Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Jak na pěstování fuchsie?

17. červen 2011 - Rubrika: Zahrada - reaguj na článek

Vypěstovat si krásné květiny na své vlastní zahradě je mnohdy poměrně složitou záležitostí. V případě, že se zvolí nějaký nenáročný druh květin, je ovšem velmi pravděpodobné, že se dopracují ke zdárnému výsledku i méně zdatní zahradníci. Jedním z takovýchto druhů květin jsou zcela jistě také fuchsie.

Reklama

Pěstování fuchsie není nikterak složitou záležitostí za předpokladu, že člověk zná alespoň základní záležitostí, které se pěstování těchto nádherných květin týkají. Podívejme se tedy na pěstování fuchsie ve třech základních bodech…

Umístění fuchsie

Základem pro pěstování fuchsie je určitě její umístění. Ideálním se jeví zejména hodně vzdušné stanoviště, které bude poměrně ukryté před spalujícím poledním sluníčkem. Mimo jižní stranu vyhovují fuchsiím prakticky všechny ostatní zeměpisné směry. Jižní orientaci je schopno snést jen několik velmi odolných kultivarů fuchsie. Zejména rozpálené ulice jsou pro fuchsie zničující. V létě je dobré mít fuchsie v truhlíku anebo přímo na zahradě. Při prvních mrazících je třeba je vybavit netkanou textilií. S letněním rostlin fuchsie je třeba začít počátkem května.

Zalévání a hnojení fuchsií

Pravidelná zálivka je velmi důležitá prakticky u jakýchkoli květin. Fuchsie potřebují vydatnou zálivku zejména v době vegetace. Pokud nemají dostatečnou vlhkost, tak dochází k přehřátí kořenového obalu, začínají vypadávat listy. Pozor je ovšem třeba si dát na přemokřený substrát, který vede k hnilobě. Zejména v miskách pod květináči zůstává často stát voda, která fuchsiím bude škodit. Pozor je třeba si také dát na zálivku při vysokých teplotách. V zimě stačí zalévat fuchsie klidně jednou za dva anebo tři týdny. Co se týká hnojení, tak jako vhodné hnojivo se jeví zejména Kristalon Start v měsíci dubnu či květnu a Kristalon na plod a květ v červnu.

Další péče o fuchsie

Určitě je zapotřebí také fuchsie tvarovat. Úpravu tvaru potřebuje jak fuchsie převislá, tak i ostatní druhy fuchsií. Zapotřebí je odstranit neživé výhony po zimním období a také v době rašení zkrátit nové výhony. Při prvních náznacích poupat by se již rostliny neměly stříhat! Důležité je také zazimování fuchsie. Venkovní zazimování fuchsie je v našich klimatických podmínkách utopickou záležitostí. Zazimování fuchsie je nutné stanoviště, na které se nedostane mráz! Přesazování fuchsií by se mělo dít v jarních měsících v první polovině dubna.

Převzato z magazínu InZahrada.cz: Jak na pěstování fuchsie?

Autor: Jan Potůček

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Pěstování paprik: Jak je pěstovat ve skleníku a ve venkovním prostředí

Pěstování paprik: Jak je pěstovat ve skleníku a ve venkovním prostředí

Většinu odrůd lze pěstovat i ve venkovním prostředí, ale má to svá pravidla. Papriky obecně holdují teplému a vlhkému klimatu, proto je pro ně ještě lepší, když rostou ve sklenících či fóliovnících.

Pěstování paprik: Jak je správně vysazovat?

Pěstování paprik: Jak je správně vysazovat?

Paprika je zelenina velmi oblíbená. Obsahuje nespočet důležitých vitamínů a je tak zdraví prospěšná. Někteří z vás se možná rozhodli, že se je pokusí pěstovat sami a nebudou se tak spoléhat na dodávky paprik do obchodních řetězců.


Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Pěstování paprik: Jak účinně bojovat proti škůdcům a chorobám?

Papriky se stávají hitem domácího pěstování. Jsou totiž po dlouhá léta vyhledávanou kulinářskou plodinou. Jsou tu ale nepřátelé. Škůdci a různé nemoci se bohužel nevyhýbají ani paprikám. Jaké choroby je mohou postihnout a jak s nimi účinně bojovat?

Pěstování bylinek: Co a jak si vypěstovat?

Pěstování bylinek:  Co a jak si vypěstovat?

Bylinky byly neopominutelnou součástí zahrádek našich předků. Používaly se jako přísady do pokrmů a především se s nimi léčily nejrůznější neduhy. Pokud si chcete zpestřit své kulinářské výtvory čerstvými bylinkami nebo si připravit vlastní léčivé odvary, jen nejvyšší čas si bylinky vysít.


Pěstování masožravých rostlin

Pěstování masožravých rostlin

V dnešním článku se zaměříme na rostliny, které si můžeme pořídit domů či na zahradu. Konkrétně bude řeč o speciální skupině, která je pěstitele často lahůdkou. Řeč je o masožravých rostlinách. Jejich obliba jde v posledních letech nahoru, neboť se jedná o velmi zajímavé rostliny, které nepotřebují …

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky: Pěstování a sklizeň

Americké brusinky mají blahodárný vliv na lidský organismus. Obecně jsou považovány za jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů. Zajímá vás, jak se pěstují a sklízí? Pokud ano, je tento článek určen právě pro vás!