Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 rad, jak zaměřit vestavěnou skříň

8. červen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Ve chvíli, kdy se v domácnosti rozhodnete použít vestavěné skříně, měli byste vědět, jaká jsou úskalí spojená s montáží tohoto typu nábytku. Zdaleka nejdůležitější je správné zaměření. Nevíte, jak na to? Pak vám tento článek hodně pomůže.

Reklama

Zaměření vestavěné skříně započněte tím, že si promyslíte, v jakém prostoru nábytek vlastně bude stát. V případě vestavěné skříně je ta výhoda, že ji lze umístit prakticky kamkoliv, a to i do prostor, které nemají zrovna typické rozměry. Je možné ji nainstalovat i v různých výklencích, pod schodištěm apod.

1. Výška

U vestavěné skříně se doporučuje zvolit výšku maximálně kolem 2,5 metru. V případě, že máte místnost s vyšším stropem a skříň chcete mít až k němu, pak je vhodné nad zmíněnou výšku zvolit řešení v podobě nástavců.

2. Šířka

I šířka vestavěné skříně má své limity. Pro její stabilitu je vhodné zvolit maximální délku do 6 metrů. Pokud je prostor delší, pak lze jednotlivé skříně napojit.

3. Hloubka

Ideální parametry z hlediska vestavěné skříně jsou kolem 60 centimetrů. Tento rozměr totiž poskytuje dostatek prostoru pro uskladnění objemnějších věcí, zároveň ale skříň nepůsobí tak robustně a vnitřek není „utopen“. Při volbě hloubky skříně mějte na paměti také to, že určitou část zaberou posuvné dveře.

4. Rozdělení vnitřního prostoru

Větší vestavěnou skříň je zapotřebí také rozdělit příčkami a poličkami. V horní části je dobré umístit stropní polici, kam uskladníte méně používané věci, jako jsou kufry atd. V případě, že bude vestavěná skříň součástí realizace kuchyně na míru, pak se tento prostor dá využít k uskladnění málo používaných hrnců a dalšího nádobí.

Když už zmiňuji kuchyně na míru, kde se vestavěné skříně dají velmi dobře využít, doporučuji prohlédnout si, jak takové moderní prostory pro vaření vypadají. Velkou inspirací je fotogalerie kuchyní, kterou pro návštěvníky svého webu připravila společnost JN Interier, jež je předním výrobcem vestavěných skříní a kuchyní na míru.

Prostřední část velké vestavěné skříně využijete nejspíše pro uskladnění kabátů, sak a dalších druhů oblečení, které se věší na ramínka a potřebují dostatek prostoru. Proto by tento prostor měl být dostatečně velký, a to alespoň 1,5 metru.

Do spodní části skříně pak lze umístit poličky či další příčku, kam můžete umístit drobnější věci, ale také například obuv apod.

5. Pozor na okolní prostor

Ačkoliv je vestavěná skříň velmi nenáročná na prostor, nejde ji namontovat všude. Ke snadnému přístupu tak mějte na paměti, že nesmí být v její bezprostřední blízkosti dveře, při jejichž otevření by skříň byla nedostupná. I ve chvíli, kdy u skříně použijete posuvné dveře, měl by být prostor před nábytkem dostatečně široký, aby místnost byla bez větších problémů průchozí.

V případě, že si se zaměřením skříně a uspořádáním jejího interiéru nevíte rady, obraťte se na společnost JN Interier, která vám s tímto problémem ráda pomůže.

Foto: jninterier.cz

Komerční sdělení

-sad-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Vybíráme hypotéku na internetu - na co se zaměřit

Pokud se rozhodneme vzít si na nové bydlení hypotéku, máme možnost si nabídky jednotlivých bank porovnat na internetu. Existují různé online kalkulačky na hypotéky, díky nimž se dá jednouše spočítat, kolik za hypotéku zaplatíme, jak dlouho ji budeme splácet a na kolik peněz nás každá splátka vyjde. …

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Robotické vysavače: Efektivní úklid bez námahy

Domácí elektrospotřebiče jsou nedocenitelnými pomocníky. Šetří nám čas, energii a nervy. Začalo to vysavačem, automatickou pračkou, pokračovalo myčkou na nádobí a dnes se dostáváme do fáze, kdy už v podstatě ani uklízet nemusíme – vše za nás obstarají robotické vysavače.


Jak opticky zvětšit prostor v předsíni bytu?

Jak opticky zvětšit prostor v předsíni bytu?

Předsíň je částí domácnosti, která zejména v panelových bytech neposkytuje příliš mnoho prostoru. Často tak řešíme problém, jak sem umístit veškeré potřebné předměty a nábytek tak, aby zde zůstalo dostatek místa pro volný pohyb. Řešení tohoto problému se dají najít, je ovšem nutné přistoupit k drobn…

Mobilní domy k trvalému bydlení

Mobilní domy k trvalému bydlení

Přemýšlíte, že si pořídíte vlastní dům, ale nemáte našetřené peníze, nechcete si brát hypotéku a nemáte čas čekat, až vyřídíte stavební povolení a postavíte dům? Pokud potřebujete bydlet levně, rychle a pohodlně, jsou řešením mobilní domy.


Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Je komín vašeho domu připravený na zimu?

Před příchodem zimy je potřeba udělat na domě důkladnou kontrolu. Jedině tak vydrží nápor sněhu a mrazivé klimatické podmínky. Abyste se v zimě nedivili, že vám nefunguje krb a v domě máte chladno, je potřeba se krom jiného zaměřit také na to, zda je

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Malování bytu aneb změna je život - 2. část

Již jste si vybrali vhodné odstíny barev do vašeho bytu a vyhradili jste si potřebný čas na jeho vymalování? Nyní je tedy čas, pustit se do díla. Že si nevíte rady? Ve svém dnešním článku vám s tímto problémem poradím.