Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Parní čistič dokáže odstranit i velmi odolnou špínu

15. srpen 2012 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

Chcete, aby vaše koberce byly důkladně vyčištěny? Potřebujete důkladně odstranit špínu ze spárů? A chcete, aby takový úklid probíhal bez použití chemie? Pak je možným řešením parní čistič.

Reklama

Obsluha tohoto velkého pomocníka je vcelku snadná. Díky horké páře dokáže odstranit i špínu, kterou mopem a vodou se saponátem těžko zvládnete. Uvolní i z vláken koberce zažranou špínu. K dokonalé čistotě je dobré uvolněnou špínu následně odstranit obyčejným vysavačem. Některé parní čističe jsou ale dokonce vysavačem i vybaveny.

Jeho velkou předností kromě důkladného čištění je i fakt, že nepotřebujete nic než vodu. Žádné chemické prostředky. Proto je tento domácí pomocník neocenitelný zejména pro alergiky.

Jak parní čistič funguje?

Stačí naplnit bojler uvnitř čističe obyčejnou vodou z kohoutku (případně destilovanou vodou, pokud není bojler nerezový), zapnete vyvíječ páry, nasadíte potřebný typ nástavce a můžete čistit. Po uvolnění špíny ji setřete pouze savým hadrem či utěrkou z mikrovlákna, případně vysajete právě vysavačem.

Samotné čištění je tedy velmi snadné. Protože ale zacházíte s vodou, která po zapnutí vyvíjení páry přemění vodu až na 100 stupňů, dbejte opatrnosti. Kontrolujte, aby nedošlo ke styku kůže s párou v místech, kde hrozí nebezpečí.

Jaké parametry je dobré sledovat?

Pokud jste se rozhodli parní čistič pořídit, zvažte nejprve určitá kritéria, která by měl přístroj splňovat a na co konkrétně ho vlastně budete potřebovat.

V případě, že budete čistit jen kuchyňskou linku či záchod, postačí vám ruční parní čistič. Na větší plochy a spáry jistě oceníte větší a dražší.

Sledujte výkon i objem nádrže. V obou případech platí, že čím víc, tím lépe. Výkon bude efektivnější a při větším objemu nádrže vydrží čistič déle v chodu bez častého doplnění vodou.

Pro co nejlepší odstranění špíny je důležitý i maximální tlak páry. I zde opět platí, že čím vyšší tlak, tím lépe odstraní odolné skvrny.

Co vše dokáže čistič?

Parní čistič má opravdu široký záběr a dokáže odstranit špínu téměř kdekoliv. Dokáže vyčistit a odstranit:

 • prach z pokojových květin
 • špínu na dětských hračkách
 • prach z křišťálových lustrů
 • rávu rostoucí mezi dlažbou
 • venkovní dlažby
 • dílenské nářadí
 • zahradní grily
 • záclony a závěsy
 • veškeré čalounění včetně potahů v autě
 • matrace
 • lednici i mrazák a tím odstranit nepříjemné pachy z jídla

Autor: Monika Tůmová

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Jak odstranit fleky a skvrny v domácnosti

Skvrnu je jednoduché udělat, ale podstatně těžší odstranit. Trh je sice přesycen nejrůznějšími čisticími prostředky, ale někdy ani ty sebelepší nezaberou na určité skvrny. A co takhle zkusit zdánlivě obyčejné suroviny, které najdete v každé domácnosti? Možná vás svým účinkem mile překvapí.

Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

Zahrada a dům po povodni: Jak odstranit následky po velké vodě

V těchto dnech se řada lidí potýká s následky po povodni. Velká voda, která se vylila z řek, tradičně nadělala velkou neplechu v mnoha domácnostech. Pakliže jste i vy byli zasaženi povodní, je třeba na domě a na zahradě rychle vykonat úklidové práce tak, aby se zde nemnožili plísně a nedošlo také k …


Usnadněte si úklid domácnosti

Usnadněte si úklid domácnosti

Uklízení patří mezi značně neoblíbené činnosti, kterých se chce každý vyvarovat. Problém ale spočívá v tom, že to bohužel není možné. Otázkou pak zůstává, jakým způsobem se k úklidu domácnosti postavit, abyste se co nejméně nadřeli a aby po vás bylo

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Moderní mikrovlnné trouby mají mnoho nových funkcí

Mikrovlnná trouba je součástí většina moderních kuchyní. Zatímco dříve byla využívána zejména pro rozmrazování potravin, které jsme krátce před tím vytáhli z mrazničky, případně pak byla užitečná při ohřevu již hotových pokrmů, v dnešní době jsou v obchodech k dostání špičkové mikrovlnné trouby, kte…


Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Druhy domácích saun a jejich charakteristika

Domácí sauny se stávají nedílnou součástí vybavení mnoha domácností. Lidé, kteří si chtějí užívat komfortu a pohodlí a zároveň také chtějí udělat něco pro své zdraví, si pořizují domácí sauny z toho důvodu, aby nemuseli neustále chodit do veřejných saun, což je do značné míry nepohodlné a časově nár…

Vaření v parním hrnci

Vaření v parním hrnci

Zdravá kuchyně je stále častějším tématem. Lidé, kteří chtějí žít zdravě, hledají různé způsoby, jak si ve své kuchyni připravit chutné pokrmy, které je zasytí a dodají jim potřebné látky a vitamíny. Velmi dobrým způsobem úpravy potravin je vaření v parních hrncích.