Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dětský nábytek: Výběr postele, psacího stolu a dalších doplňků

4. únor 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Zařizujete dětský pokoj? Jaký nábytek zvolit do dětského pokoje, aby se v něm váš potomek cítil dobře? V žádném pokojíčku nesmí určitě chybět kvalitní dětská postel nebo stůl pro malého školáka?

Reklama

Zařizování dětského pokoje není jen tak. Je potřeba dobře sladit barvy v dětském pokoji a vybavit ho kvalitním dětským nábytkem. Jinak by měl vypadat pokoj pro malé dítě, jiné potřeby bude mít školák, který si v dětském pokoji nejen hraje, ale také zde píše úkoly.

Postel: Základ dětského pokoje

Dětský pokoj plní více funkcí: slouží jako prostor na hraní, spaní i učení. V žádném pokoji nesmí chybět kvalitní dětská postel.

Pokud už vaše dítě odrostlo malé postýlce a vy se poohlížíte po větší dětské posteli, dbejte především na její kvalitu. Nechcete přece, aby si váš potomek už v dětství zničil záda kvůli nekvalitní matraci a posteli.

Pokud řešíte problém s prostorem v dětském pokoji, je řešením postel s úložným prostorem. Do „šuplíků“ pod postelí se vejde spoustu dětských pokladů. Jestliže vybíráte postel pro menší děti, podpořte jejich fantazii a pořiďte jim například postel – domeček. Nahoře budou spát a dole si hrát ve svém vlastním království.

Dětské psací stoly a židle

Žádný školák se neobejde bez psacího stolu. Dětský psací stůl by měl nabízet dostatek prostoru. Myslete na to, že se na něj musí vejít lampička, časem pravděpodobně i notebook. Dále by měl stůl mít odpovídající výšku, aby se u něj dítě nehrbilo. Ke stolu je vhodné pořídit kvalitní dětskou židli. Určitě si dítě nevystačí s obyčejnou kuchyňskou židlí.

Sedací pytle a další doplňky dětského pokoje

Dítě ve svém pokoji nejen spí a plní své povinnosti, ale také si v něm hraje. Při vybavování dětského pokoje nábytkem byste proto měli myslet také na to, abyste v něm vytvořili prostor pro relaxaci a hry. Skvělým doplňkem každého pokoje je módní sedací vak. Nezapomeňte ani na různé barevné koberce, na nichž si bude moc dítě hrát.

Autor: Jana Poncarová

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Bohumila

sobota, 26. červen 2021
03:09

Ahoj, nedávno jsme předělávali pokojíček naší dceři. Už totiž z toho dětského vyrostla... Vše šlo jak po másle, dokud nedošlo na vymýšlení, jakou barvou pokoj vymalujeme. Chtěla totiž červenou a já byla zásadně proti. Nakonec jsem ji překecala na béžovou a vypadá to skvěle. Koupila jsem ji krásný respirátor:https://www.greenmat.cz/Respiratory-c160_150_2.htm a pomáhala nám malovat!


Napsal: Bohumila [Odpovědět]


Čtěte také...

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.


Sušička potravin: Pro snadné konzervování ovoce i dalších druhů potravin

Sušička potravin: Pro snadné konzervování ovoce i dalších druhů potravin

Sušené potraviny jsou oblíbeným pamlskem, který dokáže nahradit běžné cukrovinky ve chvíli, kdy večer usednete k televizi a máte chuť na něco dobrého. Zároveň mohou být také vhodnou přísadou do nejrůznějších druhů pokrmů, které doma vaříte. Sušit se dá ovoce, zelenina, ale i maso nebo bylinky. Zatím…

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Zahradní nábytek: Proč dát přednost dřevěnému před plastovým a kovovým?

Jaro ťuká na dveře. Příroda se pomalu probouzí a už brzy budeme moct zase odpočívat a relaxovat na zahradě. Také se těšíte, až si budete moct venku vypít kávu nebo si přečíst noviny? Aby se vám pohodlně odpočívalo, potřebujete kvalitní zahradní nábytek!


Péče o zahradní nábytek

Péče o zahradní nábytek

Při pořizování zahradního nábytku bychom si měli uvědomit, že tento nábytek bude vystavěn daleko tvrdším podmínkám, nežli je tomu v případě interiérového nábytku. I proto bychom si měli důkladně zjistit, jaké vlastnosti má námi kupovaný nábytek a jak nejlépe se o něj dá pečovat. Při nedostatečné údr…

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Regály a kovový nábytek do domácí dílny a garáže

Nejen v dílnách a skladech, ale i v domácnosti se nám mohou výborně hodit různé regály a police. Například v garáži, kde je potřeba uskladnit pneumatiky a další doplňky pro automobil, se dají ke stěnám nainstalovat kovové regály, do nichž se komfortně všechny tyto věci vejdou a díky tomu pak budeme …