Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

3 důvody, proč si do postele pořídit antidekubitní matraci

29. říjen 2015 - Rubrika: Interiér a nábytek - Komentáře: 1

O pojmu antidekubitní matrace jste možná ještě neslyšeli. A to je škoda. Zejména pro ty z vás, kteří mají zdravotní problémy a jsou dlouhodoběji upoutáni na lůžko. Jedná se totiž o speciální typ matrace, která pomáhá minimalizovat riziko vzniku proleženin.

Reklama

1. Nezpůsobuje proleženiny

Jak jsem již zmínil, antidekubitní matrace nezpůsobuje proleženiny, a to ani při dlouhodobějším ležení. Je to dáno speciálně vyvinutými tvary a použitými materiály. Díky nim dochází k neustále ideálnímu rozprostření váhy těla, jehož jednotlivé části tak nejsou méně či více namáhány. Tělo je navíc masírováno, což napomáhá k lepšímu prokrvení.

2. Přispívá k léčbě nemocí

Ne náhodou se matrace tohoto typu využívají ve zdravotnických zařízeních, zejména tedy v nemocnicích, případně v domovech seniorů. Člověk, který například problémy s páteří a často musí ležet, má díky antidekubitní matraci šanci na rychlejší uzdravení či alespoň zmírnění bolestí.

3. Vyrábějí se z nejkvalitnějších materiálů

Tento matrací se určitě dá zařadit do kategorie zdravotní. A to i díky tomu, že u nich výrobci nešetří s využíváním nejlepších materiálů. Jsou vysoce prodyšné, antibakteriální, navíc mívají i snímatelný potah, který se tak dá kdykoliv sejmout a vyprat.

Existuje vůbec nějaká nevýhoda? Je jí cena, antidekubitní matrace jsou přeci jen dražší nežli klasické. Vzhledem k tomu, že dokážou lidem hodně ulevit a poskytnout jim potřebný komfort během spánku a ležení, neměla by cena být tím rozhodujícím kritériem. A pokud přeci jen dáte přednost jiným produktům, hledejte je dle jiných kritérií nežli ceny. Těm z vás, kteří chtějí ušetřit a přesto dát na kvalitu, doporučuji navštívit internetový obchod Spisladce.cz, který přichází s akcí Matrace 1+1. Za cenu jedné matrace získáte druhou zcela zdarma. Ušetříte tak tisíce korun za jediný nákup.

Foto: pixabay.cz

-gia-

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

hm

pátek, 20. listopad 2015
12:39

http://www.maxibydleni.cz/interier-a-nabytek/3-duvody-proc-si-do-postele-poridit-antidekubitni-matraci.html


Napsal: hm [Odpovědět]


Čtěte také...

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

5 důvodů, proč si pořídit pergolu

Uvažujete o tom, že byste si u svého rodinného domu nechali postavit pergolu, avšak stále nenacházíte dostatek argumentů, které by vás o investici přesvědčily. Následujících 5 důvodů se pro vás snad stanou pádným důvodem.

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Proč je dobré si pořídit HDTV satelitní techniku

Ve volném čase většina z nás alespoň několikrát týdně usedá k televizním obrazovkám. Sledování televize patří mezi nejrozšířenější druh odpočinkové zábavy. Abychom si mohli televizní pořady, filmy a seriály doma vychutnat v plné míře, je dobré si pořídit kvalitní televizor a satelitní techniku, kter…


Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Pes nebo kočka: Jakého domácího mazlíčka si pořídit?

Vždy, když se vrátíte domů z práce, máte pocit, že něco postrádáte? Nebo možná někoho? A co si takhle pořídit miláčka, který by s vámi byl, kdykoliv byste ho potřebovali? Jakého domácího mazlíčka si však pořídit? Co takhle psa nebo kočku?

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Splaskl vám sedací pytel? Nevyhazujte ho, stačí si pořídit náhradní náplň

Sedací vaky a pytle jsou velmi oblíbeným druhem nábytku, který se objevuje ve stále větším množství domácností. Jedná se o produkty, které jsou mimořádně komfortní a odborníci je doporučují i kvůli zdraví. Dokážou se totiž výborně přizpůsobit poloze těla, které tak není nepřirozeně zkřiveno a nam…


Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Jak vybrat prostěradlo do postele? Základní rady pro výběr ložního povlečení

Prostěradlo je základem ložního povlečení. Stejně jako povlaky na polštáře a přikrývky plní několik funkcí. Abyste se ve vaší posteli vždy dobře a pohodlně vyspali, měli byste si proto pořídit právě co nejkvalitnější prostěradlo.

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Mějte hygienické pomůcky vždy po ruce: Stačí si pořídit kosmetickou tašku

Také vás doma trápí, že se vám v koupelně válejí zubní pasty, kartáčky a další hygienické pomůcky libovolně po místnosti? Abyste měli vše pohromadě a nemuseli nic hledat, stačí si pořídit malou kosmetickou tašku.