Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dřevěný nábytek: Moderní či zastaralá záležitost?

25. září 2011 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Každý z nás to zná. Stojíme ve svém bytě, rozhlížíme se kolem a najednou máme pocit, že se přímo topíme v zastaralých a opotřebovaných věcech. Máme několik nápadů na modernizaci našeho bytu, ale nejsme si jisti tím, jaký materiál zvolit. Na výběr jich v dnešní době máme tolik, ale co takhle zkusit nábytek dřevěný? Že je to již zastaralá záležitost? Tak se na něj pojďme podívat podrobněji.

Reklama

Význam nábytku

Jsou lidé, kterým naprosto nezáleží na materiálu použitém na výrobu jejich nábytku. Na straně druhé existuje mnoho lidí, pro které správná volba materiálu znamená něco jako tradici. Nábytek přeci nejsou jen věci kolem nás, jsou to určité doplňky naší domácnosti, které nás do jisté míry charakterizují. Mohou na nás tak prozradit co máme rádi a jací jsme. Je třeba počítat s tím, že vše co si do našeho bytu pořídíme, zde zůstane mnoho let, proto je třeba vybírat pečlivě.

Dřevěná volba

Dřevěný nábytek je stále více a více moderní a praktickou volbou. Má to naprosto jednoduchý důvod. Dřevo je přírodním materiálem, který nabízí mnoho výhod. Z tohoto důvodu si stále více lidí vybírá nábytek vyrobený ze dřeva.

Pokud patříte k lidem, kteří dávají přednost stylu zastaralejšímu, jistě si vyberete některý ze skvostných kousků, které nabízí zejména antikvariáty. Tento styl je v poslední době stále více oblíben.

Největší výhody dřevěného nábytku

  • Dřevěný nábytek nadchne především svojí stabilitou a krásnou vůní
  • Nabízí nám velice elegantní řešení
  • Hodí se jak do interiéru moderního, tak i klasického
  • Dřevo je velice vhodné pro děti, neboť nevylučuje žádné chemikálie, které by mohly škodit lidskému zdraví
  • Dlouhá životnost

Důkaz modernosti

Dřevo nás neustále okouzluje svými bohatými variantami a tak nám dává jasně najevo, že patří mezi materiály vysoce moderní a bude tomu tak i v letech následujících.

Autor: Monika Nuňez

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Marta

pátek, 24. listopad 2017
14:16

Určitě si nemyslím, že by to byla zastaralá až historická záležitost, u nás doma převládá nábytek ze dřeva, například jídelní stůl od http://www.consulo.cz/jidelni-stul a každá návštěva nám chválí moderní vybavení domu... Zkuste se porozhlédnout po nových návrzích světových designérů, jak využívají přírodní zdroje.


Napsal: Marta [Odpovědět]


Čtěte také...

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoční dekorace: Novodobý trend nebo zastaralá záležitost?

Vánoce jsou jedním z nejkrásnějších svátků v roce. Dříve lidé trávili mnoho času přípravami cukroví a vyráběním vánočních dekorací. A jak je tomu dnes? Je tvorba vánočních dekorací spíše zastaralou záležitostí nebo moderním trendem?

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Novoročenky: Trend moderní doby či historická záležitost?

Je tady opět čas vánoční a také čas vstupu do nového roku 2012. Snad každý z nás každoročně pošle alespoň jednu novoročenku svým blízkým. Jaké druhy novoročenek však existují a jaká je vlastně jejich historie? To se dočtete v dnešním článku.


Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!

Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…


Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Nejen v dílnách a skladech, ale i v domácnosti se nám mohou výborně hodit různé regály a police. Například v garáži, kde je potřeba uskladnit pneumatiky a další doplňky pro automobil, se dají ke stěnám nainstalovat kovové regály, do nichž se komfortně všechny tyto věci vejdou a díky tomu pak budeme …

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Kovový nábytek na zahradu: Výhody a nevýhody kovového materiálu

Jednou z možností, jaký nábytek zvolit na zahradu, může být ten, který je vyroben z kovu. Kovové židličky nebo stolky na zahradě působí moderně. Lze však u nich spatřovat i další výhody, ovšem zároveň je jistě vhodné připomenout také zápory, které kovové materiály mají.