Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Vykliďto.cz: Vyklízení bytu a půdy může přinést nejedno překvapení

22. duben 2016 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Při rekonstrukci domácnosti se stane, že se rozhodneme nejprve pro vyklizení bytu. Umožní to provádět veškeré práce bez toho, aby zde pracovníkům stavební firmy překážel nějaký nábytek.

Reklama

Při vyklízení bytu je mnohdy dobré najmout si externí firmu

Vyklízení bytů je dosti nezáviděníhodnou záležitostí, která nám sebere spoustu energie a času. Z těchto důvodů je mnohdy praktičtější zavolat si i na tuto činnost odbornou firmu, která se na vyklízení. Záleží jen na dohodě s majitelem takovéto firmy, jak velký bude rozsah činnosti firmy, zda jí přenecháme kompletní vyklizení domácnosti, včetně masivního nábytku a vybavení bytu, nebo jí svěříme jen nejtěžší práce, na které sami nestačíme.

Při vyklízení starých půdních prostor můžeme najít ztracené poklady

Vyklízení bytů a likvidace nábytku je ale nejen pracnou záležitostí, do jisté míry má i své kouzlo. Například při vyklízení půdy můžeme narazit na věci, o nichž jsme již neměli ani ponětí, že se v našem domě nacházejí.

Může se jednat o různé předměty, které sem kdysi uložili naši prarodiče, stejně tak často na půdě nalezneme starý nábytek, který by se dal zmodernizovat a znovu použít do rekonstruované domácnosti. Není výjimkou, když při vyklízení bytů jejich majitelé narazí na předměty, které během let, kdy byly nevědomky zastrčeny kdesi na půdě, získaly na hodnotě a dnes je lze prodat za vysokou cenu.

Typicky se jedná o vyklízení půd ve starých domech, kde se často najdou věci, jejichž historie spadá třeba do období druhé světové války. Takovéto předměty pak mají na trhu se starožitnostmi ohromnou cenu.

Při vyklízení bytů, které nemají tak dlouhou historii, asi nemůžeme očekávat, že bychom našli nějaký „poklad“, nicméně i zde můžeme najít nějaké předměty, o kterých jsme si již dávno mysleli, že jsou vyhozené. Vyklízení bytů se tak může stát překvapivým dobrodružstvím.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Domov může být rájem pro alergiky

Domov může být rájem pro alergiky

Čím dál více se ve větších městech rozmáhají alergie způsobené moderním životním stylem. Podle epidemiologických studií zaviní znečištěné ovzduší úmrtí až 300 tisíc občanů EU ročně. Lidé se špatnou aktivací protilátek na prach nebo pyl ale mají možnost najít útočiště v nízkoenergetických domech a by…

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

TZ: Světlo Vánoc může okouzlit i váš domov

Pečení perníčků a cukroví, vybírání dárků pro své blízké, zářící stromy ve městech, poletující sněhové vločky a chladný vzduch na náměstích provoněný svařeným vínem se skořicí.


Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Rekonstrukce chalupy: topit dřevem může být komfort

Zdědit starou chalupu po rodičích nebo si ji koupit třeba na víkendové pobyty na venkově může být romantika i noční můra. Jen málokterý starý dům je totiž v takovém stavu, aby odpovídal současným potřebám. Starší generace byly zvyklé na každodenní práci na chalupě, ke které patřila i ustavičná s…

Může si zručný kutil zateplit svůj dům sám?

Česká republika je plná zručných kutilů, ale pro správné provedení celého zateplení je potřeba nejen znalost teorie, ale i značné zkušenosti a technické vybavení. Mnoho domácích kutilů ve výsledku nezvládne dodržet přísné doporučené technologické postupy a navíc nemají kontakty na dodavatele kvalitn…


Oprava staré studny se může náramně vyplatit

Oprava staré studny se může náramně vyplatit

Máte na zahradě starou studnu, kterou ale už dlouho nepoužíváte? Pak je na čase uvažovat nad její opravou, aby byla opět plně funkční. Vyplatí se to hned z několika důvodů.

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Domácí sluneční hodiny na dům: Dekorativní prvek, který může být i plně funkční

Sluneční hodiny byly v minulosti využívány jako hlavní prostředek k tomu, aby se lidé orientovali v čase. V dnešní době je samozřejmě jejich funkce zastíněna moderními prostředky. I přesto se ale objevují na mnoha stavbách, v parcích a zahradách.