Čistička vzduchu odstraní z ovzduší všechny nežádoucí částice
29. srpen 2011 - Rubrika: Domácnost - reaguj na článekPři důkladném rozboru toho, co vše doma nadýcháme, bychom se případných výsledků možná velmi zalekli. Přestože se nám může zdát, že doma máme čistý a čerstvý vzduch oproti venkovnímu prostředí, zdaleka tomu tak nemusí být. Ve vzduchu v domě jsou rozptýleny mnohé částice, které nám mohou zhoršovat dýchání a přivodit následně i zdravotní potíže, které mohou končit i trvalými alergiemi a mnoha dalšími nemocemi.
ReklamaDíky čističce vzduchu budeme moci dýchat zdravý vzduch
Pokud chceme alespoň doma dýchat zdravý a čistý vzduch, pak je dobré si pořídit filtrace vzduchu. K filtraci ovzduší v uzavřených prostorech existují speciální čističky vzduchu. Ty dokáží zachytit mnoho prachových částic, ale také například pyl, výtrusy z plísní, roztoče, bakterie či životu nebezpečné chemické látky, jež se mohou do ovzduší dostat ventilací či třeba jen otevřeným oknem. I jednoduchá a levná čistička vzduchu zpříjemní prostředí v domě a zabrání vzniku dýchacích potíží.
Čistička vzduchu dokáže zachytit 99% nečistot
Čističky vzduchu do domácnosti nejčastěji fungují na systému několikastupňové filtrace. Ovzduší tak není čištěno jen přes jediný filtr, ten by ostatně nezachytil příliš velké množství prachu a dalších částic. Pokud si pořídíme kvalitní filtraci vzduchu, pak je možné jí zachytit až 99 procent všech nečistot, které se ve vzduchu vyskytují. Některé čističky vzduchu navíc mají obsaženy také zvlhčovače, díky nimž je zabráněno nízké vhkosti, jež může mít za následek opět problémy s dýcháním.
Čističky vzduchu jsou vhodné zejména pro lidi, kteří trpí různými alergiemi, rozhodně by pak neměly chybět u astmatiků. Výhodou čističky vzduchu je i to, že likviduje nejen prach či pyl, ale dokáže místnost dokonale zbavit například i cigaretového kouře. Každá kvalitní čistička vzduchu dokáže zachytit i částice menší než 0,0001 mm. To je způsobeno přítomností uhlíkových filtrů, kromě nich by čistička měla mít také speciální antibakteriální filtr.
Autor: Roman Beneš
Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+
[Nahoru ↑]
ReklamaVložit komentář
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!