Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Dekorační bordury na stěny

15. červenec 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Chcete osvěžit vzhled vaší stěn vaší domácnosti? Pak zkuste využít dekorační bordury. Ty mohou být doplňkem ke klasickým tapetám, dají se však použít také na malované stěny.

Reklama

Bordury jsou dekoračními pásy, které jsou vyrobeny buď z papíru, případně pak z vinylového materiálu nebo vliesu, tedy prakticky stejných materiálů, z nichž se dělají tapety.

Využití bordur může být skutečně pestré. Záleží jen a jen na vás, jakým způsobem s jejich pomocí vyzdobíte místnosti ve vašem domě.

Jsou vhodné nejen do obývacích pokojů, ale také se skvěle hodí například do dětských pokojů, předsíní či ložnic. V neposlední řadě mohou být zvýrazněním stěn také v prostorách kuchyně nebo jídelny.

Doplněk ke klasickým tapetám i k holým stěnám

Bordury jsou tenkými pruhy, které obvykle doplňují klasické tapety, případně pak slouží jako předěly mezi jednotlivými druhy nátěrů stěn. Ve chvíli, kdy máte různé barvy tapet nebo maleb na stěnách, jsou to právě bordury, které mezi nimi vytvoří přirozený předěl.

Bordury dokáží opticky zmenšit výšku stěn

Samostatnou kapitolou je pak využití dekoračních bordur k optickému snížení stropu. Ve chvíli, kdy je umístíte ho nejhornější části stěny, dojde k tomu, že na první pohled stěny nebudou tak vysoké.

Toto řešení je ideální hlavně ve starších bytových domech, kde je výška stěn výrazně vyšší nežli v panelových bytech.

Aplikace bordur je snadná

Klasické bordury se dají na zdi aplikovat velmi jednoduše. Stačí si změřit délku stěny, podle ní pak odstřihnout vybranou borduru, na ni použít vhodné lepidlo ( nejlépe klasické lepidlo na papírové tapety nebo jeho alternativy na vliesy a vinyly).

Ještě před samotnou aplikací je ale dobré si provést hrubý náčrt na zdi pomocí pravítka a tužky tak, aby nalepená bordura byla rovná a v požadované výčet. Borduru při lepení postupně odvíjíme a ihned po nalepení uhlazujeme pomocí kartáče, válečku či podobných pomůcek.

Dekorační bordury na stěny vypadají velmi efektně a opravdu dokáží příjemně zútulnit vybrané místnosti v domácnosti. Pakliže se vám stěny vašeho bytu zdají příliš strohé, neváhejte vyzkoušet dekorační bordury, možná budete mile překvapeni.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Nálepky na zeď: módní dekorační prvek do bytu

Hledáte nějaké zajímavé rady a tipy na zařizování bytu? Pak vězte, že jste na správném místě. Tentokrát vám poradíme, jak vylepšit vzhled interiéru vaší domácnosti tak, aby nevypadal příliš fádně a zastarale.

Dekorační materiály ke květinám: Hitem je lávová drť

Dekorační materiály ke květinám: Hitem je lávová drť

Možností, jak zdekororovat květináč, je mnoho. Oblíbenými materiály jsou mramorová drť či oblázky. Jsou příjemné na pohled, ale vyžadují jistou údržbu. Lávová drť nabízí řešení právě v údržbě. Nevyžaduje totiž skoro žádnou.


Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Malujte rychle a jednoduše: Prim hraje sádrová omítka

Tento způsob omítání je totiž jednoduchý, rychlý a zdravotně nezávadný. Navíc jím docílíte hladké a zářivé stěny. Ušetříte i na spotřebě materiálu. Sádrová omítka je z přírodního sádrovce a další výhodou je použití na veškerý typ zdiva interiéru.


Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Podle čeho vybírat záclony do obýváku?

Součástí vybavení obýváku jsou v drtivé většině také záclony. Ty mají několik funkcí. Především slouží jako dekorační prvek, který se hodí k oknům, potažmo k balkonovým dveřím. Dále slouží jako stínící prvek, zejména v kombinaci se závěsy. Pokud nevíte, jak vybrat záclony, je právě pro vás určennásl…

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Vytvářejme nové prostory pomocí dělících stěn a příček

Podzim je tu, a tak se víkendové kutilské činnosti ubírají ze zahrad a exteriérů dovnitř do tepla našich domů a bytů. Právě teď je tedy ten pravý čas budovat a renovovat. Použitím systémů suché výstavby lze snadno a rychle také u vás doma zhotovit vysněný interiér. Pokud máte nevyužitý prostor, kter…