Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak vybrat pokrývku z dutého vlákna?

5. listopad 2013 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článek

S blížící se zimou přichází také velmi chladné noci. Abyste se během nich v posteli neklepali zimou, je vhodné si připravit teplou přikrývku. Velmi vhodnou volbou právě pro zimní období jsou pokrývky z dutého vlákna. Víte, jak je vybrat, abyste se pod nimi cítili opravdu pohodlně?

Reklama

Velikost

Velkou roli hraje vždy velikost pokrývky. To platí nejen pro ty, které jsou vyrobeny z dutého vlákna, ale obecně pro všechny pokrývky a deky. Pokrývka musí být vždy o minimálně deset až dvacet centimetrů delší nežli je výška vaší postavy tak, aby i při plně natažené postavě nevyčnívaly nohy a pod pokrývkou jste si v případě potřeby mohli schovat i hlavu.

Hřejivost

Pokrývky z dutého vlákna jsou skvělé hlavně proto, že mají vysokou hřejivost. Platí přitom, že kvalitní pokrývka je tvořena minimálně dvěma vrstvami výplně, mezi nimiž je pak vzduchový polštář. Ten slouží jako jakýsi tepelný izolant. Mnohé pokrývky z dutých vláken mají tři i více těchto vrstev. Čím více, tím lépe.

Další vlastnosti

Při výběru pokrývky je potřeba hledět také na to, jak je jejich výplň a materiál odolný vůči bakteriím a zda přirozeně dokáže zabraňovat množení roztočů. V tomto ohledu se dají zvolit pokrývky z dutých vláken, které jsou obohaceny o různé esence, které napomáhají ke zkvalitnění antibakteriálních vlastností.

Výběr dle ročního období

Jak jsem již zmínil, pokrývky z dutého vlákna jsou ideální pro zimní období, kdy se chcete zachumlat a být v teple. Lehčí varianty těchto pokrývek však lze bez problémů používat i v teplejším období, kdy již potřeba jejich hřejivosti není tak akutní.

Cena

Je pravdou, že duté vlákno není tím nejlevnějším materiálem. I tak vás ale pořízení pokrývky z dutého vlákna nebude stát nějakou přehnaně vysokou částku. A vzhledem k vlastnostem tohoto materiálu se zcela jistě vyplatí.

Nyní už víte, jaké jsou přednosti dutého vlákna a jak vybírat pokrývky z tohoto materiálu. S pokrývkami s dutým vláknem budete za každých okolností spát v teple a pohodlí.

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení

Hodnocení: 4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Palivové dřevo: Jak ho vybrat?

Vytápíte doma dřevem? Jak vybrat palivové dřevo, aby bylo vytápění efektivní? Kolik palivové dřevo stojí a jaké vlastnosti by mělo mít?

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.


TZ: Jak vybrat vhodné substráty

TZ: Jak vybrat vhodné substráty

Zima pomalu končí, a tak se mnoho z nás vydává na své zahrady, aby upravili terén po nánosech sněhu a připravili vhodnou půdu pro jarní výsev. Základem každé zeminy jsou vhodné živiny, které jsou součástí substrátů, speciálně upravených pro určitý druh rostlin. Aby vaše zahrada nebo balkon vzkvétaly…

Jak vybrat jídelní stůl?

Jak vybrat jídelní stůl?

Středobodem prakticky každé kuchyně je jídelní stůl. Zde se k obědu či večeři schází celá rodina, aby si pochutnala na jídle, které připravil jeden z jejích členů. Jak vybrat ten správný jídelní stůl?


Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Jak vybrat komín pro moderní stavbu?

Komín, který odvádí spaliny, je důležitý pro každý dům, v němž se k vytápění používají tuhá paliva, popř. plyn. Moderní kamna, krby nebo kotel mají mnohem vyšší účinnost než spotřebiče využívané v minulosti. Tomu je potřeba přizpůsobit i komín. Jak vybrat moderní komín?

Malování: Jakou barvu vybrat?

Malování: Jakou barvu vybrat?

Léto je v plném proudu a teplé počasí přímo vybízí k tomu vrhnout se na vymalování příbytku. Jakou barvu ale zvolit? Je lepší vybrat teplejší, nebo studenější odstín? Je vhodné jednotlivé barvy kombinovat?