Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

10 tipů a inspirace na povlečení do moderní ložnice

6. říjen 2013 - Rubrika: Interiér a nábytek - reaguj na článek

Moderní ložnice, to není je stylový nábytek, příjemné osvětlení, závěsy v okně či prostorná postel. Jednu ze zásadních rolí zde hraje také povlečení a lůžkoviny, kterými povlečete vaše peřiny a polštáře. Ano, právě povlečení dělá z ložnice moderní prostor. Je ale samozřejmě nutné jej pečlivě vybrat tak, aby zapadlo do celkového kontextu místnosti a zároveň jste se v něm cítili pohodlně.

Reklama

1. Francouzské povlečení

Prvním tipem je takzvané francouzské povlečení. To charakterizují větší rozměry oproti klasickému povlečení, a to o několik desítek centimetrů na délku i šířku. Je mnohem pohodlnější, navíc je ideální pro manželské a partnerské postele, kdy zkrátka chcete spát pod jednou velkou dekou.

Moderní povlečení
Moderní povlečení

2. Saténové povlečení

Do moderní ložnice patří moderní materiály. Ty v případě ložního povlečení prezentuje satén. Tento na dotek velmi příjemný materiál nejenže pěkně vypadá, ale skvěle vás zahřeje. Je prodyšný, takže se hodí pro zimní noci i teplé letní večery. Pod ním se zkrátka nezapotíte, ale ani nezmrznete. Saténové materiály lze využít také jako prostěradla.

Moderní povlečení
Moderní povlečení

3. Povlečení s obrázky

Je skvělou volbou (nejen) pro dětské postele. Nevypadá tak fádně a nudně jako klasické jednobarevné povlečení.

4. Povlečení s fototiskem

Fototisk povlečení dodá výjimečný vzhled. Můžete si jej dokonce nechat vyrobit i přímo na míru, stačí dodat nějakou fotku a výrobce vám ji pak pomocí moderních metod přenese přímo na povlečení.

Moderní povlečení
Moderní povlečení

5. Květinové povlečení

Výborná volba pro jarní období. I vaše postel a ložnice mohou každý den připomínat, že zima definitivně skončila a zavládne jarní teplé počasí.

Moderní povlečení
Moderní povlečení

6. Povlečení pro kluky

Máte-li doma malé chlapce, kteří milují autíčka, dopřejte jim spánek pod peřinou, na níž budou vyobrazeny právě jejich oblíbené značky aut.

Moderní povlečení
Moderní povlečení

7. Povlečení se zvířátky

Pro kluky i holky je možné zvolit také povlečení, na němž jsou vyobrazeny nejrůznější zvířata. Velmi oblíbené je v tomto směru třeba povlečení se žirafou.

Moderní povlečení
Moderní povlečení

8. Večerníčkové povlečení

Kdo by neměl rád večerníčky. Jistě i vaše děti se ně rády dívají. Tak proč jim jejich oblíbené postavy z večerníčků a pohádek nedopřát v podobě povlečení do postele? Jistě se jim pak bude lépe usínat.

Moderní povlečení
Moderní povlečení

9. Černé povlečení

Není vhodné jen pro vyznavače černé magie. Tato barva je překvapivě velmi příjemná právě pro lůžkoviny. Vyzkoušejte jej a sami poznáte, že v černém povlečení se spí nejlépe.

10. Barevné povlečení

Zapomeňte na nudu a šeď. Do moderní ložnice patří barvy. Nebojte se proto zvolit povlečení s výraznějšími barvami, které postel a celou místnost doslova rozzáří.

Načerpejte inspiraci pro moderní ložnici a pořiďte si nové povlečení do postele.

Foto: zaclony-povleceni.cz

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Fotogalerie kuchyní: Inspirace pro vaši domácnost

Chystáte se rekonstruovat nebo zařizovat prostor kuchyně ve vaší domácnosti? Pak se nechte inspirovat z fotogalerie kuchyní od společnosti JN Interier. Některé ukázky si prohlédnete také v tomto článku.

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Inspirace, jak ozdobit vánoční stromeček

Zdobení vánočního stromečku patří k tradičním zvykům, které se u nás dodržují. Nenajde se snad jediná domácnost, která by během Vánoc neměla doma ozdobený alespoň malý stromek.


Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Dušičkové věnce: Inspirace a malý návod, jak vyrobit věnec na Dušičky

Druhý den v listopadu je ve znamení Dušiček, tedy Památky zesnulých. Její součástí je kromě je kromě obřadů v kostelech také uctění památky tím, že na hrob svých blízkých, kteří již „odešli“, položíte dušičkový věnec.

Pár tipů pro zavařování okurek

Pár tipů pro zavařování okurek

Právě v těchto týdnech nastává doba, kdy je ideální zavařovat okurky. Kdo by neměl rád zavařované okurky k jídlu ( nebo také po probdělé noci). Pokud máme vlastní zahrádku s okurkami, stačí okurky sklidit a zavařit, máte pak na celý rok vystaráno. V tomto článku Vám přineseme pár tipů, které mohou p…


Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé bavlny

Luxusní povlečení z pravé egyptské bavlny Vám poskytne dokonalý komfort. Dopřejte svému tělu ty nejkvalitnější materiály povlečení a vyberte si některý z nádherných vzorů bavlněného povlečení.

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

5 tipů, jak docílit zdravého spánku

Máte potíže se spánkem, ráno se probouzíte unavení a přes den vám pak chybí energie? V tom případě je potřeba ve svých návycích něco změnit, abyste docílili zdravého spánku. V následujícím článku vám prozradím 5 tipů, které vám mohou pomoci.