Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

IKEA: Chytrá řešení pro malé prostory

24. srpen 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Nový IKEA katalog 2012 přichází letos v srpnu s 374 stranami plnými nápadů na vybavení vašeho domova. Tento rok se IKEA rozhodla zaměřit na chytrá řešení a nápady, které vám umožní maximálně využít malé prostory za nové a nižší ceny. Ode dneška nezáleží na tom, jak velký nebo malý je váš domov, vždy ho můžete o kousek rozšířit pomocí cenově dostupných řešení IKEA.

Reklama

Chytrá řešení IKEA

„Rádi bychom ukázali nová řešení IKEA co nejvíce lidem, aby mohli žít pohodlně a to i tehdy, pokud doma trpí nedostatkem prostoru. Stísněná koupelna, nezvykle řešená zeď nebo malý multifunkční pokoj – tam všude mohou využít naše řešení od těch největších kusů víceúčelového nábytku až po obyčejný háček“, říká Lotta Good, odbornice na řešení malých prostorů IKEA.

Kromě celé řady produktů, které již několik let pomáhají chytře využít místo, uvádí IKEA letos na trh další řešení v podobě rozkládacího nebo mobilního nábytku, přepážek, vestavěných šaten nebo multifunkčních produktů. To vše doplnila o nápady na vytvoření úložných prostorů v místech, o jejichž využití se vám ani nesnilo. S novými řešeními IKEA může každý ušetřit kousek místa a udělat svůj domov o poznání pohodlnější.

Používáte např. obývací pokoj zároveň jako jídelnu? Potom vám přijdou vhod židle, které se dají lehce naskládat jedna na druhou. Pokoj může sloužit přes den jako obyvák a v noci jako ložnice, protože nové židle IKEA neslouží pouze jako židle, ale dají se lehce proměnit v postel. Obyvatelé panelových domů si často stěžují na malou velikost koupelny nebo kuchyně. Všem těm, kteří potřebují získat trochu životního prostoru navíc, IKEA ukáže, jak chytře využít zdi a ušetřit tak místo na podlaze, a přitom uskladnit vše, co je potřeba. V obchodních domech IKEA, ale i v katalogu IKEA, najdete šikovně navržené pokoje, které můžete jednoduše okopírovat nebo se jimi nechat inspirovat.

Hrdinové malého místa – nové produkty IKEA

IKEA nevystavuje jenom hotové produkty, ale rovnou nabízí celou řadu skutečných řešení, jak uspořit místo a vybrat si ten správný multifunkční nábytek. Stačí trocha kreativity a každý může žít ve svém vysněném domě.

„Tento rok předvádíme na vzorových pokojích v katalogu a v obchodním domě, jak se dá zvětšit domov. Třeba jak se dá pohodlně žít s dětmi i ve velmi malém bytě, nebo jak kreativně využít jeden pokoj zároveň jako kuchyni, jídelnu a obyvák,“ doplňuje Lotta Good.

Rodina v malém bytě

Mladé rodiny s malými dětmi většinou začínají svůj společný život v malých bytech, kde je potřeba, aby jedna místnost sloužila zároveň jako obyvák, ložnice i dětský pokoj. Místo se dá šikovně využít díky nábytku, který je multifunkční nebo skládací. Skládací židle TERJE vyžadují jenom málo místa k uskladnění, takže když nejsou potřeba, dají se jednoduše schovat. Mladí rodiče potřebují pro sebe trochu soukromí, to se dá zařídit pomocí vysoké postele TROMSÖ. Nahoře mají rodiče prostor pro svůj zasloužený spánek, který se dá navíc zakrýt pomocí pěkného závěsu. Zatímco dole mohou postel BRIMMES využívat přes den jako pohovku, v noci jako dětskou postel a ještě v jejích zásuvkách uskladnit spoustu hraček.

Pravá venkovská kuchyně v panelovém domě

Proč byste se měli vzdát svého snu o venkovské kuchyni jenom proto, že bydlíte v malém panelovém bytě ve městě? Nejlepší řešení, jak umístit vše potřebné, je využít výhody vysokých stropů. Můžete si vystavět skříně do výšky, nebo na prázdnou zeď umístit tyč FINTORP, díky níž budete mít po ruce vše, co často používáte. S pohyblivými elementy se kuchyně stane hned praktičtější. Např. servírovací stolek BEKVÄM vám nebude nikdy překážet, ale přitom ho máte po ruce vždy, když ho potřebujete. Nejen, že má v sobě spoustu úložného prostoru, ale horní deska se dá použít k přípravě pokrmů.

Nový katalog

Společnosti IKEA leží na srdci životní prostředí, a proto tento rok použila pro své katalogy papíry pouze od výrobců, kteří používají šetrné výrobní postupy. Letos IKEA distribuuje 280 milionů katalogů ve 30 jazycích celkem ve 42 zemích. Téměř 2 miliony výtisků putují do českých domácností. Katalog je od patnáctého srpna k dostání nejen v tištěné verzi, ale také online na www.ikea.cz nebo jako mobilní aplikace pro iPhony a Androidy.

IKEA

IKEA je společnost se švédskými kořeny vyrábějící zařízení do domácností, kterou v roce 1943 založil Ingvar Kamprad. Naším krédem je „vytvářet lepší každodenní život pro většinu lidí“. Z obchodního hlediska si klademe za cíl nabízet širokou škálu kvalitně navrženého a funkčního vybavení do domácností za ceny tak nízké, aby si je mohlo dovolit co možná nejvíce lidí. IKEA má celkem 321 obchodních domů ve 38 státech/oblastech, z nichž 37 obchodních domů vlastní a provozují držitelé licence mimo IKEA Group v 16 zemích/oblastech. Obchodní domy IKEA ročně přivítají celkem 590 milionů návštěvníků. Více informací naleznete na www.IKEA.com.

Tisková zpráva společnosti IKEA

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

ThqU3SW9X

úterý, 3. leden 2017
15:43

Jen – yes! I thought the adaptation was perfect – really captured the feel of the book, but left out things that perhaps didn’t add to the story (at least cinematically – like the death of Kurt Cobain – seems like the Weitz brothers decided to make it contemporary, rather than a portrait of early 90s culture – a lot has changed in 10 years – and I think that was a smart choice, although I absolutely loved that in the book – it really captured what Cobain’s death meant to a certain deia)rophmcg.And God yes, that duck scene. hahahaha “I think I killed a duck.”


Napsal: ThqU3SW9X [Odpovědět]


Čtěte také...

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Nízkoenergetické domy - Řešení budoucnosti

Každý z nás bude muset jednoho dne čelit důležitému životnímu rozhodnutí. Rozhodnutí v otázce bydlení. Mnoho z nás přemýšlí o tom, zda si postavit vlastní dům. Nabízí se nám však mnoho různých možností a mnohdy nevíme, která je pro nás ta pravá. Jedno z perspektivních řešení nám nabízí stavbu domu N…


Nafukovací postel - řešení pro hosty

Nafukovací postel - řešení pro hosty

Má k vám přijet rodina, nebo očekáváte, že u vás přespí přátelé? Přemýšlíte, kam je uložit? Právě nafukovací postele mohou představovat řešení této situace. Nejenže jsou rychle připravené a skladné, ale poskytují i patřičné pohodlí.

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Větrání a rekuperace: Řešení i pro váš dům?

Bez vzduchu se neobejde nikdo z nás. Pokud správně a dostatečně nevětráme, jsme unavení, špatně se nám spí i pracuje. Jenže častým otvíráním oken přicházíme především v zimě o drahé teplo. Jak tedy dostatečně větrat a přitom šetřit energii? Řešením je rekuperace.


Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Topné rohože: Řešení pro podlahové vytápění

Stavíte nebo rekonstruujete dům? Hledáte úsporné, moderní a komfortní vytápění? Už jste v souvislosti s podlahovým vytápěním slyšeli o topných rohožích? Jak fungují, kolik energie ušetří a jak probíhá jejich instalace?

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

Inteligentní dům: vhodné řešení pro vaše bydlení

V rámci snahy o co největší úspory na energiích a zároveň zajištění komfortnějšího bydlení se používají mnohé počítačové a komunikační technologie. Využití těchto moderních systémů nese hromadný název inteligentní dům.