Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

Knauf Insulation uvádí na trh SMARTwall

25. říjen 2012 - Rubrika: Moderní dům - reaguj na článek

SMARTwall od Knauf Insulation je fasádní izolace se speciální povrchovou úpravou silikátovým nástřikem. Minerální izolace SMARTwall splňuje ty nejnáročnější požadavky na tepelnou izolaci, úprava jejího povrchu snižuje čas potřebný k montáži, snižuje spotřebu lepících a stěrkovacích hmot a prašnost izolace.

Reklama

Minerální izolace SMARTwall lze použít pro zateplovací systémy ETICS všech typů obvodových stěn rodinných, bytových i průmyslových staveb.

„Unikátní inovací jsme docílili výrazného zlepšení vlastností našich fasádních desek. SMARTwall přináší celkové zjednodušení práce s izolací. Manipulace s fasádními deskami a lamelami s nástřikem je rychlejší a mnohem příjemnější díky nižší prašnosti. Další nezanedbatelnou výhodou pro stavební firmy je úspora lepidla,“ říká k novému produktu Romana Janošová, marketingová manažerka Knauf Insulation.

Minerální fasádní desky SMARTwall FKD S C1 a lamely FKL C1 mají jednostrannou povrchovou úpravu silikátovým nástřikem, FKD S C2 a FKL C2 oboustrannou. Izolace jsou v celém průřezu hydrofobizované. Na lepení SMARTwall produktů je možné použít většinu dostupných lepidel a stěrek používaných v zateplovacích systémech pro minerální izolace. Doporučuje se používat lepidla na silikátové a silikónové bázi, která nebudou zvyšovat difusní odpor celého zateplovacího systému ETICS.

„U desek SMARTwall jsme díky nástřiku eliminovali nutnost vtlačovat do minerální desky před lepením vrstvu lepidla. Stejně není při použití SMARTwall nutné vtlačovat do desky lepidlo před aplikací stěrkovací hmoty pro perlinku. U fasádní izolace s oboustranným nástřikem trvá lepení izolantu o 25 % méně času než u klasické minerální desky. Když připočteme snížení spotřeby lepidla a stěrkovací hmoty o 35 %, vede použití desek SMARTwall k velkým úsporám času a materiálu a tím nákladů pro realizační firmy,“ dodává Milan Pokrivčák, aplikační manažer Knauf Insulation.

SMARTwall produkty splňují všechny výrobní parametry dle EN 13 162 a veškeré předepsané charakteristiky podle ETAG 004. Tyto výsledky je možné doložit CE Certifikátem a příslušnými protokoly.

Více informací na smartwall.cz

Tisková zpráva Knauf Insulation

Autor: Roman Beneš

Autor se dlouhodobě věnuje publikační činnosti v oblasti moderního bydlení a zahrady. Pravidelně připívá na weby, které se věnují tématice bydlení a financí. Kontaktovat ho můžete na Google+

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Jaké budou ceny bytů v roce 2015? Trh bydlení se výrazně stabilizoval

Situace na trhu bydlení se v letošním roce stabilizovala. Tuto zprávu určitě uvítají jak samotní zájemci o koupi bytu či domu, tak i developerské společnosti Díky zvyšujícímu se zájmu o koupi nového bydlení mohou developeři zahájit výstavbu a následně prodej nových lokalit. Dobrou zprávou pro zájemc…

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Trh bydlení 2011: Vhodná doba pro koupi nemovitosti?

Přemýšlíte o tom, že byste si letos rádi pořídili nový byt? Váháte, zda je pravá chvíle pro tak velkou investici? Ceny bytů se snižují, úrokové sazby hypoték se mírně navyšují. Zvažte dobře své rozhodnutí! Pokud uvažujete o koupi nemovitosti, letošní rok určitě nepatří mezi ty špatné. Ceny bytů s…


Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Domácí pekárna se stala běžnou součástí vybavení kuchyně

Mezi praktické domácí spotřebiče, které se řadí do kategorie „bílá technika“, patří domácí pekárny chleba. Vzhledem k tomu, že pečivo, chléb nevyjímaje, je stále dražší, neboť jeho výrobci musejí při nastavení cen zohlednit rostoucí ceny všech surovin, stává se domácí pekárna stále častějším pomocní…

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Pro pořízení hypotéky je nyní vhodný čas!

Trh s rezidenčním bydlením očekává v příštích měsících nárůst poptávky. Jedním z důvodů je jistě i to, že v současné době se dají u bank pořídit hypotéky za velmi zajímavých podmínek. Jedná se o stav, který je ekonomy považován za nejlepší od počátku ekonomické krize.


Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Japonský nůž Santoku - moderní univerzální nůž pro domácnost

Jak profesionální kuchaři, tak i amatérští nadšenci, kteří si rádi připraví vynikající jídla, by v každém případě měli mít doma kvalitní kuchyňské nože. K dispozici je dnes u výrobců celá řádka nožů, a to jak speciálních, které se používají vždy pro určitý úsek kuchyně (na řezání, sekání, na zelenin…

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Cena plynu 2011: Kolik budeme platit?

Vaříte doma na plynu? Nebo ho používáte k vytápění a ohřevu vody? Pak vás určitě zajímá, kolik za plyn budete platit v roce 2011. Záleží na tom, jakého dodavatele plynu máte, protože někteří dodavatelé plynu zlevňovali, zatímco jiní zdražovali. Podívejte, jak je na tom váš dodavatel.