod. Do úložného prostoru lze dát nepoužívané ložní prádlo, ale i spoustu jiných předmětů, které by jinak v místnosti zbytečně překážely.

Materiál postele

Jako manželé chcete mít maximální pohodlí a komfort. Proto si výběru lůžka všímejte také toho, z jakých materiálů je vyrobeno. Zejména povrch postele má být příjemný na dotyk. Z tohoto pohledu se jeví jako velmi chytré řešení zvolit manželskou postel s čalouněním, které je vysoce odolné vůči oděru a také se snadno udržuje v čistotě. Čalouněné postele obecně vydrží nejdéle.

Závěrem snad jen dodám, že pro kvalitní spánek ve dvou musíte zvolit nejen postele s vhodnými rozměry a vlastnostmi, ale také kvalitní matraci v patřičné velikosti. Vybírejte ji vždy až na základě toho, jako jste si vybrali postel.

Foto: nabytek-elegance.cz

Komerční sdělení

-obs-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Magda Horká

úterý, 14. prosinec 2021
20:15

Co výběr postele, ale u povlečení jak jsme se zhádali. Postel byla kupodivu jednoduchá, manželovi to bylo naprosto jedno. To jsem neměla ale tušení, že to, na čem mu opravdu záleží, je jak bude vypadat jeho peřina. Já chtěla něco barevného a nevýrazného, on zase něco jedné barvy s obrazci. No hrůza to byla. Nakonec jsem koupila takový mix všeho nahttps://www.ceskeluzkoviny.cz/157-povleceni . Oba jsme udělali kompromis, ale aspoň to nikomu z nás příliš nevadí.


Napsal: Magda Horká [Odpovědět]


Čtěte také...

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Jak má vypadat dokonale vyladěná koupelna? Důležitou roli hraje kvalita topení

TZ: Hledáte vhodné topení do koupelny? Pod značkou KORALUX si můžete vybrat z mnoha typů a několika barevných provedení koupelnových radiátorů a topení tak sladit s barvou koupelny. K dispozici jsou tato otopná tělesa s rovnými i prohnutými trubkami,

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.


Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Tento způsob omítání je totiž jednoduchý, rychlý a zdravotně nezávadný. Navíc jím docílíte hladké a zářivé stěny. Ušetříte i na spotřebě materiálu. Sádrová omítka je z přírodního sádrovce a další výhodou je použití na veškerý typ zdiva interiéru.


Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Používání pily: Hlavní bezpečnostní zásady, které je nutné dodržovat

Při kutilské činnosti v dílně nebo na zahradě jistě mnozí z vás využívají elektrickou pilu. Ať už pracujete s kmitavou neboli přímočarou pilou, nebo zrovna máte spuštěnou okružní pilu, případně jiné varianty, je vždy nutné dodržovat bezpečnostní zásady. Alespoň některé z nich si vyjmenujeme.

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Zahradní jezírko: Výběr a umístění

Novým trendem zahradní architektury se stávají zahradní a koupací jezírka, bez kterých se žádná z moderních zahrad neobejde. Ptáte se, co je na nich tak výjimečného a jak na ně?