Magazín o moderním bydlení, domech a zahradě

RSS kanál

3 tipy, jak se při rekonstrukci bytového jádra vyhnout špatným firmám

11. prosinec 2015 - Rubrika: Komerční sdělení - reaguj na článek

Při rekonstrukci staršího panelového bytu je potřeba se krom jiného zaměřit na bytového jádro. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně obtížnou záležitost, nezbude vám nic jiného, než si na práci pozvat odbornou firmu.

Společností, které obnovy bytových jader provádějí, je dnes v tuzemsku spousta. Zdaleka ne všechny však odvádějí kvalitní práci. Jak se tedy vyvarovat toho, aby k vám domů přišli nějací fušeři, za nimiž zbude spoušť? Následující 3 tipy by vám měly pomoci.

1. Rekonstrukce za 5 dní? Takové firmě se vyhněte

Při oslovení firmy, která se na rekonstrukce bytového jádra specializuje, si vždy nechte odhadnout, jak dlouho potrvá. Obecně ale platí, že pokud vám nějaká firma slibuje, že práce provede za 4 či 5 dní, je zde něco podezřelého. U panelových bytů totiž obvykle přestavba jádra trvá minimálně kolem 8 – 10 dní. Samozřejmě záleží na dispozičním řešení. Pokud jsou práce příliš rychlé, může se stát, že stavba nebude mít potřebnou kvalitu. Možná to nepoznáte na první pohled, ale už za několik měsíců či pár let budete znovu hledat řemeslníky, kteří rekonstrukci znovu zopakují.

2. Nechte si spočítat kompletní cenu

Je samozřejmé, že vás nejvíce zajímá cena. Některé firmy, které rozhodně nelze považovat za solidní, se ze zákazníků snaží dostat co nejvíce peněz, přičemž na počátku slibují, že rekonstrukce bude levná. Do počáteční ceny pak ale třeba není započítaná vodoinstalace či různé doplňkové práce. Výsledkem je, že na konci platíte třeba i dvojnásobek původní ceny. Firma by vám vždy měla nastínit konečnou sumu.

3. Vyžádejte si všechny potřebné dokumenty

Jak jsem už zmínil, rekonstrukce jádra v bytě patří mezi poměrně složité práce. Je tak zapotřebí mít vypracovaný projekt, ale třeba také posudek od statika a vše ohlásit místně příslušném stavebním úřadě. Pokud si toto nezajistíte sami, vždy chtějte potřebná potvrzení a dokumenty od firmy, kterou jste si na vykonání rekonstrukce najali.

S rekonstrukce bytových jader má bohaté zkušenosti firmy Insebo. Ta provádí komplexní práce, včetně realizace vodoinstalace, plynoinstalace a kanalizačních prací.

Komerční sdělení

-pla-

Autor: PR inzerce

[Nahoru ↑]

Reklama


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!


Čtěte také...

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Jak na výběr fasádní barvy při rekonstrukci domu?

Při rekonstrukci či stavbě domu si vybírejme pokud možno co nejkvalitnější materiál, který bude dostatečně odolný vůči poškození a vydrží co nejdéle. Platí to například i při dělání fasády domu. Pokud zvolíme kvalitní fasádní barvy, budeme mít na dlouhá léta vystaráno.

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Jak na rekonstrukci podkroví v domě?

Současné trendy a vzrůstající kvalita životní úrovně vede spoustu majitelů bytů a domů k rekonstrukci střech a podkroví. Většinou se jedná o poměrně časově i finančně náročnou rekonstrukci, která by měla být důkladně promyšlená, aby bylo dosaženo cíl


Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Jak na rekonstrukci domu? Financovat ji lze půjčkou[noads]

Rekonstrukce domu je často velmi nákladnou záležitostí, může jít až do statisíců korun. Nemáte-li potřebnou částku naspořenou a přitom již opravu domu nelze dále odkládat, dá se problém vyřešit tím, že si požádáte o úvěr.

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Dětský pokoj: 3 tipy, jak ho vytvořit co nejlépe

Ve vašem životě právě nastala ta významná chvíle, kdy je třeba zařídit dítěti jeho vlastní dětský pokoj, ale vy vůbec nevíte, jak na to? V dnešním článku vám poradím, jak dětský pokojík zařídit tak, aby byl přesně podle dětských představ.


Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Jak vybrat kuchyni? Rady a tipy

Kuchyně v českých domácnostech obměňujeme v průměru asi po dvaceti letech. Máte doma starou kuchyni, na kterou se už nemůžete dívat? Stěhujete se do zbrusu nového bytu a pořizujete novou kuchyni? Přinášíme rady a tipy, na co si dát pozor.

Jak ušetřit za energie? 3 tipy pro rychou úsporu

Jak ušetřit za energie? 3 tipy pro rychou úsporu

V době zdražování se lidé snaží ušetřit, kde se dá. Velkou část výdajů často tvoří platba za elektřinu. A ačkoli částku na faktuře mnohdy vnímáme jako fixní, díky několika jednoduchým tipům je možné ji výrazně snížit. Stačí dodržovat několik jednoduchých pravidel.