Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dřevo do bytu - vynikne, jen když ho nebude příliš

13. leden 2012 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Dřevo je odedávna používaným materiálem pro výstavbu a rekonstrukce, je přírodní a zároveň moderní. Pokud patříte k těm, kteří preferují dřevo a chtějí díky němu získat příjemný interiér, nezapomínejte na to, že všeho s mírou. U dřeva totiž platí, že když ho budete mít v interiéru hodně, nevynikne tak jeho krása.

Reklama

Ať už se dřevo rozhodnete použít na nábytek, okna, dveře, podlahu či jiná zákoutí v bytě, měli byste s tímto materiálem zacházet opatrně. Není vhodné používat moc druhů dřeva a dekorů, vše by mělo vytvářet designový celek.

Není dřevo jako dřevo a vše se k sobě nehodí

Je důležité si uvědomit, že podlaha, okna, dveře a další prvky v interiéru spolu úzce souvisí a musí se vhodně doplňovat. Nelze bezmyšlenkovitě udělat podlahu a pak teprve přemýšlet, zda do místnosti přijde dubový nebo mahagonový nábytek. U dřeva se také musí vycházet ze stejné či podobné barevné škály. Mozaika několika druhů dřev v místnosti nemusí působit vůbec dobře.

Ani jednostranná volba dřeva není ideální

Představte si celý interiér zařízený například z buku. Vše má stejný odstín, nic se neodlišuje a jednotlivé prvky tak nějak zanikají. Obecně se proto doporučuje kombinovat nejlépe dvě dřeviny, maximálně pak tři.

Kombinace dřeva a bílé je slušivá

Jestliže si nejste jistí kombinováním jednotlivých druhů dřevin, alternativou je řešení dřevo + bílá barva. Získáte elegantní a moderní vzhled. Pěkně vypadá například ořech/ bílá.

Ke dřevu volte další vhodné vybavení a doplňky

Ke dřevěnému interiéru kombinujte další barvy, protože bez nich by místnost vypadala fádně. Ke dřevu zvolte ideálně jednu základní a další doplňkovou barvu.

Dřevo v interiéru podle Feng – šuej

Dřevo představuje jeden z pěti prvků ve Feng – šuej. Feng – šuej považuje dřevo za nejvhodnější materiál, který by se měl v bytě využívat u zásadních věcí – například postel, stůl apod. také platí, že postel by pod sebou měla mít volný prostor k cirkulaci vzduchu a energie, čelo postele má mít obdélníkový tvar, jídelní stůl musí být dostatečně velký a pevný atp.

Čtěte také:

Jak zařídit domácí kancelář podle Feng - šuej

Autor: Veronika Miklasová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

Když investujete do rodinného domu, nezapomeňte na zahradu

V momentě, kdy se rozhodujete, zda si pořídíte nový rodinný dům, v němž byste strávili vy i vaše rodina zbytek života, je vhodné se zaměřit nejen na samotný dům, ale také na prostor, který je k dispozici kolem něj. Není dobré si kupovat rodinný dům, kdy součástí pozemku není žádná zahrada.

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?


Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Ceny plynu a elektřiny v roce 2016 výrazně neporostou. Neplatíte ale za energie příliš mnoho peněz už nyní?

Pro domácnosti je zpráva, že ceny plynu a elektřiny v roce 2016 nejspíše vůbec neporostou, dokonce se možná dočkáme i jejich snížení, velmi dobrá. Můžete si ale vy osobně říci, že jste s cenami spokojeni? Pokud si nejste jisti a přemýšlíte, jak na en

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Příprava dříví na zimu pomocí hydraulické štípačky na dřevo

Pokud nepatříme mezi oblíbence klasických ručních seker, s nimiž je štípání dřeva dost namáhavou činností, pak si můžeme práci velmi usnadnit tím, že si domů pořídíme hydraulickou štípačku na dřevo. S ní bude zpracování dřeva doslova hračkou a prakticky se při práci ani nezpotíme.


Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Plovoucí podlahy: dřevo nebo laminát?

Díky rychlosti pokládky, snadné údržbě, vysoké odolnosti, přijatelné ceně a pěknému vzhledu, patří plovoucí podlahy k nejoblíbenějším podlahovým krytinám. Mezi kterými druhy může zákazník vybírat? Jaké jsou hlavní výhody a nevýhody plovoucích podlah?

Pracovní deska do kuchyně: Kámen, dřevo, laminát?

Pracovní deska do kuchyně: Kámen, dřevo, laminát?

Zařizujete novou kuchyni? Pak zvýšenou pozornost věnujte pracovní desce! Ta je totiž z celé kuchyně nejvíce namáhanou plochou. Pokud zvolíte nekvalitní materiál, velmi brzy může pracovní deska ztratit svůj vzhled.