Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Plynové kotle: Kam je umístit?

4. prosinec 2013 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

K ohřevu vody a potažmo také k vytápění interiéru domácnosti mnozí z vás používají plynový kotel. Při jeho pořízení je důležité dbát na odbornou instalaci, napojení na odvod spalin a také na správné umístění. Špatně umístěný plynový kotel může způsobit hodně neplechy a zároveň se také sníží jeho účinnost.

Reklama

Umístění stacionárního kotle

Při rozhodování, kam plynový kotel umístit, hraje významnou roli to, o jaký typ jde. Stacionární plynové kotle, které se zpravidla využívají pro větší počet bytových jednotek a zařízení, je nejlepší umístit do speciální místnosti, ideálně k tomu určené kotelny. Zde by měl být pro toto zařízení dostatek prostoru, nesmí samozřejmě chybět ani příslušný odvod spalin.

Kam se závěsným plynovým kotlem

Do bytu nebo malého rodinného domu si pak můžete pořídit závěsné plynové kotle. V současnosti jsou hitem zejména plynové kotle značky Junkers, které představují moderní varianty těchto zařízení.

Závěsné plynové kotle jsou daleko méně náročné na prostor, tudíž je lze bez problémů instalovat přímo do domácností, například do koupelny, kuchyně či dalších prostor, které jsou k tomu vhodné. Pokud jsou spaliny odváděny do komínu, je samozřejmě nutné plynové kotle umístit tak, aby jejich napojení na komín nebylo nijak složitou záležitostí.

Plynové kotle Junkers

Junkers vyrábí plynové kotle všech běžných variant. V nabídce obchodu topenivodaplyn.cz, jehož nejvýznamnější produkty pocházejí právě od Junkers, najdete závěsné i stacionární plynové kotle, ale také moderní kondenzační kotle, které se vyznačují vyšší účinností díky tomu, že využívají odpadní spaliny, které u klasických kotlů rovnou odcházejí do komína.

Kompletní nabídku plynových kotlů Junkers najdete na webu topenivodaplyn.cz. Firma nabízí také jejich montáž a servis, a to přes web tedor.cz. Právě důkladná montáž zařízení je velmi důležitá k tomu, aby správně fungovalo a bylo naprosto bezpečné.

Foto: topenivodaplyn.cz

-sad-

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Jak ušetřit za teplou vodu? Volbou vhodného kotle na ohřívání vody

Ohřev užitkové vody v domácnosti může být velmi nákladnou záležitostí. Zejména tehdy, používáte-li k tomu nevhodný kotel. Jde především o jeho výkon, ale také o umístění.

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna: kam je umístit a jakou zvolit velikost

Střešní okna jsou vhodná do půdních prostor, kde dochází k rekonstrukci a počítá se s obytnými prostorami. Díky tomu, že nainstalujeme namísto klasických oken střešní okna, docílíme intenzivnějšího prosvětlení prostoru místnosti.


Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Plynová karma nebo elektrický bojler? Jaký ohřívač vody zvolit do koupelny

Během rekonstrukce koupelny je vhodné položit si otázku, jaký způsob ohřevu vody zvolíte. V tomto článku se zaměřím na srovnání plynové karmy a elektrického bojleru.

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?


Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Venkovní vířivka - relaxace na zahradě nebo terase

Mít doma bazén není už v dnešní době žádnou zvláštností či nedostupným luxusem. Kromě bazénů se však nabídka rozšířila také na venkovní vířivky. Takové zahradní koupeli by určitě nepohrdnul nikdo z nás…