Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

FOTO: Proužky v interiéru jsou romantické i hravé

8. květen 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Proužky umí být hravé i elegatní, mohou hýřit barvami nebo být střídmě jednobarevné. Jedno je ale jisté, s proužky bude váš interiér jedinečný, neopakovatelný, originální. A to vše za velmi malý peníz.

Reklama

Důležité ovšem je vybírat pruhované doplňky do bytu s vkusem. Ne vždy a všude jsou vhodné. Interiér je potřeba sladit, ale zase bychom se neměli bát experimentovat, kombinovat zdánlivě nekombinovatelné.

Pruhy na stěně

Aktuálně jsou velmi módní různé tapety na stěny. Zkuste variantu s proužky. Černobílá barvená kombinace proužků promění stěnu ve vaší pracovně nebo obýváku k nepoznání. Proužky umístěte právě jen na jednu stěnu nebo její část. Dáte jí tak nový rozměr, stane se dominantou místnosti.

Navíc mají proužky na stěně ještě jednu výhodu - umí opticky zvětšit interiér. Proto je použijte v malých a těsných místnostech. dají jim nový rozměr.

Proužky na bytových doplňcích

Proužky na bytových a textilních doplňcích jsou výtanou změnou v každé domácnosti. V tomto případě se nebojte barev. Nakupte si různobarevné pruhované polštáře a ozdobte jimi sedačku - rázem dostane novou podobu.

Do ložnice si pořiďte pruhované oblečení - pozor, nemusí jít o klasické venkovské, které užijete především na chalupě nebo v domě provedeném v rustikálním stylu. Proužky mohou být na povlečení i jemné a decentní.

FOTO: Inspirujte se proužky

Deka s proužky je skvělým textilním doplňkem, který můžete použít nejen v interiéru, ale také pro letní povalování na zahradě.

Deka s proužky
Deka s proužky

Na památku z dovolené... S trouchou zručnosti si můžete vyrobit více takových obrázků a rozvěsit je na stěny.

Proužky i na obrázku
Proužky i na obrázku

Pruhovaná krabička na malé drobnosti prozáří poličky.

Proužky na krabici
Proužky na krabici

S pruhovaným sloníky se můžete pomazlit. Poslouží i jako originální polštář.

Pruhovaní sloni
Pruhovaní sloni

Rustikální pruhované prostírání se hodí třeba na chalupu nebo do domu zařízeném v rustikálním stylu.

Rustikální pruhované prostírání
Rustikální pruhované prostírání

Zdroj fotografií: Fler.cz

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Malířské barvy Dulux: Jaké jsou vhodné pro malování interiéru?

Pokud se chceme sami pustit do malování bytu a jeho místností, pak je třeba si dát záležet hlavně na výběru barvy. Malířské barvy musí být pokud možno co nejkvalitnější, to znamená dostatečně kryjící a trvalé.

FOTO: Máte rádi patchwork?

FOTO: Máte rádi patchwork?

Textilní bytové doplňky dokážou proměnit a prozářit každý byt. Jestliže toužíte po změně interiéru, ale nemáte finance na nový nábytek, pořiďte si deku, prostírání nebo polštářek šitý netradičním způsobem.


Jak namíchat barvy na malování interiéru

Jak namíchat barvy na malování interiéru

Na malování interiéru si řada lidí zve odbornou malířskou firmu, která provede všechny potřebné záležitosti - od přípravy na malování, přes namíchání barev, vymalování až po závěrečný úklid. Je však spousta kutilů, kteří si raději vymezí nějaký ten den volného času a do vymalování bytu se pustí sami…

Luxfery jsou opět v kurzu

Luxfery jsou opět v kurzu

Při stavbě rodinného domu se opět vrací do módy takzvané luxfery. Ty jsou oblíbené už od počátku minulého století, kdy byly hojně využívány v tehdy moderních funkcionalistických stavbách. Kvůli příliš častému a hlavně ne příliš vhodnému využívání však jejich obliba šla postupem času výrazně dolů. Dn…


Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

Automatické ovládání venkovních žaluzií: Jaké jsou možnosti?

V letních vedrech, kdy vám do oken domácnosti praží sluneční paprsky, je mimořádně praktické používat stínící prvek v podobě venkovních žaluzií. Předokenní žaluzie jsou mnohem účinnější nežli interiérové žaluzie. Jejich instalace je sice poněkud obtížnější a je potřeba počítat také s trochu vyšší …

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety jsou důležitou součástí domu

Předokenní rolety zkrášlují tvář domu, jejich další funkcí je ochrana před rozmary počasí a dalšími rušivými vlivy zvenčí.