Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

5 hlavních výhod posuvných dveří na stěnu

12. červen 2014 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

Výrobci a prodejci interiérových dveří dnes stále častěji nabízejí takzvané posuvné varianty. Co jsou posuvné dveře a jaké jsou hlavní důvody, proč si je pořídit? Pokud máte menší domácnost, nebo vám zkrátka vadí klasické křídlové dveře, pak vás jistě zaujmou následující informace.

Reklama

1. Minimální prostorové nároky

Největší výhodou posuvných dveří na stěnu či do pouzdra je úspora místa. Zatímco křídlové dveře otevíráte dovnitř místnosti, u posuvných jejich část zajíždí přímo ke stěně, případně do jejího vnitřku, kde je nainstalováno stavební pouzdro. Díky tomu se zvětšuje užitný prostor v místnosti.

2. Jednoduché ovládání

U posuvných dveří nevznikají žádné problémy při jejich otevírání a zavírání. Plynulý pohyb lehkým zatlačením zajišťují kolejnice. Otevřít posuvné dveře bez problémů zvládne i malé dítě.

3. Jednoduchá montáž

Zejména u posuvných dveří na stěnu oceníte jejich snadnou montáž. Každý alespoň trochu zručný domácí kutil zvládne jejich instalaci úplně sám, vystačí si s pracovním postupem, který dostane jako součást balení přímo od výrobce.

U dveří, které se zasouvají do stavebního pouzdra, je to trochu složitější. Stavební pouzdro je totiž nutné zabudovat přímo do stěny. Na to myslete už při rekonstrukci nebo výstavbě interiéru domácnosti. Tuto činnost je přeci jen lepší přenechat na odbornících.

4. Široké spektrum produktů

Nabídka posuvných dveří je v současnosti skutečně rozmanitá. Volit lze z mnoha druhů materiálů, které lze i kombinovat. Stejně tak si sami vyberete i barevné provedení dveří.

5. Estetická záležitost

Posuvné dveře do stavebního pouzdra i na stěnu působí velmi pěkně z estetického hlediska. Nekazí celkový design domácnosti, nejsou nijak přehnaně výrazné. Oproti křídlovým dveřím jde opravdu o atraktivní řešení. Pokud zvolíte dveře a zárubně ve vhodných parametrech, pak vaši domácnost rozhodně zútulní.

Foto: grimax.cz

-fil-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Mirka

sobota, 13. srpen 2022
15:33

Rozhodla jsem se pro rekonstrukci mého domu, který není moc prostorný, a tak jsem se začala poohlížet po možnostech, jak zvětšit prostor v interiéru domu. Kamarád mi poradil stránky: https://www.jis.cz/, kde jsem si vybrala posuvné vstupní hliníkové dveře a prosklené na terasu, a aby bylo v celém domě více prostoru tak jsem si nechala naistalovat i všechny interiérové.


Napsal: Mirka [Odpovědět]


Čtěte také...

Pište si vzkazy na stěnu

Pište si vzkazy na stěnu

Stavíte, rekonstruujete nebo si jen chcete oživit interiér vašeho domu?

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Jak na správný výběr interiérových a vchodových dveří?

Při obměně stávajících dveřních systémů ve vašem rodinném domě nebo bytě byste si měli nejprve pořádně promyslet, co od nových prvků očekávat. Hlavní roli by měla hrát kvalita. Samozřejmostí je dnes i stylové provedení, které nepůsobí kontraproduktiv


Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře: Porovnání plastových a hliníkových dveří

Vstupní dveře jsou branou do každé domácnosti. Pokud doma máte zastaralé vchodové dveře, které již nevyhovují z estetického hlediska, ale také kupříkladu z pohledu tepelně izolačních vlastností, je vhodné přistoupit k pořízení zcela nových dveří.

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Jak fungují stavební pouzdra pro posuvné dveře?

Přemýšlíte o tom, že si do domácnosti pořídíte posuvné dveře, avšak nevíte, jak náročná bude jejich montáž, případně co je k nim potřeba pořídit? Pak vám pomůžeme osvětlit jejich princip, výhody a také to, jakým způsobem se ukotvují.


10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

10 tipů, jak vybrat posunovací dveře

Posunovací dveře jsou zajímavým řešením pro interiéry domácností. Hodí se zejména do těch bytů a rodinných domků, které nedisponují zrovna velkými rozměry.

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonská stěna: Jak funguje a jak se ovládá

Japonské stěny se v domácnostech používají jako alternativa ke klasickým roletám, žaluziím a závěsům. Představují moderní řešení, které slouží ke stínění interiéru a zároveň mohou také oddělovat větší prostory. Jejich využití může být velmi rozmanité